Mače Maskvoje, kurį sudarė du kėliniai po 12 minučių, „Žalgirio“ gretas palyginti su dvikova Kaune sustiprino Sauliaus Štombergo bei Tomo Masiulio pasirodymas. Taip pat - rokiruotė trenerių štabe: vietoje Vlado Garasto žaliai baltiems dirigavo strategas Rimas Kurtinaitis, šiuo metu dirbantis „Chimki“ klube.

CSKA irgi išrikiavo stipresnę sudėtį nei rungtynėse Kaune.

Beje, legendų mačą iš tribūnų stebėjo ir VTB lygos rungtynių laukę „Žalgirio“ krepšininkai.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Vytautas Ribinskas, Gintautas Staniulis, Saulius Štombergas, Tomas Masiulis ir Arvydas Sabonis.

Rungtynes gražia verpste ir dvitaškiu pradėjo Saulius Štombergas - 2:2. Nors netrukus rezultatą išlygino Sergejus Panovas, darbo ėmėsi Arvydas Sabonis. Po dviejų iš eilės „centro“ tritaškių (vieną iš jų Sabas įmetė net su varžovų pražanga) „Žalgirio“ veteranai atitrūko - 11:4. Tačiau Rimui Kurtinaičiui nusprendus suteikti A. Saboniui poilsio, rezultatas lietuvių pranašumas iškart ėmė tirpti. Vos tik Sabui grįžus į aikštę, jis įkrovė kamuolį iš viršaus. Nepaisant to, pirmą kėlinį minimaliu skirtumu 16:15 laimėjo CSKA legendos.

Vladimiras Romanovas
Antrą kėlinį įspūdingu asmeniniu pasirodymu pradėjo Joano Plazos asistentas Saulius Štombergas: po jo 7 taškų iš eilės žalgiriečiai vėl diktavo savo sąlygas - 22:16. Netrukus aikštelėje pirmą kartą pasirodė ir Vladimiras Romanovas. Jis jau pirmoje varžovų atakoje privertė juos suklysti, tačiau rezultatas po kurio laiko vėl tapo lygus - 24:24 (likus žaisti 4 min.). Dvikovos pabaigoje iniciatyvos ėmėsi Virginijus Jankauskas - po jo keturių taškų iš eilės (28:25, likus 1 min.). Valerijus Tichonenka dviem baudomis priartino armiečius iki minimumo - 27:28.

Prasidėjus paskutinei minutei CSKA atstovai nebejuokavo ir pradėjo spausti savo varžovus po visą aikštę. Tai davė vaisių: žalgiriečiai dar vieną klaidą po kitos, tačiau bėda ta, kad patiems maskviečiams niekaip nesisekė pelnyti taškų. Vis dėlto Igoriui Migliniekui viena bauda pavyko išlyginti rezultatą (28:28, likus 15 sek.), o paskutinėje atakoje tritaškiu pergalę „Žalgiriui“ galėjęs išplėšti Gintaro Staniulio metimas iš dėkingos padėties tikslo nepasiekė - 28:28.

Rungtynės:

Maskvos CSKA veteranai - Kauno „Žalgirio“ veteranai 28:28 (16:15, 12:13).

CSKA veteranai: Sergejus Panovas ir Valerijus Tichonenka po 5 taškus.

„Žalgirio“ veteranai: Arvydas Sabonis (1 dėjimas, 2 tritaškiai ir 1 bauda) ir Saulius Štombergas po 9, Tomas Masiulis ir Virginijus Jankauskas po 4, Gintaras Staniulis 2 taškai. „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas taškų nepelnė.
A.Sabonio ir S.Štombergo vedamas „Žalgiris“ krepšinio legendų mače atsilaikė prieš CSKA (vtb-league.com nuotr.)

Komandų sudėtys:

CSKA: Maksimas Astaninas, Viktoras Berežnojus, Vasilijus Karasiovas, Jevgenijus Kisurinas, Jevgenijus Kovalenka, Igoris Kudelinas, Aleksandras Meleškinas, Igoris Migliniekas, Anatolijus Myškinas, Sergejus Panovas, Viktoras Petrakovas, Sergejus Tarakanovas, Valerijus Tichonenka, Vladimiras Tkačenka ir Heino Endenas. Vyriausiasis treneris - Jurijus Selichovas.

„Žalgiris“: Arvydas Sabonis, Vladimiras Romanovas, Vitoldas Masalskis, Saulius Štombergas, Arvydas Venclovas, Darius Laskys, Arnoldas Masalskis, Tomas Masiulis, Robertas Ragauskas, Vytautas Ribinskas, Gintaras Staniulis ir Virginijus Jankauskas. Vyriausiasis treneris - Rimas Kurtinaitis.

Primename, kad spalio 28 dieną Kaune vykusiose rungtynėse lemiamą dvitaškį pataikė Vitoldas Masalskis, o Arvydas Sabonis paskutinėje varžovų atakoje įspūdingu bloku nupūtė raudonarmiečių metimą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (325)