J. Valančiūnas mačą pradėjo starto penkete, žaidė 28 minutes, pelnė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas pataikė 5 dvitaškius iš 9 ir visas 5 baudas, dar atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, blokavo net 5 metimus, kartą suklydo ir 5 sykius prasižengė.

„Raptors“ komandos vienas lyderių DeMaras DeRozanas buvo sunkiai sustabdomas. Jis per 41 minutę pelnė 42 taškus ir pasiekė asmeninį rezultatyvumo NBA lygoje rekordą ir atkovojo 11 kamuolių. Tiesa, atakuojančio gynėjo taiklumas buvo prastokas (10/23 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 12/17 baudos). D. DeRozanas dar atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, blokavo metimą, bet suklydo net 6 kartus.

Tačiau D. DeRozanas atliko sunkų darbą gynyboje, nes prižiūrėjo Hjustono ekipos lyderį Jamesą Hardeną. Pastarasis per 38 minutes surinko 31 tašką (6/16 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 10/12 baudos), bet lemiamais momentais neuždengė D. DeRozano. Ypač, kai torontietis pataikė dvitaškį per oponento rankas, likus 18 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos (99:96). Abu krepšininkai yra JAV rinktinės nariai ir tapo 2014 metų pasaulio čempionais.

Beje, ketvirtame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi net 11 kartų!

Tai turėjo būti antra šį sezoną ir šešta per trejus metus J. Valančiūno ir D. Motiejūno tarpusavio akistata. Pirmas šių NBA pirmenybių rungtynės vasario 21-ą dieną 98:76 laimėjo „Rockets“. Tąsyk D-Mo pelnė 12 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, o JV sąskaitoje buvo - 11 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

Toronto klubas svečius iš Hjustono savo aikštėje įveikė aštuntą kartą iš eilės ir nutraukė varžovų keturių pergalių iš eilės seriją. Paskutinį kartą Toronte pergalę (114:100) „Rockets“ komanda iškovojo 2007 metų kovo 16-ą dieną.

„Raptors“ klubas užima ketvirtą vietą penkiolikos ekipų Rytų konferencijoje ir antrus metus iš eilės užsitikrino Rytų konferencijos Atlanto diviziono čempiono titulą. „Raketos“ yra trečios Vakarų konferencijoje.

Rezultatas:

Toronto „Raptors“ (44/30) - Hjustono „Rockets“ (50/24) - 99:96 (27:27, 21:25, 26:24, 25:20).

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 42 (41 min., 11 atk. kam., 10/23 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 12/17 baudos), Jonas Valančiūnas 15 (28 min., 9 atk. kam., 1 rez. perdav., 1 per. kam., 5 blk., 1 klaid., 5 pražang., 5/9 dvitaškiai, 5/5 baudos), Louis Williamsas 13, Amiras Johnsonas 8 (16 atk. kam.), Patrickas Pattersonas 7, Jamesas Johnsonas 6, Terrence'as Rossas 5, venesuelietis Greivis Vasquezas 3 taškai (7 rez. perdav.). Kyle'as Lowry nežaidė dėl nugaros skausmų.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 31 (38 min., 5 atk. kam., 5 rez. perdav., 6/16 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 10/12 baudos), Trevoras Ariza 15 (8 atk. kam.), Corey Breweris 13, Joshas Smithas, Jasonas Terry ir Clintas Capela po 8, Joey Dorsey 7, argentinietis Pablo Prigioni (7 rez. perdav.) ir Nickas Johnsonas po 3 taškus. Donatas Motiejūnas ir Dwightas Howardas nežaidė.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (52)