20 tūkst. savų sirgalių auditorijoje „Partizan“ pirmomis minutėmis startavo 12:0 ir taip pribloškė svečius iš Ispanijos.

Pirmame kėlinyje aikštėje pasirodė Dante Exumas, kuris patyrė sužalojimus skandalingame antrame mače ketvirtadienį, kuris baigėsi didžiausiomis muštynėmis Eurolygos istorojoje.

Po pirmo kėlinio „Partizan“ pirmavo 32:19. Nors šeimininkai dvikovos pradžioje pribloškė svečius įspūdingu puolimu, tačiau antrame ketvirtyje „Real“ rodė charakterį ir ėmė mažinti skirtumą, o prieš pat ketvirtį turėjo galimybę net išsiveržti į priekį (46:45).

Tačiau Džananas Musa prametė iš toli, o D. Exumo dvitaškis leido šeimininkams po pirmosios dvikovos pusės pirmauti 48:45.

Pirmoje rungtynių pusėje šeimininkams 11 taškų pelnė Alenas Smailagičius, 10 pridėjo Yamas Madaras.

„Real“ gretose spindėjo pirmus du susitikimus Madride praleidęs Walteris Tavaresas, vien per du kėlinius pelnęs 16 taškų.

Po pertraukos įsibėgėję svečiai išsiveržė į priekį ir trečio kėlinio pabaigoje turėjo 5-ių taškų persvarą (58:63).

Prieš lemiamą kėlinį „Partizan“ atsiliko 63:66. Ketvirtame kėlinyje vyravo atkakli kova taškas į tašką, įpusėjus ketvirčiui švieslentėje fiksavo lygų rezultatą – 72:72.

Likus 3 min. Jamesas Nunnally tritaškiu persvėrė rezultatą „Partizan“ naudai – 77:75. Kitoje atakoje „Real“ klydo puolime: darant užtvarą prasižengė Rudy Fernandezas. Įspūdingas rungtynes žaidęs W. Tavaresas likus 2:18 min. išlygino rezultatą – 77:77.

Likus minutei „Partizan“ turėjo galimybes išsiveržti į priekį, tačiau dukart prametė Zachas LeDay.

Tribūnas tildė Nigelis Williams-Gossas, likus 24 sek. pataikęs iš toli (77:80). Jamesas Nunnally prametė laisvas iš toli, o Mario Hezonja artino svečius prie pergalės (77:82).

Intrigą palaikė Z. LeDay tritaškis nuo lentos (80:82), o likus 3 sek. kamuolį prarado Adamas Hanga, tačiau per likusias akimirkas „Partizan“ išsigelbėti nepavyko – 80:82.

„Partizan“: Zachas LeDay (8 atkov. k.) ir Alenas Smailagičius po 15, Jamesas Nunnally 13, Yamas Madaras 12, Dante Exumas 11 taškų.

„Real“: Walteris Tavaresas 26 (11/14 dvit., 4/5 baud., 11 atkov. k.), Nigelis Willaims-Gossas 22 (4/6 dvit., 3/6 trit., 5/6 baud.), Mario Hezonja 12 (14 atkov. kam.) taškų.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks gegužės 4-ą Belgrade.

Skelbiama, kad „Štark“ arenoje dvikovą stebėjo 20.091 žiūrovas. Tai – šio sezono rekordas.

***

Ispanijos sostinėje antrasis mačas nutrauktas likus beveik 2 minutėms iki dvikovos pabaigos. Kilus masinėms muštynėms buvo diskvalifikuotas net 21 žaidėjas ir nė viena komanda nebeturėjo, ką leisti ant parketo.

Incidentą ištirusi Eurolyga „Real“ puolėjui Guershonui Yabuselei skyrė penkerių, „Partizan“ lyderiui Kevinui Punteriui – dvejų, o bokštams Gabrieliui Deckui ir Matthiasui Lessortui – vienerių rungtynių diskvalifikacijas. Be to, abi ekipos dar turės sumokėti po 50 tūkstančių eurų.

Visi paminėti krepšininkai praleido trečiąjį komandų susitikimą, prieš kurį „Partizan“ fanai pasirūpino pragarišku varžovų delegacijos sutikimu.

Įdomu, kad šios poros nugalėtojai pusfinalyje susitiks arba su „Barcelona“, arba su Kauno „Žalgiriu“.

Griežčiausiai nubaustam G. Yabuselei šis Eurolygos sezonas jau vienaip ar kitaip yra baigtas: net ir „Real“ išsigelbėjus bei laimėjus ketvirtfinalio seriją 3-2, prancūzas privalėtų praleisti tiek pusfinalį, tiek ir finalą.

Serijoje iki trijų pergalių Željko Obradovičiaus auklėtiniai pirmauja 2-1. „Real“ klubas sugrąžintų seriją į Ispanijos sostinę laimėjęs ir ketvirtadienio mačą Belgrade.