Tai buvo trečioji iš eilės Utenos klubo pergalė antrajame BBL etape, kuri leido pasivyti H grupėje pirmaujančius Rakverės "Tarvas" krepšininkus. Būtent su estais penktadienį uteniškiai susitiks savo aikštelėje.

Rungtynių eiga:

Susitikimo pradžia svečiams iš Utenos nieko gero nežadėjo. Nors sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus (10:10), Trevono Hugheso tikslių atakų dėka pasvaliečiai po pirmųjų dešimties minučių turėjo dešimties taškų persvarą - 26:16.

Viskas kardinaliai pasikeitė antrajame ketvirtyje, kai darbo ėmėsi "Juventus" komandos gynėjas D.Leonardas. Amerikietis vieną po kito siuntė tikslius metimus į buvusios komandos krepšį, o skirtumas ne tik ištirpo, bet Utenos komanda išsiveržė į priekį.

Antrąjį ketvirtį laimėję net 34:15, svečiai įpusėjus susitikimui jau turėjo devynių taškų pranašumą (50:41), kuris po didžiosios pertraukos tik dar labiau augo. Pasvalio komandos aukštaūgiui Tyrellui Biggsui "užsidirbus" techninę pražangą, D. Leonardas trimis taškais padidino "Juventus" persvarą iki rekordinės - 76:52.

"Juventus" žaidimas pakriko likus žaisti keturias minutes. Pasvaliečiai surengė dviejų minučių spurtą net 17:0 ir po Gyčio Sirutavičiaus, Gedimino Maceinos ir T. Hugheso tolimų metimų aikštės šeimininkų deficitas sumažėjo iki penkių taškų - 78:83.

Likus žaisti 32 sekundes G. Maceina dar kartą pataikė iš toli (82:84), tačiau dvitaškį pridėjo Karolis Petrukonis (82:86). Jau pasibaigus susitikimo laikui G. Sirutavičius pataikė tris baudas, tačiau iš "Juventus" komandos pergalės šie metimai neatėmė - 86:85.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs D.Leonardas pelnė 26 (dvitaškiai 6/9, tritaškiai 4/7, baudos 2/3) taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

15 taškų pridėjo Karolis Petrukonis (5 atk. kam., 6 išprov. praž.), 13 - Darius Gvezdauskas, 9 - Gintautas Matulis, 7 - Paulius Morkeliūnas, 6 - Arvydas Čepulis, 5 - Nerijus Varnelis (5 atk. kam.), 3 - Aidas Viskontas, 2 - Laimonas Kisielius.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Trevonas Hughesas (28 tšk.), Gediminas Maceina (18 tšk.), Gytis Sirutavičius (15 tšk.) bei Yancy Gatesas (12 tšk.).

"Palanga" praleido net 114 taškų

Su "Pieno žvaigždžių" marškinėliais debiutavęs Justas Sinica surinko 9 taškus.

Skaudų pralaimėjimą Baltijos krepšinio lygoje (BBL) patyrė "Palanga Triobet" (0/4). G grupės rungtynėse išvykoje palangiškiai 93:114 (18:31 22:26 25:32 28:25) nusileido Jelgavos "Jelgava" (2/2) ir varžybų TOP-16 etape toliau lieka be pergalių.

Po šio pralaimėjimo Lietuvos pajūrio ekipa liko ketvirtoje G grupės vietoje, į priekį užleisdama "Prienus", "Jelgava" ir Talino "Kalev/Cramo".

"Palanga Triobet": Evaldas Lengvinas 32 (7/14 tritaškiai), Parrishas Brownas 25, Mantas Mockevičius 15, Modestas Kumpys 9 taškai.

"Jelgava": Artūras Dušelis 26, Sandis Silavas 22 (4/5 tritaškiai), Shedrickas Haynesas 19, Edgaras Krūminis 17, Lauris Mizis 14 (10 atk. kam.), Kristapas Kanbergas 10 taškų.

Du lietuviai estų ekipai pelnė 33 taškus

Be pergalių Baltijos krepšinio lygos (BBL) E grupėje lieka "lietuviškoji" Pernu "Parnu" (0/4) komanda su Augustu Pečiukevičiumi ir Osvaldu Matulioniu. Lietuvių atstovaujama ekipa išvykoje 76:103 (23:25, 13:29, 21:17, 19:32) neprilygo Ventspilio "Ventspils" (3/1).

Rezultatyviausiai pralaimėjusiųjų gretose rungtyniavo 18 taškų (3/3 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai) pelnęs O.Matulionis. Puolėjas per 31 minutę atkovojo, perėmė ir prarado po kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo pražangą

Taip pat rezultatyvus buvo ir A. Pečiukevičius. Gynėjas aikštėje praleido 32 minutes, per kurias surinko 15 taškų (3/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 6/12 baudos), 2 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas, 4 asmenines ir 9 išprovokuotas pražangas.

"Parnu" ekipoje taip pat išsiskyrė Rainas Raadikas. Aukštaūgis pelnė 16 taškų.

Nugalėtojams Donaldas Simsas pelnė 15 taškų, atkovojo 5 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Tiek pat taškų pelnė ir Artūras Bėrzinis. Sandis Valteris pridėjo 13 taškų.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.