Varžovų snaiperius sustabdęs „Lietkabelis“ 83:69 (19:11; 25:18; 25:18; 14:22) susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu“ ir perėmė namų aikštės pranašumą. Tai buvo vos ketvirta „Lietkabelio“ pergalė išvykoje per paskutines 17 rungtynių.

Antrosios serijos rungtynės vyks antradienį Panevėžio „Cido“ arenoje.

Panevėžiečius šiame susitikime į pergalę vedė jaunystę prisiminęs Darjušas Lavrinovičius, kuris pelnė 19 taškų ir surinko 30 naudingumo balų. Aukštaūgis pakartojo savo sezono rezultatyvumo rekordą ir pagerino asmeninį sezono naudingumo rekordą.

„Neptūno“ ekipą bandė gelbėti Edgaras Želionis pelnęs 15 taškų bei 14 pridėjęs Tomas Delininkaitis.

„Lietkabelio“ ekipa į visus klausimus bandė atsakyti dar iki pertraukos. Svečiai per paskutines tris pirmojo kėlinio minutes praleido tik tašką ir prieš antrąjį ketvirtį jau turėjo 8 taškų persvarą (19:11).

Antrajame kėlinyje „Neptūnas“ pirmus taškus pelnė likus žaisti kiek daugiau negu 5 minutes, o tada „Lietkabelis“ jau buvo įgijęs saugų pranašumą (28:13).

Likus minutei iki ketvirčio pabaigos E. Želiono vedamas „Neptūnas“ dar bandė vytis (29:40), tačiau kėlinį geriau užbaigė „Lietkabelis“ – 44:29.

Po pertraukos svečiai savo varžovus pradėjo triuškinti: trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 18:7 ir pabėgo nepavejamai (62:36).

Iki kėlinio pabaigos klaipėdiečiai deficitą dar sumažino (47:69), tačiau ketvirtas kėlinys liko tik formalumas. Jo metu „Neptūnas“ dar priartėjo iki 14 taškų, tačiau intrigos atkurti nebesugebėjo.

Klaipėdiečiams savi lankai vėl nepadėjo atakuojant iš toli. „Neptūnas“ šiame susitikime pataikė vos 4 tritaškius iš 22 (18%). Pusfinalio serijoje „Neptūnas“ savo arenoje prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ antrose rungtynėse atakavo dar prasčiau, kai realizavo tik 2 tritaškius iš 25 (8%).

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 15 (6 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 14 (11/11 baud.), Brandonas Fieldsas 12, Matas Jucikas 10, Renaldas Seibutis 8.

„Lietkabelis“: Darjušas Lavrinovičius 19 (6 atk. kam., 30 n.b.), Dominikas Mavra 14, Donatas Tarolis 11, Kšištofas Lavrinovičius ir Žanis Peineris po 10, Lorenzo Williamsas 8.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (114)