Prestižinio Akropolio turnyro nugalėtojais tapo Serbijos krepšininkai, kurie graikus po atkaklios ir pratęsimo pareikalavusios kovos nugalėjo 85:80 (17:19, 14:19, 21:19, 20:15, 13:8).

Įspūdingais dėjimais krepšius drebinęs G. Antetokounmpo per 34 minutes pelnė 20 taškų (6/10 baudos, 4/7 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), išprovokavo 8 pražangas ir blokavo 4 varžovų metimus.

Graikijos rinktinės superžvaigždei geriausiai talkino brolis Thanasis, pelnęs 17 taškų. Būtent jo tritaškis ketvirtojo kėlinio pabaigoje išplėšė pratęsimą.

Nugalėtojus į priekį vedė 28 taškus surinkęs Bogdanas Bogdanovičius. 18 taškų pelnė ir 14 kamuolių atkovojo Nemanja Bjelica. 14 taškų pridėjo Nikola Milutinovas.

Šiame mače akis į akį turėjo susitikti praėjusio sezono NBA reguliariojo sezono MVP Giannis Antetokounmpo ir ketvirtą vietą geriausiųjų rinkimuose užėmęs Nikola Jokičius.

Vis dėlto pastarasis krepšininkas rungtynėms nebuvo registruotas. Patys graikai nusprendė pataupyti Kostą Papanikolaou.

Rungtynes stebėjo sausakimša OAKA arena – beveik 18 tūkst. žiūrovų, kuriuos džiuginę šeimininkai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau ketvirtojo kėlinio gale krito į duobę ir po serbų spurto 17:3 atsiliko 64:72.

Graikams pavyko atsitiesti ir per paskutinę minutę išlyginti rezultatą, tačiau pratęsime savo sąlygas jau diktavo Aleksandro Džordževičiaus kariauna.

Rungtynės pažymėtos graikų netektimi. Antrajame kėlinyje sunkiai kelį susižeidė gynėjas Giannis Athinaiou. Spėjama, jog Atėnų „Panathinaikos“ naujokui plyšo kryžminiai kelio raiščiai.

Trečiąją vietą Akropolio turnyre užėmė Turkijos krepšininkai, mažajame finale 72:70 nugalėję italus.

Graikija: Giannis Antetokounmpo 20 (4 blk.), Thanasis Antetokounmpo 17, Nickas Calathesas 15 (7 rez. perd.), Ioannis Bourousis 10.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 28 (7 atk. kam.), Nemanja Bjelica 18 (14 atk. kam.), Nikola Milutinovas 14, Marko Guduričius 7.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)