Orleano mieste vykusioje akistatoje Europos vicečempionė pranašesnė buvo 90:72 (18:19, 27:14, 26:17, 19:22).

Dar kartą šios komandos susikaus penktadienį, tik šį kartą jau Vilniuje.

Iš 15 rinktinės kandidatų šiame susitikime neregistruoti buvo Dovydas Giedraitis ir Donatas Tarolis. Prancūzai vertėsi be vieno iš savo lyderių Evano Fournier, besigydančio čiurnos patempimą.

Dviženklį taškų skaičių lietuviams surinko tik Mindaugas Kuzminskas ir Ignas Brazdeikis, pelnę atitinkamai 18 ir 12 taškų. Su vyrų rinktinės marškinėliais mačo pabaigoje debiutavo Ąžuolas Tubelis.

Lygi kova tarp komandų vyko pusantro kėlinio – po Jono Valančiūno ir Deivido Sirvydžio tritaškių lietuviai atsiliko 33:34, bet tada prancūzai surengė galingą spurtą.

Antrą kėlinį jie pabaigė atkarpa 11:0 ir pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą, o trečią ketvirtį pradėjo dar aštuoniais taškais be atsako. 0:19 spurtą sugėrusi Lietuvos rinktinė trečio kėlinio starte jau buvo gilioje duobėje – 33:53.

Po D. Sirvydžio tritaškio ir I. Brazdeikio taškų greitoje atakoje buvo pavykę priartėti iki 50:62, bet prancūzai kėlinį pabaigė įspūdingai. Per vienos minutės atkarpą tritaškius įsūdė Nicola Batumas, Nando De Colo ir Frankas Ntilikina, vėl sugrąžinę triuškinančią persvarą šeimininkams – 71:50.

Ketvirtame kėlinyje lietuviai dar kelis kartus bandė vytis varžovus, tačiau šie atkurti intrigos neleido tolimais šūviais.

Galiausiai užtikrintą prancūzų pergalę vainikavo įspūdingas Yoano Makoundou skrydis ir galingas dėjimas – 90:72.

Ankstesnėse kontrolinėse rungtynėse K. Maksvyčio auklėtiniai 100:72 pranoko Ukrainą, 104:102 palaužė Gruziją, bet 79:81 nusileido Suomijai.

Pasaulio čempionatas startuos rugpjūčio 25 d. trijose valstybėse: Indonezijoje, Filipinuose ir Japonijoje.

Lietuviai turnyrą pradės Filipinų sostinėje Maniloje ir D grupėje varžysis su Meksika, Juodkalnija bei Egiptu. Savo ruožtu, prancūzai keliaus į Džakartą (Indonezija), kur laukia H grupės akistatos su Latvija, Kanada ir Libanu.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 18, Ignas Brazdeikis 12, Jonas Valančiūnas 9, Deividas Sirvydis 8.

Prancūzija: Guerschonas Yabusele 15, Rudy Gobertas 14, Nando De Colo 13, Frankas Ntilikina 11, Nicolas Batumas 10, Sylvainas Francisco 8, Elie Okobo ir Moustapha Fallas po 6.