Donaldo Kairio auklėtiniai rungtynėse dėl penktosios vietos 89:73 (23:19, 20:23, 22:14, 24:17) nugalėjo bendraamžius iš Turkijos.

Lietuvos jaunimas rungtynes baigė be D. Kairio, kuris ketvirtajame kėlinyje už ginčus su teisėjais buvo išvarytas iš aikštės.

Pirmosiomis minutėmis lietuviai išsiveržė į priekį 10:2, tačiau netrukus turkai išlygino žaidimą ir pasivijo. Pasibaigus pirmajai rungtynių pusei Lietuvos 20-mečiai pirmavo 43:42.

Po pertraukos lietuviai vėl įjungė aukštesnę pavarą bei trečiajam kėliniui besibaigiant įgijo dviženklę persvarą 63:52.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Granto Vasiliausko dėjimas leido pirmauti jau 82:65, o klausimų dėl mačo nugalėtojų nebeliko.

Kovą dėl atšokusių kamuolių Lietuvos krepšininkai pralaimėjo 32:41, tačiau turkus skandino netaiklūs tolimi metimai – jie pataikė vos 4 tritaškius iš 24 (17 proc. taikl.), kuomet lietuviai – 11 iš 32 (34 proc. taikl.).

Lietuva: Grantas Vasiliauskas 14 (7/8 dvit.), Vitalijus Kozys 13, Ignas Sargiūnas ir Arnas Velička po 12, Justas Sakalauskas ir Lukas Uleckas po 10.

Turkija: Sadikas Emiras Kabaca 16 (7 atk. kam.), Yigitas Baranas Sarikaya ir Erkinas Senelis po 15.

Lietuvos 20-mečiai šeštadienį po dramatiškos kovos 94:93 palaužė kroatus, o turkai 104:87 susitvarkė su britais.

Kovą dėl medalių lietuviai baigė ketvirtfinalyje, kur buvo nusileista Izraelio jaunimui, sekmadienį dėl aukso kovosiančiam su ispanais.

1999 metų gimimo karta 16-mečių Europos čempionate iškovojo sidabro medalius, Europos 18-mečių pirmenybėse laimėjo bronzą, o 17-mečių pasaulio čempionate taip pat džiaugėsi bronzos medaliais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)