Kol žalgiriečiai pirmosiomis minutėmis blaškėsi, varžovų gretose Kyle'as Kuricas smeigė du tolimus šūvius – 0:6. Ledus Lietuvos čempionams pralaužė užtikrintai arčiau krepšio sužaidęs Brandonas Daviesas, dovanėlės iš Kevino Pangoso sulaukė Antanas Kavaliauskas, o netrukus pats perdavimo autorius ryžtingais metimais lygino rezultatą (8:8). Individualų šou K. Pangosas tęsė realizuodamas dar vieną metimą, laiko veltui prie baudų metimų linijos neleido svarstykles kauniečių pusėn nusvėrę A. Kavaliauskas ir Dee Bostas – 14:13. Tiesa, čia pat savo spurtą surengė „Zenit“ krepšininkai (14:19). Atsaką po minutės pertraukėlės pavyko surengti tritaškį įskraidinusiam Artūrui Milakniui ir dėjimu greitą išpuolį užbaigusiam Martynui Varnui (19:19), tačiau pirmą kėlinuką geriau užbaigė varžovai – 19:24.

Antrajame kėlinyje sėkmingą atkarpą sužaidė A. Milaknis, surengęs sėkmingą reidą ir įsūdęs tolimą bombą – 24:26. Persvarą kauniečiams grąžino drąsiai krepšio link prasiveržęs M. Varnas bei netaiklius komandos draugų metimus dėjimais užtvirtinę Gytis Masiulis ir Aaronas White'as – 32:30. Ketvirčiui įsibėgėjus gražų perdavimą baudos aikštelėn įkertančiam A. Milakniui atliko M. Varnas, tritaškį per rankas smeigė D. Bostas (37:32). Prieš didžiąją pertrauką charakterį demonstravo kontakto nevengęs jaunasis Gytis Masiulis, visą varžovų gynybą sudraskė D.Bostas, o tritaškį į rūbinę paleido pranašumą iki 48:37 šokdinęs A. Milaknis.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ žaidimo ritmas nusimušė: per kiek daugiau nei keturias minutes pasižymėjo tik Paulius Jankūnas, skirtumas ištirpo iki trijų, tad minutės pertraukėlę teko sušaukti Š. Jasikevičiui – 50:47. Iškart po jos apie save priminė tritaškį įskraidinęs K. Pangosas, varžovą pergudravo Paulius Valinskas, gero perdavimo baudos aikštelėje iš B. Davieso sulaukė atstumą iki 57:49 didinęs A. White'as. Nors „Zenit“ bandė pavojingai artėti, apčiuopiamą persvarą kauniečiams išlaikė D. Bostas ir A. Kavaliauskas – 62:56.

Lemiamame kėlinyje arčiau krepšio kamuoliais A.Kavaliauską maitino K. Pangosas ir M. Varnas – 70:58. Pasiduoti be kovos varžovai nesiruošė ir surengę grėsmingiausią šturmą viską pradėjo nuo pradžių – 70:70. Svarbiu metu pasižymėjo A. Milaknis, bet likus porai minučių „Zenit“ jau buvo priekyje (72:74). Tada, kada labiausiai reikėjo, pavyzdį parodė komandos kapitonas P. Jankūnas – pataikęs iš vidutinio nuotolio ir prasidėjus paskutinei minutei sulaužęs visą varžovų priekinę liniją – 76:74. Netrukus kitoje aikštės pusėje sudrebėjo Drew Gordono rankos metant baudas (76:75) ir, nors P. Valinsko dvitaškis tikslo nepasiekė, situaciją gelbėjo A. Kavaliauskas – 78:75. Varžovai gražiu tritaškiu su sirena uždarė turnyrą, bet pergalės ir pirmo sezono trofėjaus iš „Žalgirio“ nepagrobė – 79:78.

„Žalgiris“: A. Kavaliauskas 16 (5/7 dvitaškiai, 8 atk. kam.), A. Milaknis 15 (3/3 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), K. Pangosas 13 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), D. Bostas 10 (6 atk. kam.), P. Jankūnas 6, G. Masiulis 6, A. White'as 5 (6 atk. kam., 3 per. kam.), M. Varnas 4, B. Daviesas 2, P. Valinskas 2 taškai. M. Arlauskas ir L. Uleckas taškų nepelnė.

„Zenit“: D. Gordonas 24 (9/12 dvitaškiai, 10 atk. kam.), K. Kuricas 18 (4/6 tritaškiai, 7 atk. kam.), N. Laprovittola 11 taškų (4 rez. perd.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)