Šeimininkai – drąsūs, svečiai – įpykę

Nuo vilko ant meškos: Eurolygos atrankos turnyrą spalio pradžioje laimėję Lietuvos vicečempionai dabar turės iššokti aukščiau bambos, jei nori pratęsti pasirodymą ir TOP-16 etape.

D grupėje vienintelė Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) nusileidžia „Lietuvos rytui“ ir kišenės gyliu, ir garsiomis pavardėmis komandos paraiškoje, ko nepasakysi apie „Panathinaikos“, Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis), Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) ar Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) klubus.

Į antrą etapą žengs keturios geriausios grupės komandos, todėl vilniečiams neišvengiamai reikės aplenkti bent vienus iš aukščiau kotiruojamų varžovų, o pirmasis bandymas įrodyti savo vertę jų laukia ketvirtadienį – Dirko Bauermanno auklėtiniai namuose priims svečius iš Graikijos.

Pirmos Eurolygos savaitės centrine dvikova paskelbto mačo komandos laukia skirtingų nuotaikų. „Lietuvos rytas“ šį rudenį laimėjo visas septynias oficialias rungtynes, įskaitant tris pergales Eurolygos atrankos turnyre bei praėjusio savaitgalio išvyką į Žemutinį Naugardą (Rusija), kur VTB Vieningos lygos akistatoje vilniečiai nugalėjo „Nižnij Novgorod“ krepšininkus 70:66.

Tuo metu „Panathinaikos“ su Jonu Mačiuliu pirmadienį Graikijos čempionato starte nusileido Pirėjo „Olympiakos“ 45:55.

„Šiuo metu mes jau žaidžiame pakankamai gerai, renkame pergales. Dėl to pasitikėjimo savimi mums netrūksta. O „Panathinaikos“ pralaimėjo sunkias rungtynes principiniams varžovams, todėl jie bus labai pikti ir jaus spaudimą laimėti. Bet jei kada nors ir gali būti tinkamas laikas žaisti su „Panathinaikos“, tai tik tokiu ankstyvu sezono metu. Graikai dar tik ieško savo žaidimo, jų sportinė forma dar nepradėjo kilti aukštyn“, – apie laukiančias rungtynes atsiliepė D. Bauermannas.

Priešprieša su „Panathinaikos“ išliko ir pakeitus klubą

Milenko Tepičius ar Andreas Glyniadakis praeityje yra vilkėję „Panathinaikos“ marškinėlius, tačiau daugiausiai apie žaliųjų žaidimą vadovaujant dabartiniam treneriui Argiriui Pedoulakiui papasakoti gali Martynas Gecevičius.

Prieš grįždamas į gimtąjį Vilnių, snaiperis du sezonus praleido mirtinų Atėnų klubo priešų – „Olympiakos“ ekipos – gretose ir dalyvavo ne viename triukšmingame Graikijos milžinų derbyje.

„Varžovas man labiau žinomas nei kiti, labiau norisi jį nugalėti. Bet vis tiek tai yra tik pirmos rungtynės Eurolygoje, nereikėtų jų labai sureikšminti.

„Panathinaikos“ dažnai žaidžia du prieš du, ypač šį derinį mėgsta Dimitris Diamantidis, o Ramelas Curry yra labai geras metikas. Sunkiausia mums bus apsiginti, savo ruožtu, „Panathinaikos“ ginasi tikrai labai gerai, todėl ir yra viena iš elito komandų“, – priešininkus gyrė M. Gecevičius.

Sudėtis – stipresnė, atmosfera – geresnė

D. Bauermannas „Panathinaikos“ komandą atvirai vadina D grupės favorite, tačiau tiki savo auklėtinių šansais.

– Faktas, kad dėl Eurolygos atrankos turnyro gerą sportinę formą „Lietuvos rytas“ privalėjo įgauti anksčiau nei įprastai, šįkart gali pasitarnauti? – DELFI paklausė D. Bauermanno

Taip. Akivaizdu, kad laimėjus tą turnyrą, visi įgavo daugiau pasitikėjimo, dar daugiau koncentracijos. Jos pridėjo ir sunkios rungtynės VTB Vieningoje lygoje, kuriose galiausiai pasiekėme pergalę.

– Praėjusiame Eurolygos sezone „Lietuvos rytas“ laimėjo tik du mačus iš dešimties. Šiemet esate nusiteikę drąsiau?

– Manau, atmosfera mūsų komandoje yra žymiai geresnė nei praėjusiame sezone. Visi kalbasi vieni su kitais, visi draugiškai nusiteikę. Be to, pernai įžaidėju turėjo rungtyniauti Nemanja Nedovičius, kuris yra jaunas ir labiau atakuojančio gynėjo pozicijos krepšininkas. Dabar turime tikrą įžaidėją Omarą Cooką, kuris visus aplinkui timpteli į viršų. Be to, kai kuriose pozicijose šiemet turime geresnių krepšininkų, pavyzdžiui, Martyną Gecevičių. Taigi, manau, kad mūsų sudėtis stipresnė, o dar svarbiau tai, kad atmosfera komandos viduje yra geresnė.

– Savo ruožtu, „Panathinaikos“ ekipoje pokyčių buvo žymiai mažiau. Kaip per vasarą pasikeitė šio klubo pajėgumas?

– Pasikeitimų tikrai nebuvo daug, o ir tų krepšininkų, kurie papildė „Panathinaikos“, naujokais nepavadinsi. Ir Mike'as Batiste, ir Antonis Fotsis jau yra žaidę Atėnuose. Varžovas – ypač stiprus. Gerai tai, kad komandos nereikia papildomai motyvuoti tokioms rungtynėms. Man, kaip treneriui, tokie mačai yra patys lengviausi – reikia tik sukurti gerą žaidimo planą ir žaidėjai jį vykdys. Akivaizdu, kad būsime autsaideriai, bet aš tikiu savo ekipa, manau, turime šansą.

– „Panathinaikos“ klubą laikote grupės favoritu?

– Prieš kelias dienas per Eurolygos žiniasklaidos dieną „Panathinaikos“ atstovas spaudai pavadino šią grupę stipriausia visoje Eurolygos istorijoje. Nežinau, ar tai teisybė, bet grupė tikrai labai sudėtinga. Šiaip ar taip, jūs esate teisus – „Panathinaikos“ yra favoritai.