Lietuvės aktyviai pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį (10:5, 6min.). Bet varžovės neleido įsismaginti šeimininkėms ir išlaikė intrigą. Po dešimties minučių Lietuvos rinktinė pirmavo 17:15. Antrajame ketvirtyje toliau vyko atkakli kova, lietuvėms sunkiai sekėsi stabdyti greitas varžovių atakas. Sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus (21:21), o netrukus švedės jau buvo priekyje (23:21). Kibi varžovių gynyba sustabdė lietuvių puolimą (25:21, 5 min.), tačiau visų progų išnaudoti nepavyko ir viešnioms. Iki didžiosios pertraukos šeimininkės pasivijo švedes – 25:25.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 3 minutes rezultatas dar buvo lygus (29:29). Jam įpusėjus 2 taškais pirmavo Švedijos rinktinė (31:29), o lietuvėms trūko tikslumo atakuojant krepšį. Iki ketvirčio pabaigos puolime neblizgėjo abi komandos – 34:32 Švedijos komandos naudai.

Po tolimo metimo švedės paskutiniame ketvirtyje išlaikė pranašumą (37:34), tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir šeimininkės (37:37). Po dar vieno tolimo šūvio Lietuvos rinktinė jau buvo priekyje (40:37, 7 min.). Švedijos krepšininkės neketino pasiduoti, įpusėjus kėliniui ekipas skyrė 1 taškas (42:41). Viešnios spurtavo 7:0 ir turėjo 6 taškų persvarą (48:42, 3 min.), o lietuvių žaidimas strigo. Per likusį laiką šeimininkės varžovių nepasivijo.

Rezultatyviausia Lietuvos ekipoje buvo Laura Juškaitė, pelniusi 9 taškus (10 atk.kam.), po 8-is įmetė Agnė Černeckytė ir Šarūnė Melinauskaitė (7 atk.kam.).

Šeštadienį Vilniuje Lietuvos U18 merginų rinktinė sužais dar vienas kontrolines rungtynes su Švedijos komanda. Tai bus paskutinė repeticija prieš liepos 17-27 dienomis Matozinjuje (Portgalija) vyksiantį Europos čempionatą.

16-metės iškovojo antrą pergalę

Panevėžyje tęsiasi tarptautinis šešiolikmečių (U16) merginų Baltijos taurės turnyras. Jame be šeimininkių žaidžia Estijos, Latvijos ir Švedijos rinktinės.

Šiandien Lietuvos U16 merginos užtikrintai įveikė Švedijos bendraamžes 56:36 (10:8, 16:8, 20:8, 10:12).
Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės jau po pirmųjų dviejų ketvirčių turėjo dviženklį pranašumą (26:16), o trečiąjį kėlinį laimėjusios 20:8 nepaliko jokių vilčių varžovėms.

Livija Sakevičūtė nugalėtojoms pelnė 15 taškų, 13 pridėjo Martyna Petrėnaitė.

Lietuvės geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (53-37), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17-9), tačiau prametė visus 12 tritaškių metimų.

Kitose rungtynėse Latvijos merginos sutriuškino Estijos rinktinę 83:42 (28:7, 19:7, 13:13, 23:15). Estijos komanda savo sudėtyje registravo tik 8 krepšininkes.

Baltijos taurės rungtynės žaidžiamos Panevėžio sporto rūmuose. Įėjimas nemokamas.