„Žalgirio“ krepšininkai pergalę išplėšė paskutinę mačo sekundę. Užsitęsusią kauniečių ataką metimu iš po krepšio užbaigė Paulius Jankūnas.

Uteniškiai kol kas vieninteliai lygoje sugebėjo įveikti Lietuvos čempionų klubą. Dar rugsėjo mėnesį Kaune vykusią dvikovą „Juventus“ laimėjo rezultatu 76:75. Fantastiškas sutapimas - kauniečiai Utenoje laimėjo lygiai tokiu pačiu rezultatu.

Susitikimą ekipos pradėjo apsikeisdamos taikliomis atakomis (5:5). Saulius Kulvietis pataikė iš toli, du taškus pelnė Rashaunas Broadusas, o greitą ataką dėjimu baigė Arvydas Šikšnius ir „Juventus“ atitrūko (14:7). Minutės pertraukėlė kauniečiams nepadėjo ir aikštelės šeimininkai tęsė sėkmingą žaidimą (18:7). Utenos krepšininkai per pirmą kėlinį prieš miegančius varžovus įgijo 17 taškų persvarą (31:14).

Nikita Barinovas antro kėlinio pradžioje pataikė du tolimus metimus ir padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 20-ies taškų (37:17). Artūras Milaknis pataikė tritaškį, baudų metimus realizavo Paulius Jankūnas ir minutės pertraukėlės jau buvo priverstas prašyti Dainius Adomaitis (37:23). A. Milaknis pakabino kamuolį ore įspūdingam Roberto Javtoko dėjimui, žalgiriečiai dar kartą apsigynė ir sumažino deficitą (39:33).

„Juventus“ taškų badą nutraukė S. Kulviečio dvitaškis, tačiau Jamesas Andersonas perėmė kamuolį ir dėjimu vėl sušvelnino rezultatą (41:37). Nuaidėjus finalinei kėlinio sirenai už ginčus su teisėjais technine pražanga buvo nubaustas „Žalgirio“ atsarginių žaidėjų suolelis.

Trečio kėlinio viduryje po keturių J. Andersono taškų svečiai išsiveržė į priekį (45:46). Emocijos ir toliau liejosi per kraštus: V. Dabkus nesutiko su teisėjų sprendimu ir buvo nubaustas technine pražanga, o keliaudamas link atsarginių žaidėjų suolelio susilaukė ir antros techninės pražangos. Kauniečiai iš keturių baudų metimų realizavo tik vieną (52:53). Vaidas Čepukaitis greitos atakos metu pelnė du taškus su pražanga ir „Juventus“ po trijų kėlinių pirmavo rezultatu 57:56.

Intriga laikėsi iki pat mačo pabaigos, kurioje tiesiog pasisekė svečiams. R. Broaduso likus žaisti devynias sekundes baudų metimais išvedė Utenos klubą į priekį (75:74). Paskutinės atakos metu kauniečiai porą kartų kartojo nuo lanko atšokusį kamuolį. Kamuolį į krepšį paskutinę sekundę pasiuntė ir pergalę išplėšė Paulius Jankūnas.

Rezultatas:

Utenos „Juventus“ - Kauno „Žalgiris“ - 75:76 (31:14, 10:23, 16:19, 18:20)

„Juventus“: Rashaunas Broadusas 25 taškai, Saulius Kulvietis 12, Edgaras Stanionis 10, Arvydas Šikšnius 8;

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 14 (10 atk. kam., 4 blokai), Jamesas Andersonas 12, Artūras Milaknis 10, Paulius Jankūnas 8.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):