Vilniaus apygardos teismas pernai spalio mėnesį visiškai išteisino buvusį federacijos generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną ir kitus kaltinamuosius dėl veiksmų, susijusių su pasirengimu 2011-ųjų Europos krepšinio čempionatui.

Prokurorai teismo prašo pakeisti nuosprendį ir nuteisti juos dėl piktnaudžiavimo ir sukčiavimo. Išteisintiesiems prokurorai siūlo laisvės atėmimo bausmes nuo pusės iki ketverių metų, jas atidedant nuo vienerių iki trejų metų.

Didžiausia ketverių metų laisvės atėmimo bausmė siūloma M. Balčiūnui ir buvusiam miesto mero padėjėjui Dariui Simėnui, kitus prokuratūra siūlo įkalinti nuo pusės iki dvejų metų, o Lietuvos krepšinio federacijai skirti 50 tūkst. eurų baudą.

Taip pat siūloma M. Balčiūnui ir LKF atstovėms Rasai Liuimienei bei Ramutei Alvyrutei Čižauskaitei priteisti 687 tūkst. eurų, kuriuos jie turėtų sumokėti Panevėžio miesto savivaldybei.

Pirmas posėdis buvo numatytas kovo pradžioje, tačiau išteisintosios R. Liuiminienės advokatas Drąsutis Zagreckas į posėdį neatvyko, nes buvo suimtas rezonansinėje teisėjų ir advokatų įtariamos korupcijos byloje. Nedalyvaujant advokatui, teismas nagrinėti bylos negali.

Dabar išteisintajai R. Liuiminienei atstovauja kitas advokatas Aidas Mažeika, dėl kurio darbo kitoje byloje teko posėdžio pradžią atidėti bemaž pusantros valandos.

Pasirodžius šiam advokatui jo prašymu posėdis buvo perkeltas iš vienos salės į kitą – didesnę, motyvuojant dideliu proceso dalyvių skaičiumi.

Kiti šios bylos posėdžiai numatyti gegužės 2, 24 ir birželio 19 dienomis.

Per artimiausią posėdį ketinama atlikti dalinį įrodymų tyrimą bei papildomai apklausti M. Balčiūną, Vitalijų Satkevičių, Darių Simėną ir R. A. Čižauskaitę.

Prokurorai sako, kad įstatymo pažeidimai turi būti įvertinti principingai, nepaisant to, kad jie susiję su pasiruošimu krepšinio čempionatui.

Dalis kaltinimų susiję su savivaldybės lėšų skyrimu Panevėžio viešbučio rekonstrukcijai.

Išteisintasis M. Balčiūnas sako, kad išteisinamasis teismo nuosprendis yra teisingas, o „absoliučiai daugumai“ viskas buvo aišku nuo pat pradžių.

Apygardos teismas įvertino, kad kaltinamieji neveikė savanaudiškai, jie stengėsi tinkamai pasiruošti krepšinio čempionatui pagal FIBA reikalavimus.

Vienas bylos išteisintųjų – ilgametis Panevėžio miesto tarybos narys, konservatorius V. Satkevičius. Kovą vykusiuose savivaldos rinkimuose V. Satkevičius vėl buvo išrinktas į Panevėžio miesto tarybą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės