Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 13 sekundžių, Ignas Sargiūnas pagal taisykles už galinės linijos perdavė kamuolį Žygimantui Janavičiui, o šis jį grąžino aikštėje buvusiam komandos draugui Mindaugui Girdžiūnui.

Rungtynių laikas, vadovaujantis oficialiomis krepšinio taisyklėmis, turėjo būti įjungtas tada, kai prie kamuolio prisilietė aikštėje buvęs žaidėjas. Tačiau rungtynių sekretoriato teisėjai laikmatį įjungė anksčiau. Ši grubi sekretoriato klaida turėjo didelės reikšmės ir galėjo nulemti rungtynių baigtį.

Suklydusiam sekretoriato teisėjui – laikininkui yra paskirta suspendavimo nuo darbo rungtynių sekretoriate LKL čempionate 1 mėnesio laikotarpiui.

Taip pat LKL nuostatuose nustatyta tvarka bus paskirtos suspendavimo nuo teisėjavimo „Betsafe-LKL“ čempionate sankcijos šioje situacijoje už laiką atsakingiems rungtynių teisėjams.

Pagal LKL nuostatus ir oficialias FIBA krepšinio taisykles Mažeikių komanda galėjo pateikti protestą, tačiau to nepadarė, taip, kaip numato Protesto pateikimo procedūrų tvarka.

Tai komanda galėjo padaryti rungtynėms pasibaigus, bet ne vėliau, kaip per 15 minučių nuo rungtynių pabaigos, Mažeikių komandos kapitonui pasirašant rungtynių protokole, kapitono parašui protesto atveju skirtoje vietoje.

Protesto nepateikus, rungtynių rezultatas liko užfiksuotas toks, koks buvo rungtynių pabaigoje.

Šių rungtynių pabaigoje užfiksuotas ir dar vienas incidentas. LKL pradėjo tyrimą dėl galimo sirgalių rasistinio išpuolio prieš Mažeikių komandos žaidėją. Lyga sieks identifikuoti asmenį, kuris provokavo ir įžeidinėjo krepšininką. Identifikavus krepšinio sirgalių, jam bus uždrausta lankytis Lietuvos krepšinio lygos organizuojamose varžybose.

Lietuvos krepšinio lyga netoleruoja bet kokio neetiško elgesio, susijusio su asmens diskriminacija dėl kilmės, rasės, tautybės, religijos, kalbos, lyties, seksualinės orientacijos ar dėl kitų, su asmeniu susijusių aplinkybių, asmeninių savybių bei skatina visus būti tolerantiškais, laikytis vertybinių humaniškumo, demokratiškumo, lygių galimybių, laisvės realizavimo, etikos ir tolerancijos principų.

Į šią situaciją sureagavo ir pats Klaipėdos „Neptūnas“, kuris išplatintame pranešime teigia, jog smerkia bet kokias rasizmo išraiškos formas.

„Mūsų klubas niekada netoleravo ir netoleruos rasistinių, homofobiškų ir kitų pasisakymų ar veiksmų, kuriais yra įžeidžiami tiek mūsų klubo žmonės, tiek ir priešininkų atstovai. Norime pasiųsti aiškią žinutę, kad esame prieš bet kokias konfliktines situacijas, kurias gali sukelti į areną atėję sirgaliai, nesvarbu ar tai būtų nukreipta į žaidėjus, komandų, lygos atstovus ar arenos lankytojus. Turime būti tolerantiški vieni kitiems ir išlaikyti pagarbą“, – teigė „Neptūno“ direktorius Martynas Mažeika.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)