Antradienį ketvirtfinalio serija persikels į Kauną, kur vyks trečiosios šių ekipų rungtynės.

Mačo pradžia svečiams nieko blogo nežadėjo. Pirmą kėlinį sėkmingai pradėję žalgiriečiai 7-tą minutę pirmavo 13:8. Tačiau tuomet įsibėgėję šeimininkai pavijo žalgiriečius ir pirmą ketvirtį užbaigė pirmaudami 17:15.

Puikiai antrą kėlinį pradėję „Olympiakos“ krepšininkai diktavo sąlygas, atkarpą laimėjo 17:2 ir susikrovė dviženklę persvarą – 25:15.

Antro kėlinio viduryje žalgiriečiai stabilizavo situaciją ir buvo priartėjęs per 6 taškus (32:26, 34:28).

Jamelo McLeano, Kosto Papanikolaou ir Bobby Browno taškai padidino šeimininkų persvarą iki rekordinės – 13-os taškų persvaros.

Bet paskutinius kėlinio taškus pelnė Aaronas White'as, taip įpūtęs šiek tiek daugiau optimizmo „Žalgirio“ gerbėjų gretose. Kėlinį pralaimėjęs 17:24 po pirmosios rungtynių dalies „Žalgiris“ atsiliko 32:41.

Po pertraukos žalgiriečiai vis dažniau po krepšiu atrasdavo B. Daviesą, kuris per pusę kėlinio pelnė 10 taškų ir rezultatas tapo lygus (50:50).

Po Axelio Toupane'o dvitaškio lygų rezultatą švieslentė fiksavo ir prieš lemiamą kėlinį – 54:54.

Tačiau trys „Olympiakos“ tritaškiai suteikė šeimininkams solidų pranašumą ypač klampiame ir gynybinio pobūdžio mače.

Sužaidus pusę ketvirto kėlinio „Žalgiris“ dar nebuvo pelnęs nė taško. Svečių „sausrą“ vienu baudos metimu nutraukė B. Daviesas, tačiau „Olympiakos“ gretose tris baudas pataikęs V. Spanoulis persvarą padidino iki 13-os taškų (68:55).

„Žalgiris“ kovojo ir likus minutei skirtumą buvo sumažinęs iki 6-ių taškų (74:68), tačiau per likusį laiką stebuklo sukurti nepavyko ir pralaimėta 68:79.

„Žalgirio“ gretose vėl rezultatyviausiai žaidė B. Daviesas, pelnęs 20 taškų.

Tačiau žalgiriečių gretose ypač trūko kapitono Pauliaus Jankūno, Edgaro Ulanovo ir Beno Udriho indėlio, visa ši trijulė per mačą nepelnė nė taško. Verta paminėti, kad aikštėje 23 min. praleidęs P. Jankūnas net nė karto neatakavo varžovų krepšio.

„Olympiakos“: Jamelas McLeanas 21 (8/12 dvit., 5/6 trit.), Vasillis Spanoulis 17 (2/4 dvit., 2/4 trit., 7/10 baudos), Ioannis Papapetrou 9, Georgios Printezis (8 atkov. kam.) ir Janis Strelnieks po 8, Vangelis Mantzaris 6 (7 rez. perd.), Kostas Papanikolaou 5, Bobby Brownas 3, Kimas Tillie 2 taškai, Georgios Bogris (per 7 min.) 0, Kyle Wiltjeras (per 3 sek.) 0 taškų.

„Žalgiris: Brandonas Daviesas 20 (7/10 dvit., 6/8 baudų met.), Vasilje Micičius 13 (4/6 dvit., 1/2 trit., 2/4 baudos, 8 rezultatyvūs perd.), Artūras Milaknis 11 (1/2 dvit., 3/5 trit.), Antanas Kavaliauskas 7 (7 atkovoti kam.), Axelis Toupane'as ir Aaronas White'as 6, Kevinas Pangosas 5 taškai (6 rez. perd.), Paulius Jankūnas (per 23 min.) 0, Beno Udrihas (per 7 min.) 0, Edgaras Ulanovas (per 22 min.) 0, Gytis Masiulis (per 1 min.) 0 taškų, Paulius Valinskas nežaidė.

Statistika („Olympiakos“ – „Žalgiris“)

Dvitaškiai: 16/37 (43,2 proc.) – 21/38 (55,3 proc.)

Tritaškiai: 10/24 (41,7 proc.) – 5/11 (45,5 proc.)

Baudų metimai: 17/24 (70,8 proc.) – 11/16 (68,8 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 26

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 20

Klaidos: 13 – 15

Perimti kamuoliai: 5 – 5

Blokai: 2 – 1

Atmosfera arenoje buvo labai karšta, tribūnos prieš mačą sparčiai užsipildė. Švilpimais „Olympiakos“ sirgaliai pasitiko ne tik žalgiriečius, bet ir rungtynių teisėjų trijulę.

O rungtynėms teisėjavo slovėnas Saša Puklas, italas Carmelo Paternico ir latvis Olegas Latiševas.

Kitose ketvirtfinalio serijose kol kas namuose nesuklupo Maskvos CSKA, kuris ketvirtadienį antrą kartą 89:84 (24:22, 19:23, 25:21, 21:18) palaužė Maskvos srities „Chimki“ ir padidino savo persvarą iki 2:0.

Atėnų „Panathinaikos“ antrame mače 82:89 (21:16, 19:20, 21:32, 21:21) neatsilaikė prieš Madrido „Real“ ir serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1.

Penktadienį vakare Stambule savo antrąsias rungtynes 95:89 laimėjo „Fenerbahče“ ir serijoje prieš Vitorijos „Baskonia“ pirmauja 2-0.