Antrajame pusfinalyje Tartu „Rock“ krepšininkai po permainingos kovos rezultatu 68:71 (17:16, 15:13, 16:24, 20:18) įveikė „Ventspils“ klubą.

Sekmadienį „Rock“ turnyro finale nuo 15:45 val. susikaus su Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkais. „Ventspils“ komanda mūšį dėl bronzos prieš Prienų „TonyBet“ klubą pradės nuo 13:15 val.

„Nevėžio“ ir „TonyBet“ rungtynės prasidėjo nerezultatyviai ir sužaidus pirmąsias keturias minutes pirmajame kėlinyje abi ekipos buvo įmetusios tik po keturis taškus. Po A. Šikšniaus ir V. Dilio rezultatyvių išpuolių „Nevėžis“ spurtavo 5:1 – 10:5.

Tiesa, antrąją kelinio dalį geriau sužaidė „TonyBet“ krepšininkai, kurie kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu – 5:14, ir po pirmojo kėlinio turėjo dviejų taškų pranašumą – 19:21.

Antrąjį ketvirtį šeimininkai pažymėjo taikliomis atakų serijomis ir prabėgus vos vienai minutei jau turėjo šešių taškų pranašumą – 27:21. „TonyBet“ krepšininkai nebuvo nusiteikę pasiduoti ir daugiausiai V. Čepukaičio pastangomis, įpusėjus kėliniui, išlygino rezultatą – 34:34.

„Nevėžio“ klubas pabandė dar kartą atitrūkti – 44:36, tačiau svečiai prieš prasidedant antrajai mačo daliai sušvelnino situaciją susitikime – 44:42.

Kėdainių komanda trečiajame kėlinyje griebė jautį už ragų. Po taiklių T. Brazeltono, V. Dilio bei S. Buterlevičiaus metimų ekipas jau skyrė 7 taškai – 52:45. Likus žaisti tris minutes iki kėlinio pabaigos, A.Šikšnius pelnė 8 taškus iš eilės ir sukrovė „Nevėžiui“ rekordinę persvarą – 68:54. Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai po trijų kėlinių buvo priekyje – 70:57.

Ketvirtajame kėlinyje situacija nepasikeitė. „Nevėžis“ nemažino apsukų puolime, o varžovų atsakymai neretai prasmegdavo šeimininkų gynybos gniaužtuose. Po 40 minučių kovos paaiškėjo, jog pergalę rezultatu 85:72 šventė Kėdainių klubas, iškovojęs teisę rytoj žaisti BBL „Vikondos“ taurės finale.

Rezultatas:

Kėdainių „Nevėžis“ - Prienų „TonyBet“ - 85:72 (19:21, 25:21, 26:15, 15:15)

Kėdainių „Nevėžis“: Arvydas Šikšnius 17 taškų, Gintaras Leonavičius ir Vilmantas Dilys po 14 tšk., Simas Buterlevičius 15 tšk. (9 atk. kam), Valdas Dabkus 12 tšk., Tyronas Brazeltonas 7 tšk. (7 rez. perd.), Vidas Ginevičius 3 tšk. (3 rez. perd.).

Prienų „TonyBet“: Žygimantas Janavičius 14 taškų (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Artūras Valeika ir Vaidas Čepukaitis po 11 tšk., Dainius Šalenga 10 tšk., Laimonas Kisielius 9 tšk., Martynas Linkevičius 5 tšk., Antanas Udras 3 tšk., Gintaras Kadžiulis 2 tšk.

Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Vikondos“ taurės turnyro antrajame pusfinalyje Tartu „Rock“ krepšininkai po permainingos kovos rezultatu 68:71 (17:16, 15:13, 16:24, 20:18) įveikė „Ventspils“ klubą.

Pirmasis rungtynių kėlinys vyko taškas į tašką. „Ventspils“ ekipos didžiausias pranašumas siekė tris taškus, „Rock“ keletą kartų turėjo minimalų pranašumą. Besibaigiant pirmajam ketvirčiui, estų klubas pirmavo – 15:16, tačiau kėlinį taikliu metimu užbaigė „Ventspils“ lyderis Janis Timma – 17:16.

Antrajame ketvirtyje sužaidus tris minutes latviai buvo priekyje – 22:18. Tiesa, Tanelis Kurbas iniciajavo „Rock“ spurtą 8:0 ir estai susikrovė keturių taškų persvarą – 22:26. Latviai po tokio šalto dušo netruko atsigauti ir užtikrintai sužaidę kėlinio pabaigą išlygino rezultatą bei susigrąžino persvarą – 32:28.

Tartu ekipa trečiajame kėlinyje greitai panaikino varžovų pranašumą ir toliau kova vyko taškas į tašką – 32:32, 35:35, 42:42. Ketvirčiui persiritus į antrą pusę, estai surengė spurtą 8:2 – 44:50. Išlaikyti persvarą „Rock“ klubui iki pat kėlinio pabaigos padėjo taiklus Gerto Dorbeko tritaškis - 48:53.

Beveik visą ketvirtą kėlinį pirmavo lietuvio Augusto Pečiukevičiaus atstovaujamas „Rock“ klubas. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusantros minutės „Ventspils“ po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį - 64:63. Neilgai trukus „Rock“ susigrąžino iniciatyvą – 65:68.

Latvių viltis rungtynėse atgaivino Akselio Vairogo tritaškis – 68:68. Tiesa, paskutinės „Rock“ atakos metu A. Pečiukevičius perdavė kamuolį Timo Eichfussui, kuris tritaškiu metimu išplėšė pergalę estams – 68:71.

Rezultatas:

Tartu „Rock“ - „Ventspils“ - 68:71 (17:16, 15:13, 16:24, 20:18)

„Ventspils“: Ronalds Zakis pelnė 13 taškų, po 10 įmetė Lorenzo Williams ir Janis Timma, Sandis Valters pridėjo 9.

Tartu „Rock“: Augustas Pečiukevičius surinko 15 taškų (8 atk. kam.), Urošas Lukovičius įmetė 12, Timo Eichfussas pridėjo 11, Gertas Dorbekas – 10.