„Crvena Zvezda“ teigia prieš kelias dienas įspėjusį tiek „Žalgirį“, tiek Eurolygos atstovus dėl savo požiūrio į kauniečių iniciatyvą namų rungtynes pradėti su Ukrainos vėliavos spalvų transparantu rankose.

„Kaip sporto klubas reprezentuojame Serbiją, kuri yra išreiškusi aiškią poziciją dėl konflikto Ukrainoje. „Crvena Zvezda“ jos ir laikosi.

Likus kelioms dienoms iki rungtynių Lietuvoje komunikuodami su „Žalgiriu“ ir Eurolyga pateikėme savo nuostatas dėl manipuliavimo universaliu šūkiu „sustabdykime karą“, kuris politizuojamas konkrečios valstybės vėliavos spalvų fone.

Dideliam mūsų apgailestavimui, prašymas nedemonstruoti transparanto, kuris nėra neutralus, nebuvo patenkintas (galbūt dėl kažkieno spaudimo). Viskas, kas vyko po to, buvo politinis spektaklis, o ne sportas. Tai smarkiai pažeidė esminius Eurolygos ir krepšinio principus“, – rašoma Belgrado klubo pranešime.

„Crvena Zvezda“ apkaltino „Žalgirį“ dėl dvigubų standartų, o „Žalgirio“ arenos publiką – dėl provokacijų ir įžeidimų.


„Negalime pateisinti skanduočių „F**k you Serbia“, atakos prieš „Crvena Zvezda“ fanus ir jų pašalinimo iš arenos, suverenios šalies Serbijos vėliavos konfiskavimo, NATO vėliavos demonstravimo (kuris dėl NATO agresijos mūsų šalies atžvilgiu turi būti suprantamas kaip provokacija) ir šūkių „šlovė Ukrainai“, kurie mūsų valstybėje turi visiškai kitokių istorinių prasmių.

Gal turėtume savęs paklausti, kodėl 1999 metais per NATO agresiją Serbijoje, kuomet buvo išžudyti tūkstančiai nekaltų civilių ir vaikų, Eurolygą tuomet laimėję „Žalgirio“ krepšininkai neišsitraukė transparanto su užrašu „sustabdykite karą prieš Jugoslaviją“?

Gal po vakarykščių įvykių „Crvena Zvezda“ turėtų teisėtai reikalauti, kad visos komandos Belgrade irgi demonstruotų transparantą „Kosovas yra Serbija“, taip atkreipdamos pasaulio dėmesį į 17 proc. Serbijos teritorijos užgrobimą?

„Crvena Zvezda“ visada stengėsi deramai priimti atvykstančias ekipas ir apsaugoti jas nuo bet kokio politikavimo, o kartu pasisakyti už taiką, ką jau kelis kartus padarėme nuo konflikto Ukrainoje pradžios. Todėl dabar turime visas moralines ir kitokias teises tikėtis greitos ir adekvačios Eurolygos reakcijos į šį grubų sporto principų bei Eurolygos reglamento pažeidimą.

Tikimės, kad Eurolyga pradės drausmines procedūras, imsis sankcijų ir nubaus atsakingus už politizuotus bei akivaizdžiai iš anksto surežisuotus incidentus ir patyčias, kurias Kaune turėjo iškęsti mūsų komanda ir sirgaliai.

Kitu atveju, atsiveria durys visiems Eurolygos dalyviams savo namų rungtynes išnaudoti politinių temų eskalavimui, o ne sportui. Akivaizdu, kur tai veda. Bet „Crvena Zvezda“, nepaisant įvykių Kaune, toliau gerbs tikrąsias krepšinio vertybes ir turnyrus, kuriuose dalyvauja“, – skelbiama „Crvena Zvezda“ interneto svetainėje.

Klubas taip pat užstojo savų sirgalių kritikos lavinos susilaukusį legionierių iš JAV Aaroną White'ą, kuris po mačo socialiniame tinkle atskleidė, jog sprendimą nesiliesti prie Ukrainą palaikančio transparanto priėmė ne patys krepšininkai.

„Žaidėjai ir komandos personalas tik laikėsi sprendimo, kurį priėmė aukščiausios grandies klubo vadovai. Laikėsi visi, įskaitant Aaroną White'ą, kuris be jokio prieštaravimo priėmė bendrą poziciją ir taip parodė, kad yra šios komandos dalis.

Todėl „Crvena Zvezda“ nori apginti nepelnytai puolamą žaidėją. Pirma, jis parodė, kad laikosi tų pačių vertybių kaip ir klubas, antra, jis pasisako tik už tai, kad nekaltų civilių bei vaikų kančios greičiau baigtųsi nutraukiant karą. A. White'as nėra atsakingas dėl to, jog jo buvusi komanda „Žalgiris“ manipuliavo šia situacija, kuri yra absurdiška ir kelia pavojų dėl politinės įtakos sportui.

Todėl prašome visų „Crvena Zvezda“ žaidėjų nesmerkti A. White'o ir nesikišti į politinius klausimus, kurių jie gali gerai nesuprasti. Atvirkščiai, jį reikia palaikyti kaip tikrą profesionalą“, – rašoma Serbijos sostinės ekipos pranešime.

Aaronas White'as (kairėje), Paulius Jankūnas

Primename, kad 10,2 tūkst. žiūrovų „Žalgirio“ arenoje prieš ginčo kamuolį griausmingai nušvilpė transparantą ignoravusią „Crvena Zvezda“, o aktyviausių sirgalių grupuotė „Green White Boys“ savo repertuarą pradėjo nuo skanduotės „Putin ch**lo“.

Trečiame ketvirtyje aistruoliai jau skandavo „F**k you Serbia“, „serbai yra rusų kekšės“, o „Green White Boys“ tribūnoje atsirado NATO, kurio aviacija 1999 metais bombardavo Belgradą, vėliava.

Po ketvirto kėlinio prie nedidelės svečių aistruolių grupelės prisigretinęs „Žalgirio“ gerbėjas, panašu, kėsinosi nudžiauti jų vėliavą.

Kadangi serbai buvo įsikūrę tiesiai už „Crvena Zvezda“ atsarginių suolo, į veikiai įsiliepsnojusį konfliktą įsitraukė ir kai kurie komandos atsarginiai žaidėjai bei trenerių štabo atstovai. Ne iš karto pasirodę policijos pareigūnai paprašė sirgalių iš Serbijos saugumo sumetimais palikti „Žalgirio“ areną ir palydėjo juos į oro uostą.

„Tikiuosi, kad taika greitai ateis. Tai tiek. O kodėl nelaikėme transparanto – šis klausimas turėtų būti adresuotas ne man“, – spaudos konferencijoje akivaizdžiai sutrikęs šypsojosi „Crvena Zvezda“ vairininkas iš Juodkalnijos Dejanas Radonjičius.

„Žalgiris“ paskutines savo rungtynes Eurolygoje laimėjo po pratęsimo 103:98.

Standings provided by SofaScore LiveScoreŠaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės