Rungtynių pradžia lietuviams buvo nesėkminga – 0:8 ir iš karto sekusi Mariaus Kiltinavičiaus minutės pertraukėlė. Visgi šaltas dušas išėjo į naudą. Mūsiškiams pavyko išlyginti mačo eigą, o baigiantis pirmajam kėliniui Laurynas Birutis netgi išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (20:18).

Visgi antrojo kėlinio pabaigoje graikai ir vėl buvo tikslesni – 38:41 po 20 min.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė ėmė demonstruoti visai kito lygio krepšinį. Vedama Martyno Echodo, Martyno Varno, L. Biručio ir Mykolo Dieninio, trečiojo kėlinio viduryje lietuvių komanda spurtavo 11:0 ir įgijo dviženklę persvarą (55:44), kuri netrukus pasiekė net 15 taškų (61:46). Kėlinio pabaigoje graikai kiek sumažino atsilikimą (61:51).

Prasidėjus lemiamam kėliniui viskas vėl apsivertė aukštyn kojomis – graikai ėmė grėsmingai artėti, o įpusėjus ketvirtajam kėliniui po Antonios Koniario tritaškio rezultatas tapo lygus – 64:64.

Nuo to momento komandos žengė koja kojon, o lemiamu tapo dar vienas A. Koniario tritaškis, pataikytas likus žaisti 24 sek. (71:74).

Pažymėtina, kad šios, lemiama tapusios atakos metu graikai puolime atkovojo net du kamuolius – tuo metu ant atsarginių suolo trenerio sprendimu buvo pasodintas pagrindinis komandos aukštaūgis L. Birutis.

Pastarasis epizodas – ganėtinai paradoksalus, nes kovą dėl kamuolių šiose rungtynėse Lietuva laimėjo 47-38, geriau grūmėsi ir dėl kamuolių puolime – 18-17.

Graikai tritaškius metė 47,3 proc. taiklumu (11/23).

Pralaimėdama ketvirtfinalyje Lietuvos dvidešimtmečiai tarsi pratęsė nemalonią šios vasaros tradiciją. Lietuvos U-19 rinktinė taip pat neįveikė pasaulio čempionato ketvirtfinalio etapo barjero, pralaimėjusi Italijai.

Lietuva: Laurynas Birutis 17 (6/9 dvit., 12 atk. kam.), Martynas Echodas 12 (13 atk. kam.), Martynas Varnas 11, Mykolas Dieninis 11, Arnas Beručka 10, Laurynas Beliauskas 5, Karolis Lukošiūnas ir Vidmantas Kaciuška – po 3 taškus.

Graikija: Vasileios Charalampopoulos 21, Antonios Koniaris 17, Vasileios Moratos – 14 taškų.

Pusfinalyje Graikijos rinktinė žais su Ispanijos bendraamžiais. Ispanai ketvirtfinalyje 69:61 nugalėjo Vokietijos rinktinę.

Kitame pusfinalyje kovos Izraelio ir Prancūzijos dvidešimtmečiai. Žydai ketvirtfinalyje 74:54 sudorojo Islandiją, o prancūzai 86:67 sutriuškino Serbiją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (153)