„Žalgiris“ antras rungtynes šią savaitę penktadienį žais namie su Belgrado „Partizan“, o „Anadolu Efes“ išvykoje – su Pirėjo „Olympiakos“.

Stambule pirmame kėlinyje svečiai vertė šeimininkus juos vytis (8:4, 12:8, 16:12). „Žalgirio“ gretose be klaidų atakavęs Ignas Brazdeikis vien per pirmą ketvirtį surinko pusę ekipos taškų (8).

Po pirmo kėlinio švieslentė fiksavo lygų rezultatą (16:16). Antrame ketvirtyje „Žalgiris“ sustojo puolime ir „Anadolu Efes“ tuo naudojosi. Antro kėlinio pabaigoje „Anadolu Efes“ atitrūko 13 taškų persvara 36:23.

I. Brazdeikio ir Edgaro Ulanovo taškai leido kiek pozityviau užbaigti pirmą mačo pusę, po kurios svečiai atsiliko 28:38.

Per du kėlinius „Žalgirio“ gretose taškus buvo pelnę tik keturi krepšininkai – be I. Brazdeikio (13) ir E. Ulanovo (8) dar taškais spėjo pasižymėti Kevarrrius Hayesas (4) ir Lukas Lekavičius (3).

Trečio kėlinio pirmomis minutėmis svečių puolimas laikėsi tik ant I. Brazdeikio ir E. Ulanovo tikslių metimų. Vienu metu „Žalgiriui“ buvo pavykę sumažinti deficitą iki 3 taškų (43:46), tačiau V. Micičiaus ir W. Clyburno taškai vėl atstatė šeimininkų dviženklę persvarą (53:43).

Paskutinėmis trečio kėlinio sekundėmis Ante Žižičius pataikė dvitaškį, Tomas Dimša kėlinį uždarė tritaškiu, kuris skirtumą sumažino iki 6 taškų (49:55).

Lemiamame kėlinyje „Žalgiris“ kantriai lipo varžovams ant kulnų. Likus 1:24 sek. „Žalgiriui“ buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 2 taškų (70:72).

Shane'as Larkinas įveikė K. Hayeso gynybą, po klaidos ir netikslaus I. Brazdeikio metimo dukart pasižymėjo W. Clyburnas, galutinį rezultatą įtvirtino R. Beaubois taškai: „Žalgiris“ patyrė nesėkmę 70:80.

Svečių gretose išsiskyrė Ignas Brazdeikis, pasiekęs asmeninį rezultatyvumo ir naudingumo rekordus – 25 taškai ir 23 naudingumo balai.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 19 (5/9 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud., 27 n.b.), Bryantas Dunstonas 12, Vasilije Micičius 11 (3/4 trit., 2/2 baud.), Shane'as Larkinas 10, Ante Žižičius ir Rodrigue Beaubois po 9, Elijah Bryantas 6, Amathas M'Baye 4 taškai.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 25 (6/10 dvit., 4/5 trit., 1/2 baud., 3 rez. p., 23 n.b.), Edgaras Ulanovas 15 (6/10 dvit., 3/3 baud.), Lukas Lekavičius 8, Tomas Dimša 7, Kevarrius Hayesas 6 (6 atkov. k.), Rolandas Šmitas 5, Achille Polonara ir Arnas Butkevičius po 2, Dovydas Giedraitis, Laurynas Birutis (0/5 dvit., 4 atkov. k.) ir Karolis Lukošiūnas taškų nepelnė, Motiejus Krivas nežaidė.

Statistika

Pirmąją tarpusavio dvikovą Kaune gruodį 86:60 laimėjo Ergino Atamano auklėtiniai.

„Anadolu Efes“ fiksuoja 5 pergalių seriją prieš „Žalgirį“. Eurolygoje abu klubai jėgas surėmė 24 kartus, 12 kartų pergale džiaugėsi Kauno ekipa.