Dvikovą vilniečiai pradėjo itin nesėkmingai ir iškart atsiliko dviženkliu skirtumu – 4:14. Tačiau tuomet darbo ėmėsi šeimininkų kapitonas Eimantas Bendžius, po kurio 11 taškų iš eilės „Rytas“ labai greitai panaikino savo deficitą ir netgi laimėjo tiek pirmąjį kėlinį (23:20), tiek ir pirmąją rungtynių pusę – 39:36.

Po didžiosios pertraukos stipriau ir vėl startavo svečiai – 41:47, 53:60, bet tritaškiais prapliupę „Ryto“ krepšininkai ketvirtame kėlinyje likus žaisti 5 minutes patys atsidūrė priekyje – 78:74. Tada UNIKS atsakė savo spurtu 10:0, kuris ir nulėmė jų pergalę – 86:91.

Rytiečius į priekį vedė Eimantas Bendžius ir Mindaugas Girdžiūnas, surinkę po 15 taškų, bei Arnas Butkevičius ir Tu Holloway, pridėję atitinkamai 13 ir 12 taškų.

Varžovų gretose žibėjo 20 taškų įmetęs Errickas McCollumas. Po 16 taškų pelnė Jamaras Smithas ir Raymaras Morganas.

Rungtynės:

Vilniaus „Rytas“ – Kazanės UNIKS 86:91 (23:20, 16:16, 22:28, 25:27).

„Rytas“: Eimantas Bendžius (5/6 dvitaškiai, 1/7 tritaškis, 2/2 baudos) ir Mindaugas Girdžiūnas (3/3 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai) po 15, Arnas Butkevičius 13 (3/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 4/4 baudos), Tu Holloway 12, Martynas Echodas 9 (4/5 dvitaškiai, 1/2 bauda, 14 atk. kam.), Pako Cruzas 7 (3/11 metimai iš žaidimo, 0/1 bauda, -6 naud. balai), Evaldas Kairys 6, Cameronas Bairstow 5, Dovis Bičkauskis ir Deividas Sirvydis po 2 taškus. Karolis Giedraitis ir Marekas Blaževičius nežaidė.

UNIKS: Errickas McCollumas 20, Jamaras Smithas ir Raymaras Morganas po 16, Valerijus Lichodejus 10, Jordanas Theodore'as ir Jamilas Wilsonas po 9, Kostas Kaimakoglou 6, Jevgenijus Kolesnikovas 3, Alexas Tyusas 2 taškai.

„Rytas“ – UNIKS

Dvitaškiai: 26/40 (65 proc.) – 23/33 (70 proc.)
Tritaškiai: 7/24 (29 proc.) – 11/25 (44 proc.)
Baudos: 13/16 (81 proc.) – 12/14 (86 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 30 – 18
Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 14
Perimti kamuoliai: 5 – 8
Klaidos: 12 – 10
Blokai: 0 – 2
Pražangos: 18 – 21.

Pernai tarp pajėgiausių 24-ių Europos komandų (16-a Eurolygos dalyvių ir TOP-8 Europos taurės ekipos) įsiveržę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai nemažina savo uždavinių ir šį sezoną – atsidūrę G grupėje kartu su UNIKS, „Monaco“ ir Stambulo „Galatasaray“ rytiečiai tikisi finišuoti bent antroje vietoje.

Taip prieš TOP-16 etapo startą tvirtino „Ryto“ direktorius Rolandas Jarutis, kuris pripažino, kad savo biudžetu vilniečiai gerokai nusileidžia visiems varžovams, bet tai nebūtinai jau yra verdiktas mūsiškiams. Anot R. Jaručio, komanda jau ir pirmame rate įrodė, kad gali kovoti ir su daug turtingesniais varžovais.

„Formulė, kuri garantuoja patekimą į kitą etapą, būtų tokia: trys pergalės namuose ir viena išvykoje. Bus tikrai nelengva, komandos yra geros – ir sudėtys, ir treneriai. Bet manau, kad namie, prie savo žiūrovų palaikymo, turėsime gerus šansus pasiimti tas pergales, o išvykoje D. Adomaičio kolektyvas jau įrodė, kad gali nugalėti net ir „Lokomotiv“, tai kodėl gi nelaimėjus, tarkime, Turkijoje ar Monake? Tuo labiau, kad yra gera istorija iš praėjusių metų. Daugelis žaidėjų likę, treneris irgi tas pats“, – sakė „Ryto“ direktorius.

UNIKS pernai Europos taurėje nukeliavo dar toliau nei „Rytas“ – Kazanės ekipa pasiekė pusfinalį, kuriame nusileido tik būsimajai čempionei „Valenciai“.

Primename, kad abu šių metų Europos taurės finalininkai iškovos kelialapius į kito sezono Eurolygos turnyrą.

Kitas rungtynes vilniečiai žais lygiai po savaitės, sausio 15 d., svečiuose su Stambulo „Galatasaray“.