aA
Pirmadienį iš užimamų pareigų atsistatydino Kauno "Žalgirio" krepšinio komandos vyriausiasis treneris Antanas Sireika, praneša oficiali klubo svetainė internete.
Gediminas Navikauskas
Gediminas Navikauskas
© Krepsiniosirdis.lt nuotr.
A.Sireika atsistatydinti nusprendė dėl nesėkmingo komandos pasirodymo ULEB Eurolygos "Top 16" turnyre, kur kauniečiai patyrė visus penkis pralaimėjimus ir savaitgalį patirto triuškinančio pralaimėjimo 68:98 prieš Vilniaus "Lietuvos ryto" ekipą.

Kartu su A.Sireika trenerių štabą paliko ir Gintaras Krapikas.

Apie atsistatydinimą A.Sireika "Žalgirio" vadovams buvo užsiminęs jau po pirmojo pralaimėjimo Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) komandai, tačiau "Žalgirio" klubo viceprezidentas G.Navikauskas paprašė trenerio tęsti darbą.

A.Sireika Kauno "Žalgirio" vyriausiojo trenerio poste 2002 metais pakeitė Algirdą Brazį ir su komanda iškovojo tris LKL čempionų titulus (2003, 2004 ir 2005 metais) bei laimėjo 2005 metų Baltijos krepšinio lygos pirmenybes.

Naujuoju "Žalgirio" komandos vyriausiuoju treneriu tapo 39-erių metų buvęs žalgirietis Ainaras Bagatskis.

A.Bagatskis šiame sezone buvo Rygos "Barons" komandos žaidžiančiuoju treneriu. Apie naujojo vyr.trenerio sutarties terminą ir sąlygas nepranešama.

Latviui talkins šį sezoną Kauno "Žalgirio-A.Sabonio mokyklos" komandą, rungtyniaujančią Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse, treniravęs 44-erių metų Rimantas Grigas.

Kauno "Žalgiryje" A.Bagatskis rungtyniavo du sezonus - 2004 metais tapo LKL čempionu, o 2005-aisias be Lietuvos čempionų titulo su žalgiriečiais triumfavo ir Baltijos krepšinio lygos BBL pirmenybėse.

Gintaras Krapikas ir Antanas Sireika
© Krepsiniosirdis.lt nuotr.

Šis sezonas buvusiam krepšininkui taip pat yra labai sėkmingas - A.Bagatskis debiutavo kaip Rygos "Barons" vyriausiasis žaidžiantis treneris. Latvio vadovaujamas "Barons" klubas šiuo metu užima penktąją poziciją BBL čempionate.

A.Bagatskis "Barons" ekipoje sužaidė 26 mačus, per kuriuos vidutiniškai pelnydavo po 15,2 taško, atkovodavo po 4,5 kamuolio ir atlikdavo po 1,9 rezultatyvaus perdavimo. Jis tapo naudingiausiu BBL "Žvaigždžių dienos" žaidėju ir laimėjo tritaškių metimo konkursą.

Kauno "Žalgirio-A.Sabonio mokyklos" bei Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinės vyriausiasis treneris R.Grigas, dukterinei "Žalgirio" komandai vadovavo net 10 metų (1988 - 1992 m. ir nuo 1999m.). Šiuo metu "Žalgiryje rungtyniauja net aštuoni jo auklėtiniai.

2005 metais "Žalgirio-A.Sabonio mokyklos" krepšininkai Paulius Jankūnas, Darius Šilinskis, Jonas Mačiulis, Gediminas Navickas, Rolandas Alijevas tapo Pasaulio vaikinų (iki 21 metų) čempionato nugalėtojais, o Europos jaunimo (iki 20 metų) vicečempionais tapo Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis ir Juozas Ramanauskas.

R.Grigas treniravo tokius žinomus Lietuvos krepšininkus, kaip Šarūnas Jasikevičius, Virginijus Praškevičius, Saulius Štombergas, Tomas Pačėsas, Rytis Vaišvila, Žydrūnas Ilgauskas, Martynas Andriuškevičius ir kitus.

"Trenerio darbą dirbu jau 21-erius metus, todėl šis sprendimas nebuvo labai netikėtas. "Žalgiryje" esu jau seniai, tačiau iki dabar treniravau jaunuosius krepšininkus, auginau būsimus talentus. Man didelė garbė bei džiaugsmas ateiti į pagrindinę "Žalgirio" komandą", - sakė R.Grigas.

A.Bagatskis ir R.Grigas naujose pareigose turėtų debiutuoti jau šį ketvirtadienį ULEB Eurolygos turnyro "Top 16" varžybose, kai "Žalgiris" namuose susitiks su Jono Kazlausko treniruojama Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) komanda.

Ilgiau laukti nenorėjo

A.Sabonio “Žalgirio” krepšinio centro valdybos pirmininko pavaduotojas Gediminas Navikauskas šį sezoną kartą jau buvo sulaikęs atsistatydinti ketinusį A.Sireiką.

“Treneris po rungtynių su Pirėjo “Olympiakos” pasakė, kad galbūt komandai padėtų permainos ir jam reikia pasitraukti. Tuomet aš jį sulaikiau”, - sakė G.Navikauskas, antrą kartą nebeprašęs trenerio pasilikti. Pralaimėjimas Vilniaus komandai 30 taškų skirtumu (68:98) buvo ta riba, kai tapo aišku, kad permainos - neišvengiamos.

A.Sireika “Žalgiryje” dirbo trejus su puse metų, G.Krapikas - beveik šešerius. Apie ketinamą žengti žingsnį A.Sireika intensyviai mąstė maždaug pusantros paros.

Gediminas Navikauskas
© Krepsiniosirdis.lt nuotr.

“Darbas “Žalgiryje” buvo vienas maloniausių ir įdomiausių mano karjeroje. Todėl jaučiuosi nesmagiai, kad komanda atsidūrė sunkioje situacijoje. Laukti dar kažkiek, viliantis, jog komanda atsities, perdaug rizikinga. Jeigu nepavyktų, psichologinis spaudimas būtų dar didesnis. Labai džiaugiuosi, kad klubo vadovai suprato mano savijautą, išsiskyrėme draugiškai. Jeigu naujajam treneriui reikės kokios nors mano pagalbos, esu pasirengęs ją suteikti, - su aiškiai juntamu palengvėjimu balse kalbėjo A.Sireika. - Kai mąsčiau apie pasitraukimą, galvojau, kas galėtų užimti mano vietą. Pirma mintis buvo - A.Bagatskis. Kai išgirdau, kad klubo vadovai jį pakvietė, labai apsidžiaugiau. Tik jaučiuosi atsakingas už Gintarą Krapiką, kuris iš darbo pasitraukė per mane”.

A.Sireika pasakojo, kad Rygoje per BBL “Žvaigždžių dieną” kalbėdamas su A.Bagatskiu jam sakė, kad jei galėtų, susigrąžintų jį į komandą. Tuomet Ainaras treneriui atsakė: “Pėsčias ateičiau”.

“Metai, praleisti “Žalgiryje”, Ainarui taip pat buvo patys geriausi. Jis be galo myli šitą komandą, yra krepšinio fanatikas, labai protingas žmogus. Manau, jis tikrai pats tinkamiausias kandidatas. O patirtis ateis dirbant”, - kalbėjo buvęs “Žalgirio” strategas.

Artimiausiu metu A.Sireika žada pailsėti, o po poros mėnesių jau prasidės darbas su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine.

Su latviu sieja ilgalaikius planus

- Priėmėte drąsų sprendimą - “Žalgirio” vyriausiuoju treneriu kviečiate dirbti beveik neturintį tokio darbo patirties Ainarą Bagatskį. Kas lėmė Jūsų sprendimą? - “Kauno diena” paklausė G.Navikausko.

- Tai lėmė situacija ir žiūrėjimas į ateitį. Nesitikime, kad naujasis treneris staiga viską iš esmės pakeis. Jis pirmiausia turės atstatyti psichologinę žaidėjų būseną. Prisiminkime, jog panaši situacija komandoje buvo 2002 metų pabaigoje. Tuomet vietoje Algirdo Brazio į “Žalgirį” atėjo Antanas Sireika ir komanda iškart įveikė Tel Avivo “Maccabi”.

Antanas Sireika
© Krepsiniosirdis.lt nuotr.

Ainaras Bagatskis “Žalgiriui” yra savas žmogus, puikiai pažįstantis komandą ir daugelį jos žaidėjų. Kiek matėme, jam puikiai sekėsi “Barons/LU” ekipoje. Be to, Ainaras dega noru dirbti. Jis per valandą apsisprendė grįžti į “Žalgirį”. Nemanau, kad naujasis treneris taikys griežtos rankos politiką, nesu tikras, kad to būtinai reikia. A.Bagatskis žino Tanokos Beardo mentalitetą, visą komandos virtuvę, o tai gali būti svarbus veiksnys siekiant sėkmės. Aišku, garantijų, kad jam viskas pasiseks, nėra, tačiau pabandyti reikia.

- Kuriam laikui ketinate pasirašyti sutartį su naujuoju strategu?

- Su juo siejame ilgalaikius komandos planus, tikrai jį iš Rygos pakvietėme ne dviem mėnesiams.

- Ainaro Bagatskio asistentu dirbsiančiam Rimantui Grigui naujos pareigos bus paaukštinimas ar prievolė?

- Jis yra mūsų klubo darbuotojas, todėl kur prašome, ten jis ir eina dirbti. Šio trenerio sugebėjimais mes neabejojame. Pagrindinėje “Žalgirio” komandoje žaidžia net aštuoni Rimanto Grigo auklėtiniai, kuriuos jis pažįsta nuo vaikystės ir yra jiems didelis autoritetas. Todėl jo žinios ir patirtis labai pravers.

Keis treniruočių pobūdį

“Žalgirio” treneriai ir vadovai, analizuodami blogo žaidimo priežastis, vienu balsu tvirtino, kad komanda yra pervargusi. Todėl vakar jau prasidėjo atstatomojo pobūdžio treniruotės.

Žalgiriečių fizinio parengimo treneris Aleksandras Kosauskas įsitikinęs, jog nualinti žaidėjai dar gali spėti atgauti jėgas iki lemiamų BBL ir LKL kovų.

“Krepšininkus galima ir reikia atgaivinti. Pakeitę treniruočių krūvius ir metodiką, stengsimės, kad jie atgautų fizines galias. Reikės daugiau pasportuoti lauke, nes žaidėjams reikia tokio fizinio krūvio, kuris atgaivintų, o ne smukdytų. Daugiau skirsime aerobinio darbo, kad pakeltume organizmo sugebėjimą dirbti greičiui. Tuomet žaidėjai turėtų atgauti greičio savybes”, - kalbėjo A.Kosauskas, nuo vakar jau pradėjęs atstatomąsias treniruotes su žalgiriečiais.

Pasak trenerio, Pauliui Jankūnui ir kitiems žaidėjams, neturėjusiems jokio poilsio vasarą, reikėjo sezono metu mažinti krūvius: “Manau, kad žaidėjams vertėjo taikyti skirtingus krūvius. Tiems krepšininkams, kurie vasarą atstovavo Lietuvos rinktinėms, reikėjo daugiau treniruočių rengti lauke. Kiti žaidėjai dėl amžiaus nebeišlaiko tokių krūvių. Daugelyje LKL ir BBL rungtynių treneriai galėjo remtis tik maždaug 7 žaidėjais, nes kiti buvo traumuoti, o jaunimas - dar nepribrendęs rimtoms kovoms”.

Amerikiečiai nepratę prie krūvių

A.Kosauskas tvirtino, kad žaidėjų fizines jėgas sekino ir nuolatiniai skrydžiai, ir nemiegotos naktys, nes pasitaikė tokių kelionių, kai komanda viešbutį pasiekdavo naktį.

“Kodėl Mantas Kalnietis taip gerai atrodo “Žalgiryje”? Todėl, kad jis nėra pavargęs. Kodėl Kenny Andersonas neatsigauna? Manau, jis į Lietuvą atvyko mažai sportavęs. Pradedu galvoti, kad amerikiečiai visi mažai treniruojasi. Pasikalbu su Arvydu Macijausku - jis tik laukia, kada grįš namo ir galės pradėti sportuoti, nes Amerikoje jam trūksta krūvio”, - kalbėjo A.Kosauskas.

Beje, maždaug prieš dešimtmetį “Žalgiryje” žaidęs Ennisas Whatley, vadinamas vienu geriausiu komandos legionieriumi, po A.Kosausko treniruočių prisipažino, jog dar niekada per savo karjerą NBA jis nebuvo taip gerai pasirengęs fiziškai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Permainos Utenoje: „Juventus“ nepanoro pratęsti sutarties su starto penketo žaidėju

Utenos „Juventus“ nepasinaudojo galimybe pratęsti sutartį su 197 cm ūgio puolėju Tomu Lekūnu....

LKL kitą sezoną turėtų rungtyniauti 12 komandų

Penktadienį paaiškėjo, jog jubiliejiniame 30-ajame „Betsafe-LKL“ čempionato sezone rungtyniaus...

Atamanas kalba apie žaidimu besimėgaujančius čempionus, Laso finale versis be Williamso-Gosso

Prieš didįjį Eurolygos finalą labiau susiklosčiusiomis aplinkybėmis ir pasitikėjimu savimi...

„Barcelona“ duobkasiai: puikus vakaras, tačiau negalime sustoti specialiai „Delfi“ iš Belgrado

„Aš nepamenu tų ankstesnių pralaimėjimų, dabar reikia judėti į priekį ir ruoštis...

Prieš išgyvenimo mūšį baimės nejaučiantis „Šiaulių“ legionierius: šioje serijoje emocijų daug

Šį vakarą „Šiaulių-7bet“ komandos laukia svarbiausias sezono mūšis – ketvirtoji...

Top naujienos

Klimatologas: ilgalaikė prognozė atsargi – vasariškos šilumos gali tekti palaukti net birželį (2)

„Stebint ir klausant orų prognozes vis norėtųsi išgirsti apie tikrai vasarišką atšilimą, bet...

Metalų medžiotojams – aukso amžius: prie supirktuvių nusidriekė eilės

Kylančios statybinių medžiagų kainos – galvos skausmas naujakuriams ir būstus nusprendusiems...

Stebi beprecedentį beždžionių raupų šuolį: šio viruso plitimo būdas – neįprastas (1)

Pasaulyje plinta naujas virusas – beždžionių raupai . Jis iki šiol cirkuliuodavo Afrikoje,...

Medvedevas imasi šantažo: reikalai taip netvarkomi, mes ne idiotai (15)

Buvęs Rusijos prezidentas, dabar Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojo pareigas einantis...

Prieš Lietuvos ambasadą Švedijoje įvykdytas išpuolis (1)

Lietuvos ambasada Švedijoje penktadienį informavo Užsienio reikalų ministeriją (URM) apie...

Tiesioginė transliacija / Iš esmės: kokius dar kozirius kare su Rusija turi Ukraina?

"Azov" būrio vadovai, kurie vis dar yra "Azovstal" gamykloje Mariupolyje vadovai šiandien pranešė,...

Karas Ukrainoje. „Azovstal“ gamykloje esantys kariai gavo nurodymą nutraukti kovas nuo karo pradžios – pirmas aukščiausių JAV ir Rusijos generolų pokalbis (3)

Ketvirtadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas susitiko su NATO kolegomis ir teigiamai...

Žiniasklaida: paviešintos Putino dukros žinutės (4)

Vyriausia Rusijos prezidento Vladimiro Putino dukra davė suprasti, kaip vertina jos tėvo...

„Mano mirties ir mano gyvenimo vieta“: „Azov“ kovotojas pasidalijo paskutinėmis nuotraukomis iš plieno gamyklos

Pulko „ Azov “ kovotojas Dmitrijus Kazackis (šaukinys „Orestas“) pasidalijo, ko gero,...

Šis produktas – vienas maistingiausių planetoje: kovoja su aukštu kraujospūdžiu ir bloguoju cholesteroliu

Spirulina – cianobakterijų rūšis, dažnai vadinama mėlynai žaliais dumbliais, kurie auga tiek...