Įspūdingai skaičiai po šių rungtynių puikuojasi Žygimanto Janavičiaus statistikoje. Gynėjui pritrūko 3 taškų, 1 atkovoto ir 3 perimtų kamuolių bei 2 rezultatyvių perdavimų iki keturgubo dublio.

Krepšininkas per 33 minutes pelnė 7 taškus, atkovojo 9 ir perėmė 7 kamuolius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Prienai“: Gediminas Orelikas (11 atk. kam.) 21, Artūras Valeika (4 kld.) 13, Gintaras Kadžiulis 11, Arnas Labuckas 10, Karolis Aldakauskas (7 min.) 8, Žygimantas Janavičius (9 atk. kam., 7 per. kam., 8 rez. perd.) 7 taškai.

„Barons kvartals“: Maris Gulbis (10 atk. kam., 4 kld.) 20, Ilmaras Bergmanis 10, Salvis Metra (6 atk. kam.) 9, Davis Zonne 7 taškai.

Be pergalių Baltijos krepšinio lygoje (BBL) lieka Kauno "LSU-Baltai" (0/2). Dariaus Dikčiaus treniruojami kauniečiai namuose 66:68 (18:15 17:14 14:14 17:25) nusileido Valmieros "Valmiera" (2/0) ekipai.

"LSU-Baltai" didžiąją rungtynių dalį buvo priekyje, tačiau išleido pranašumą iš savo rankų, likus žaisti 3 minutes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos (57:58).

Paskutinės rungtynių minutės buvo ypač įtemptos, o aukščiausių įtampos tašką rungtynėse pasiekė, likus žaisti 6 sekundes. Tuomet po Pavelo Veselovo taiklaus baudos metimo "Valmiera" įgijo 2 taškų pranašumą (68:66). Kauniečiams dar buvo laiko suregzti savo ataką, tačiau rungtynių baigties pakeisti nebepavyko.

"LSU-Baltai": Arūnas Vasiliauskas 19, Vidmantas Sragauskis (6 atk. kam.) 18, Paulius Malašauskas (5 rez. perd.) 9, Tomas Urbonas (6 blk.) ir Taurantas Tamošiūnas po 5 taškus.

"Valmiera": Pavelas Veslovas (7 atk. kam.) 24, Janis Kaufmanis ir Kalvis Kruminis po 15, Janis Beržinis 7 taškai.

Sunkią pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) B grupėje iškovojo Ryčio Vaišvilos treniruojama Utenos "Juventus" (1/1) komanda, 101:96 (35:27 20:34 31:14 15:21) įveikusi Jelgavos "Jelgava" (1-/2) ekipą iš Latvijos.

Rezultatyvios rungtynės prasidėjo sėkmingu "Juventus" žaidimu. Uteniškiai po pirmojo kėlinio turėjo 8 taškų persvarą (35:27). Tačiau ir tai lengvos ateities nežadėjo - antrasis ir trečiasis kėliniai R.Vaišvilos auklėtiniams buvo skirtingi tarsi diena ir naktis. Antrąjį kėlinį pralaimėję rezultatu 20:34 (55:61), "Juventus" krepšininkai atsigiriebė trečiajame ir įgijo dviženklį pranašumą (86:75).

Nors ketvirtojo kėlinio pabaigoje "Jelgava" iki savo varžovų pavojingai priartėjo (96:99), tačiau pergalę šventė užtikrintai pabaigą sužaidę aikštės šeiminnkai (101:96).

Nesustabdomai nugalėtojų gretose rungtyniavo Darrickas Leonardas. Amerikietis pelnė 27 taškus (6/8 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 3/3 baudų metimų), atkovojo 15 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

"Juventus": Darrickas Leonardas (15 atk. kam., 6 rez. perd.) 27, Arvydas Čepulis 17, Laimonas Kisielius 16, Darius Gvezdauskas (6 rez. perd.) 15, Paulius Morkeliūnas 9 taškai.

"Jelgava": Sandis Silavas (6 atk. kam.) 20, Lauris Mižis 19, Kristapas Kanbergas ir Keithas Chamberlainas (8 atk. kam.) 12 taškų.

Panevėžio "Lietkabelis" Liepojoje stojo į antrą kovą Baltijos krepšinio lygoje (BBL) ir įveikė varžovus Liepojos "Triobet" ekipą - 86:62 (29:13, 17:14, 22:11, 18:24).

Panevėžio komandai padėti dėl ligų negalėjo Gytis Sirutavičius, Adomas Drungilas ir Darius Griškėnas.

"Lietkabelis" mačą pradėjo labai galingai, per pirmas 5 minutes startavęs 18:2. Varžovai po tokio šoko sunkiai rinko taškus. Visgi, pataikę kelis metimus, besibaigiant kėlinukui sumažino skirtumą iki 13:25. Sėkmingai užbaigęs pirmą ketvirtį 4 taškais, po pirmų 10 min. "Lietkabelis" pirmavo 29:13.

Prasidėjus antram ketvirčiui "Lietkabelio" krepšininkai nė neketino mažinti apsukų ir toliau sėkmingai kontroliavo situaciją aikštėje. Prieš didžiąją pertrauką ekipas vienu metu skyrė jau virš 20 taškų, o komandos išėjo ilsėtis Lietuvos klubui solidžiai pirmaujant 46:27.

Po pertraukos svečiai neleido sau atsilaiduoti ir toliau sėkmigai laikė solidžią persvarą. Likus žaisti trečiame ketvirtyje beveik keturias minutes, po T. Jogėlos dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki 23 taškų - 57:34. Po minutės pertraukėlės Panevėžio komanda ir toliau demonstravo solidų žaidimą ir prieš paskutinį ketvirtį pirmavo net 30 taškų persvara - 38:68.

Paskutinės dešimt minučių jau tebuvo formalumas abejoms ekipoms. Latvijos ekipai kėlinuko pradžioje bei viduryje pavyko skirtumą sumažinti iki 19 taškų - 50:69, 60:79, tačiau keli iš eilės "Lietkabelio" pelnyti taškai atšaldydavo varžovų įkarštį.

Net 31 tašką pelnė Martynas Andriukaitis, Tauras Jogėla pridėjo 17, Kaspars Cipruss - 11, Karolis Babkauskas - 8, Mindaugas Kupšas ir Kaspars Vecvagars - po 7, Vidas Ginevičius - 3, Arnas Butkevičius - 2 taškus.

Varžovų gretose Renars Magone pelnė 15 taškų, Ernestas Ežerskis - 12 taškų.

Kitų antradienio BBL rungtynių rezultatai:

Šiaulių „Šiauliai-Triobet“ - „Ventspils“ 75:83 (22:20, 17:22, 16:20, 20:21).

„Ventspils“: Sandis Valteris 18, Janis Timma (12 atk. kam.) ir Simsas Donaldas po 14, Martinas Meieris ir Arturas Berzinis po 12 taškų.

„Šiauliai“: Aurimas Kieža 21 (8 atk. kam.), Vitalijus Liutyčius ir Papa Dia po 14, Vytautas Šulskis 11, Laurynas Samėnas 9 taškai.

Kėdainių „Nevėžis“ - Vilniaus „Sakalai“ 63:73 (18:21, 13:18, 20:14, 12:20).

„Nevėžis“: Šarūnas Kulevičius 13, Darius Šilinskis 11 (8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 10 taškų.

„Sakalai“: Justas Sinica (8 atk. kam.) ir Paulius Dambrauskas (8 rez. perd.) pelnė po 17 taškų, Tomas Černeckis ir Petras Baločka įmetė po 10, Ignas Ramašauskas - 6 taškus.

Valgos „Valga“ - Tartu „TU/Rock“ - 50:94 (13:19, 10:20, 11:32, 16:23).

Egidijus Dimša Tartu klubui per 19 minučių pelnė 2 taškus (1/5 dvitaškiai), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Valga“: Timo Oja 10, Edgaras Cunda 9, Taavi Leokas 7 taškai.

„TU/Rock“: Silveris Leppikas ir Tanelis Kurbas po 16, Vallo Allingu 14, Justinas Ingramas 12, Ivanas Neliubovas ir Kristo Saage po 11,... Egidijus Dimša 2 taškai.