Taip lėmė šeštadienį Belgrade ištraukti burtai.

Viena vieta dar laisva

Europos čempionato burtai į grupes paskirstė 15 komandų. Paskutinė, 16-oji, rinktinė paaiškės po papildomų atrankos varžybų.

A grupėje žais Rusija, Vokietija, Italija ir Ukraina, B - Lietuva, Kroatija, Turkija ir Bulgarija, C - Slovėnija, Prancūzija, Graikija bei Bosnija ir Hercegovina, o D - Latvija, Serbija ir Juodkalnija, Ispanija bei papildomų atrankos varžybų nugalėtoja.

Dėl šios teisės rugpjūtį varžysis devynios komandos, kurias burtai suskirstė į tokias grupes: A grupė - Estija, Čekija ir Lenkija, B - Belgija, Izraelis ir Olandija, C - Portugalija, Vengrija ir Švedija. Dvi paskutines vietas užėmusios ekipos iškris į B divizioną.

Europos čempionatas vyks ta pačia sistema, kaip ir 2003 metais Švedijoje.

Pirmąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės iškart pateks į ketvirtfinalį, antroje ir trečioje vietoje likusios komandos dėl teisės varžytis ketvirtfinalyje dar turės sužaisti po papildomas rungtynes.

Burtų nesureikšmina

“Burtai kaip burtai, jie nesuteikia pagrindo nei liūdėti, nei džiaugtis. Į Serbiją ir Juodkalniją vyksime būdami Europos čempionais, o norint titulą apginti reikės įveikti visus varžovus, - kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Sireika. - Jeigu iškart patektume į lengvą grupę, kitame etape jau galėtume susidurti su labai stipriais priešininkais. O grupės varžybose kovodami su stipriomis komandomis vėliau galime tikėtis sąlyginai silpnesnių varžovų. Tad sunku pasakyti, kaip būtų geriau”.

Turkijos rinktinės vyriausiasis treneris Bogdanas Tanjevičius po burtų traukimo ceremonijos pareiškė, kad jie pateko į stipriausią grupę.

“Didžiausią grėsmę B grupėje kels Lietuvos rinktinė”, - tvirtino B.Tanjevičius.

A grupė jau vadinama “mirtininkų”, todėl nebuvo linksmas ir Vokietijos rinktinės strategas Dirkas Bauermanas, nors jis gali tikėtis NBA žvaigždės Dirko Novickio pagalbos: “Patekome į labai stiprią grupę, kuri mums žada sunkų gyvenimą”.

Varžovai - vidutiniškai sunkūs

Burtų traukimo ceremonijoje Belgrade dalyvavęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondo direktorius Algimantas Pavilonis lietuviams tekusius varžovus įvertino kaip vidutiniškai sunkius: “Galėjo būti ir sunkiau, ir lengviau. Amžinas klausimas: ar geriau pirmajame etape gauti stiprius varžovus, vargais negalais išsikapstyti į kitą etapą ir ten tikėtis silpnesnių varžovų, ar atvirkščiai. Vis dėlto manau, kad geriausias variantas būtų, jeigu būtume patekę į C grupę vietoje prancūzų. Tuomet ryškiausi būtų graikai, bet jie dažniausiai gerai žaidžia tik namuose”.

A.Pavilonio manymu, pavojingiausi priešininkai Lietuvos rinktinei bus Turkija ir Kroatija.

Turkų žaidimui teigiamos įtakos gali turėti prie rinktinės vairo stojęs žinomas treneris B.Tanjevičius.

Bulgarai yra priskiriami prie grupės autsaiderių.

“Tačiau viskas priklausys nuo to, kokius karius komandoms pavyks surinkti į savo armiją. Svarbiausia, kokios žvaigždės atvyks padėti Rusijai, Vokietijai, Serbijai ir Juodkalnijai, Ispanijai, tas pats pasakytina ir apie Lietuvą”, - sakė A.Pavilonis.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės