Pirmosiose mažojo finalo rungtynėse namuose vilniečiai varžovus ketvirtadienį sutriuškino 95:66. Serijoje iki trijų pergalių vilniečiai pirmauja 2-0.

Vilniaus komandoje išsiskyrė Juanas Palaciosas, kuris pelnė net 29 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. Omaras Cookas, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas pelnė po 13 taškų, Darius Songaila - 8.

Šeimininkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Mindaugas Lukauskis, surinkęs 17 taškų. Vaidas Čepukaitis pelnė 16, Martynas Linkevičius - 15, Laimonas Kisielius - 11, Žygimantas Janavičius - 8 taškus.

Trečiąsias LKL mažojo finalo rungtynes komandos žais trečiadienį Vilniuje.

Rungtynių Prienuose eiga

Susitikimo pradžioje savo sąlygas diktavo šeimininkai, kuriems pirmuosius 6 taškus pelnė buvęs Vilniaus ekipos krepšininkas Mindaugas Lukauskis. Jo vedama Prienų komanda įpusėjus kėlinukui pirmavo 10:6.

Įsibėgėję „Tonybet“ krepšininkai nemažino apsukų ir toliau dominavo aikštėje. Jų persvara po pirmo mačo ketvirčio - 6 taškai (21:15).

Vilniaus ekipoje vis dar neatsiranda žmogaus, kuris pataikytų iš toli - visi aštuoni tritaškiai metimai skriejo pro šalį. Kaip tai reikia daryti iškart pademonstruoja M. Lukauskis ir po jo tritaškio prieniškiai priekyje 26:17. Nekrenta iš toli - galim iš arti. Vilniaus krepšininkai atsakė spurtu 8:0 ir sušvelnino skirtumą (26:25). Pasinaudoję šeimininkų klaidomis svečiai antrojo kėlinio viduryje rezultatą išlygino - 29:29.

Atrodo, kad kartojasi pirmo mačo scenarijus. Užtikrintai pradėję rungtynes „Tonybet“ krepšininkai vėl sustojo ir tuo pasinaudoję vilniečiai po dar vieno spurto (14:0) jau užtikrintai pirmavo (31:42). Net 18-os taškų persvara antrą kėlinį pralaimėję prieniškiai prieš antrą mačo pusę turėjo 12-os taškų deficitą (32:42). Vilniečių gretose išsiskyrė itin taikliai dvitaškius mėtęs Juanas Palaciosas.

Trečio kėlinio pradžioje dar labiau padidinti persvaros prieniškiai svečiams neleido. Įpusėjus kėliniui jie sušvelnino skirtumą iki 42:50. Bet užtikrintai kontroliavę žaidimo eigą „Lietuvos ryto“ krepšininkai prieš paskutinį ketvirtį turėjo dar didesnį - jau 15 taškų pranašumą (48:63).

Lemiamo kėlinio pradžioje šeimininkai pasinaudojo Stepo Babrausko nesportine pražanga ir spurtavo 6:0. Jų spurtą kiek apramino dvitaškį švystelėjęs Renaldas Seibutis. „Tonybet“ krepšininkai dažnai bando laimę metimais iš toli, bet vienas svarbesnių jų puolimo ginklų sekmadienį yra užsikirtęs. Likus žaisti 5 minutes vilniečiai pirmavo 14 taškų skirtumu (56:70).

Ganėtinai saugi „Lietuvos ryto“ persvara netrukus gerokai aptirpo. Prienų komanda spurtavo 8:0, bet jų emocijas atšaldė tritaškį pataikęs Omaras Cookas (64:73).

Kovingieji prieniškiai nesudėjo ginklų ir po dar vieno spurto paskutinę minutę sumažino skirtumą iki dviejų taškų - 75:77. Po nesėkmingos vilniečių atakos šeimininkai galėjo išsiveržti į priekį, tačiau tolimas jų metimas buvo netaiklus.

Gediminas Orelikas į savo buvusios ekipos krepšį įmetė du baudų metimus, bet tritaškiu atsakė Martynas Linkevičius. 17-os taškų persvarą išbarsčiusiai Vilniaus komandai paskutinį tašką baudos metimu pelnė Martynas Gecevičius - „Lietuvos rytas“ laimėjo rezultatu 80:78.

Pirmajame mače - triuškinama Vilniaus klubo pergalė

Ketvirtadienį prasidėjusios serijos dėl bronzos pirmose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ prieniškius nugalėjo įtikinamu rezultatu 95:66 (21:23, 27:19, 24:11, 23:13).

LKL reguliariame sezone abi pergales iškovojo vilniečiai (70:57 svečiuose ir 111:67 namuose). Tuo tarpu Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) turnyro finale Prienų ekipa įveikė Vilniaus komandą po pratęsimo rezultatu 91:92.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (88)