Pirmosiose Ispanijos pirmenybių rungtynėse namuose „Barcelona“ žaidė su „San Pablo Burgos“ komanda ir paskutinėmis sekundėmis išvargo dramatišką pergalę 89:86 (18:23, 27:21, 26:22, 18:20).

Šeimininkai susitikimą pradėjo slogiai ir pirmajame kėlinyje paleido varžovus į priekį 18:23, o tai privertė Š. Jasikevičių pertraukėlės metu pakelti balsą.

Vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotos griežtos lietuvio pamokos, paplito socialiniuose tinkluose.

Visos akistatos metu komandos žaidė taškas į tašką, o ketvirtojo kėlinio viduryje „Burgos“ ekipa pirmavo 76:75. Nors „Barca“ priešpaskutinę minutę išsiveržė į priekį 86:81, ramios mačo baigties tai negarantavo.

Paskutinę minutę Katalonijos klubas mėtė pro šalį, Š. Jasikeičius buvo nubaustas technine pražanga, o Vitoro Benite ir Alexo Renfroe metimai išlygino rezultatą 86:86.

Lemiamos atakos metu A. Hanga išprovokavo varžovo pražangą likus žaisti 5 sekundes ir pataikęs vieną baudos metimą iš dviejų išvedė „Barceloną“ į priekį 87:86.

„Burgos“ tuomet prasižengė puolime, Alexas Abrinesas sumetė abu baudų metimus (89:86), o svečius dar išgelbėti galėjęs tolimas metimas paskutinę sekundę tikslo nepasiekė.

Nugalėtojus į priekį vedė įspūdingai žaidęs Nikola Mirotičius, kurio sąskaitoje – 22 taškai (3/4 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), 10 atkovotų kamuolių ir 35 naudingumo balai.

22 taškus pelnė ir A. Abrinesas, o 20 taškų ir 11 atkovotų kamuolių pridėjo kapitonas Pierre‘as Oriola. Pralaimėtojams 18 taškų surinko V. Benite.

Sekmadienį ACB čempionate startavo ir Rokas Giedraitis bei Tadas Sedekerskis, kurių atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ 76:73 (25:16, 19:19, 14:20, 18:18) dramatiškai laimėjo prieš „Valencia“.

Ispanijos lygoje debiutavęs R. Giedraitis per 32 minutes įmetė 10 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 15 naudingumo balų.

T. Sedekerskis ant parketo praleido 12 minučių, per kurias pelnė 4 taškus (2/3 dit., 0/1 trit.), atkovojo 2 atšokusius kamuolius ir surinko 4 naudingumo balus.

Į priekį baskus vedė 21 tašką pelnęs Luca Vildoza, kuris po puikaus Pierria Henry perdavimo likus žaisti sekundę pataikė ir mačo baigtį nulėmusį tritaškį.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)