"Lietuvoje yra trys milijonai krepšinio specialistų, kurie visi supranta, ką rinktinei reiškia Arvydo netektis. Dėl to labai prašau nebloginti mums nuotaikos ir nevartoti žodžių "katastrofa", "tragedija" ar panašių. Ar žinote, kas yra katastrofa? Potvyniai, uraganai ir taip toliau. Aš galvoju, kad reikia rašyti apie tai, kad jūs tikite tais geriausiais vyrais, kuriuos dabar turime“, – į žurnalistus kreipėsi vyriausiasis rinktinės treneris Antanas Sireika.

"Vyrai puikiai supranta, kad netekus Arvydo teks daugiau pasidarbuoti ir žaisti ne 100, o 110 procentų, - kalbėjo treneris. - Esame Europos čempionai ir žinom, kaip kovoti. Neabejoju, kad vyrai kausis kaip karžygiai ir pasistengs neapvilti lūkesčių".

Pats A.Macijauskas pripažino, kad traumuotos kojos būklė yra geresnė, skausmų nėra, tačiau po dešimties dienų be treniruočių normaliai rungtyniauti bus neįmanoma.

Lietuvos rinktinės vadovas Algimantas Pavilonis krepšinio gerbėjams suteikė mažą viltį: "Nepasakyčiau, kad viltis yra galutinai prarasta. Mes bendravome su aukštais NBA pareigūnais – parašėme jiems elektroninį laišką, kuriame nupasakojome šią situaciją. Jie bandys pasikalbėti "Hornets" klubo vadovais ir įtikinti juos pakeisti sprendimą.

Tiesa, su viena sąlyga: kad Arvydas tikrai sveikas, kad nebus jokių komplikacijų, kad jis galės treniruotis ir tinkamai pasiruošti čempionatui – niekas nenori, kad savaitę nesitreniravęs gynėjas iš karto pradėtų žaisti ir gautų dar vieną traumą".

A.Pavilonis pridūrė, kad "Hornets" klubo vadovams buvo pasiūlyta į Lietuvą atsiųsti gydytoją iš JAV, kuris apžiūrėtų A.Macijausko koją, nustatytų jos būklę, galbūt paskirtų papildomus tyrimus ir pasakytų, ar dalyvavimas varžybose, nepakenktų jo tolimesnei karjerai.

"Atsakymo kol kas neturime, nes susisiekti su klubu, kuris praktiškai išsikėlė, yra labai sudėtinga, tačiau tikimės artimiausiu metu jį gauti. Daugiau žinių neturiu", – tvirtino A.Pavilonis.

Po reprezentacinės komandos vadovų ir trenerių išsakytų minčių buvo oficialiai pratęsta sutartis su ilgamečiu Lietuvos rinktinės rėmėju UAB „Švyturys–Utenos alus“.

Pagal trečiadienį pasirašytą sutartį aludariai Lietuvos rinktinei per dvejus metus skirs 800 tūkstančių litų.

Po sutarties pasirašymo UAB „Švyturys–Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas A.Paviloniui įteikė kopiją vėliavos, su kuria į Žalgirio mūsį savo pulkus vedė Vytautas Didysis. „Tegul ši vėliava Lietuvai dar kartą padovanoja didžią pergalę“, – linkėjo R.Viršilas.

Trečiadienį krepšininkai išskrenda į Maskvą, kur ketvirtadienį sužais antrąsias rungtynes dėl Federacijų supertaurės su Rusijos rinktine.

Po to krepšininkai baigs pasirengimą Europos čempionatui trumpa treniruočių stovykla Klaipėdoje, kur rugsėjo 12-ąją bus surengtos rinktinės palydos.

Pasak A.Pavilonio, prieš pat čempionatą visiems norėsis ramybės, kad niekas netrukdytų.

Į Podgoricą, kur nuo rugsėjo 16 dienos Lietuvos rinktinės žais pirmojo etapo rungtynes, krepšininkai išskris iš Vilniaus rugsėjo 14 dieną 17 val.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės