Krepšininkas palieka „Šiaulius“ ir karjerą tęs Filipinuose.

Liepojos ekipos lietuvis Martynas Andriukaitis šiuo metu gydosi traumą, todėl buvo neregistruotas mačui.

„Lauvas“: Joshua Mayo 18, Jowanas Bailey 15 (7 atk. kam.), Martinas Kravčenka 14, Artūras Bricis (8 atk. kam.) ir Janis Porzingis po 13 taškų.

„Šiauliai“: Valdas Vasylius 22, Arvydas Šikšnius 16, Denzelis Bowlesas ir Darius Gvezdauskas (7 atk. kam.) po 11 taškų.

„Rūdupis“ tik po atkaklios kovos palaužė „Pieno žvaigždes“

Aštuntą pergalę iškovojo Prienų „Rūdupio“ (8-3) krepšininkai, 77:72 (18:24 17:14 18:15 24:19) įveikę Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (7-6).

Rungtynių pradžioje kiek geriau sekėsi svečiams iš Pasvalio, kurie, likus žaisti 3 minutes iki pirmojo ketvirčio pabaigos, jau turėjo 7 taškų pranašumą (17:10), o kitame kėlinyje jį kurį laiką išlaikė bei padidino iki 8 taškų (26:18). Visgi, po dviejų kėlinių „Rūdupis“ atsiliko vos 3 taškais (35:38).

Trėčio kėlinio pradžioje prieniškiai spurtavo bei, jau įpusėjus kėliniui, turėjo 12 taškų pranašumą. Tačiau „Pieno žvaigždės“ laimėjo atkarpą 12:0 ir po trijų kėlinių rezultatas tapo lygus (53:53). Paskutiniame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką ir po Artūro Milaknio pataikyto tritaškio, likus rungtyniauti 1 minutę ir 3 sekundes, „Rūdupis“ įgijo 4 taškų pranašumą (70:66), kurio varžovams panaikinti nepavyko.

Šiose rungtynėse „Rūdupio“ gretose debiutavo neseniai į ekipą persikėlęs Arnas Labuckas. Jis per 17 žaidimo minučių pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai).

„Rūdupis“: Gediminas Orelikas 18 (5 atk. kam.), Gintaras Kadžiulis 13, Edgaras Želionis 11 (11 atk. kam.), Artūras Milaknis 9, Simas Buterlevičius 8 taškai.

„Pieno žvaigždės“: Sylvesteris Morganas 20 (11 atk. kam.), Trevonas Hughesas 15 (4 per. kam.), Eimantas Bendžius 12, Gytis Sirutavičius 8 taškai.

„Kėdainiai-Triobet“ kiek netikėtai įveikė estus

Kiek netikėtą pergalę iškovojo Kėdainių „Kėdainių-Triobet“ (4-8) ekipa, savo aikštelėje 66:58 (19:7, 17:16, 10:25, 20:10) nugalėjusi Talino "Kalev/Cramo" (8-5) krepšininkus.

Rungtynių eiga buvo itin permaininga. Po Mariaus Valukonio tikslaus dvitaškio antrojo kėlinio viduryje šeimininkai turėjo 18 taškų pranašumą (30:12). Visgi, fantastiškai trečią ketvirtį sužaidę svečiai prieš lemiamą kėlinį jau patys pirmavo.

Iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei 8 minutėmis Estijos komanda turėjo 6 taškų pranašumą (48:54), bet tuomet kėdainiškiai spurtavo 12:4 ir išlaikė pranašumą iki mačo pabaigos.

„Kėdainiai-Triobet“: Marius Valukonis 14 (8 atk. kam.), Davidas McClure'as 12 (14 atk. kam.), Vytas Šulskis, Vidas Ginevičius ir Aurimas Adomaitis po 9, Laimonas Kisielius 8, Tomas Černeckis 3, Vytenis Jasikevičius 2 taškai.

„Kalev/Cramo“: Gregoras Arbetas 17, Gertas Dorbekas 13 (6 atk. kam.), Armandas Škelė 12 taškų.

„Juventus“ krepšininkai įveikė Tartu klubą

Pergalę savo žiūrovams padovanojo Utenos „Juventus“ (6-6) klubas, kuris namuose 96:82 (30:27, 28:19, 23:14, 15:22) sutriuškino Tartu „Universiteto (4-9) komandą.

Nuo pat pirmosios rungtynių minutės aikštelėje užvirė lygi kova. Sužaidus tris minutes Tartu klubas buvo įgijęs keturių taškų pranašumą (10:6), tačiau Romanas Gumeniukas ir Gediminas Maceina sugrąžino persvarą uteniškiams – 12:11. Likus žaisti tris minutes rezultatas vėl buvo lygus (20:20), bet Tomo Gaidamavičiaus ir Žygimanto Šeštoko tritaškių dėka uteniškiai po pirmo ketvirčio įgijo trijų taškų persvarą – 30:27.

Antrą ketvirtį supurtu 5:0 pradėję uteniškiai po Gintauto Matulio tolimo metimo šiek tiek atitrūko (35:27), o sužaidus šešias minutes Karolis Petrukonis įspūdingu dėjimu bei T. Gaidamavičius dvitaškiu su pražanga dar šiek tiek padidino „Juventus“ persvarą – 47:38. Po Vadoto Volkaus dėjimo su varžovo pražangą aikštės šeimininkų pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis (50:38), o netrukus šoktelėjo iki šešiolikos taškų – 56:40. Kėlinio pabaigoje Tartu komandai šiek tiek pavyko priartėti, tačiau įpusėjus mačui „Juventus“ buvo priekyje – 58:46.

Vos prasidėjus trečiam kėliniui „Juventus“ komanda vėl padidino savo pranašumą (66:49), o po G. Matulio dvitaškio su pražanga įpusėjus ketvirčiui skirtumas pasiekė 18 taškų ribą – 69:51. Likus žaisti tris minutes uteniškių atotrūkis pirmą kartą viršijo 20 taškų ribą (76:55), o netrukus „Juventus“ pranašumas jau tapo triuškinantis – 81:55.

Ketvirtame kėlinyje Steno-Timmu Sokko tolimų metimų dėka Tartu klubo atsilikimas gerokai sumažėjo (70:82), tačiau įpusėjus ketvirčiui uteniškiai susigrąžino solidų pranašumą – 90:72. Per likusį laiką „Juventus“ ekipos pergalei grėsmės nebeiškilo ir uteniškiai laimėjo rungtynes rezultatu 96:82.

„Juventus“: Tomas Gaidamavičius 16 (8 rez. perd.), Romanas Gumeniukas 15 (6 atk. kam.), Gintautas Matulis 13, Gediminas Maceina 12, Arūnas Vasiliauskas 9, Karolis Petrukonis 8, Žygimantas Šeštokas 7, Darius Pakamanis 6, Tautvydas Šležas 5 (7 atk. kam.), Vaidotas Volkus 3, Aras Bražiūnas 2 taškai (komandos debiutamtas).

TU: Rainas Veidemanas 15, Stenas-Timmu Sokas 13, Marekas Doroninas ir Tanelis Kurbas po 10 taškų.