Bene ryškiausiai Aurimo Jasilionio kariaunoje kol kas žydi pirmą sezoną Lietuvoje žaidžiantis Brandonas Tabbas. Amerikietis „Betsafe-LKL“ fiksuoja 24,3 taško, 3,8 atkovoto kamuolio, 3,3 rezultatyvaus perdavimo bei 25,5 naudingumo balo vidurkius.

27-erių metų „Pieno žvaigždžių“ puolimo lyderis pagal rezultatyvumą ir naudingumą pirmauja visoje lygoje. Jo tritaškių taiklumas siekia įspūdingus 46,9 proc., išmetant po 10,7 tolimo metimo per rungtynes.

Pastarajame pergalingame mače su „Šiauliais“ B. Tabbas sukratė 34 taškus bei taip užfiksavo šio sezono „Betsafe-LKL“ rezultatyvumo rekordą. 27 taškai ir 39 naudingumo balai prieš „Gargždus“ – antras naudingiausias pasirodymas sezone.

„Taip, LKL tikriausiai yra aukščiausias lygis, kuriame kol kas žaidžiau Europoje, tačiau manau, jog svarbiausia yra tinkama situacija, – gerą asmeninį sezono startą bendraudamas su pienozvaigzdes.lt aiškino B. Tabbas. – Čia treneris Aurimas Jasilionis pasakė, jog nori, kad būčiau lyderiu, suteikė laisvę.

Jaučiu pasitikėjimą iš jo ir komandos, bandau priimti geriausius sprendimus, suburti komandą, imtis iniciatyvos. Manau, kad kol kas tai išeina padaryti neblogai.“

Gynėjas taip pat papasakojo, jog mėgaujasi gyvenimu Pasvalyje. Pasak jo, gyvenimas ne didmiestyje yra ne minusas, o pliusas jam.

„Europoje prieš tai žaidžiau penkiose šalyse ir visuomet gyvenau mažuose miesteliuose, – pasakojo amerikietis. – Man tai yra priimtina, mažiau trukdžių, visa koncentracija į krepšinį.“

Karjerą Europoje 2018-aisiais pradėjęs B. Tabbas prieš prisijungdamas prie „Pieno žvaigždžių“ rungtyniavo Turkijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Švedijoje ir Danijoje.

Šiose šalyse gynėjas gyveno tokiuose miestuose kaip Gemlikas (120 tūkst. gyventojų), Kotka (52 tūkst. gyventojų), Noršiopingas (84 tūkst. gyventojų), Svendborgė (28 tūkst. gyventojų), Glivicė (181 tūkst. gyventojų) ir Horsensas (53 tūkst. gyventojų).

Pokalbyje su pienozvaigzdes.lt B. Tabbas papasakojo apie sunkią sezono pradžią, gyvenimą Lietuvoje ir širdį veriantį pralaimėjimą prieš Jonavos „CBet“.

– Brandonai, kaip vasarą nusprendei priimti „Pieno žvaigždžių“ pasiūlymą?

– Sprendimui atvykti į Pasvalį buvo kelios priežastys. Pirmiausia, diskutavome su agentu, kuri stotelė būtų geriausia mano karjeros kilimui. Taip pat norėjau būti netoli savo vaikų, kurie yra Švedijoje. Skrydis iš Lietuvos į Švediją trunka kiek daugiau nei valandą, tad galiu juos aplankyti. Tai sudėjus „Pieno žvaigždžių“ pasiūlymas man buvo geriausias.

– Kaip patinka gyvenimas Lietuvoje?

– Lietuva yra puiki šalis, man čia patinka. Žmonės sako, kad Pasvalys yra per mažas, tačiau aš nesutinku. Europoje prieš tai žaidžiau penkiose šalyse ir visuomet gyvenau mažuose miesteliuose. Man tai yra priimtina, mažiau trukdžių, visa koncentracija į krepšinį.

– Ką mėgsti veikti po treniruočių?

– Laisvu laiku tiesiog mėgstu žiūrėti ir analizuoti mūsų rungtynes, taip pat kitus LKL mačus ar Europos taurę ir Eurolygą. Mėgstu nueiti į salę, padirbti ties savo metimais. Taip pat Pasvalyje yra puikus ir jaukus baseinas, laisvomis dienomis dažnai apsilankau ten.

– Sezoną pradėjote 6 pralaimėjimais „Betsafe-LKL“. Kaip pavyko komandoje išlikti kartu ir nepalūžti?

– Pirmas trejas rungtynes žaidėme prieš visus tris praėjusio sezono prizininkus, tad žiūrėjome į tuos mačus realistiškai ir supratome, kad negalime palūžti dėl pralaimėjimų. Vėliau turėjome keletą traumų, skaudžių nesėkmių. Komandoje sugebėjome išlikti pozityvus, nežiūrėjome į praeitį, toliau tikėjome vieni kitais. Matėme, kaip žaidžiame, žinojome, kad pergalės yra čia pat už kampo.

– Pralaimėjimas namuose prieš Jonavos „CBet“ tikriausiai buvo skaudžiausias?

– O taip, dėl tų rungtynių tikrai labai skaudėjo. Pirmavome, kvailai iššvaistėme pranašumą ir pralaimėjome vienu tašku. Švilpukai pabaigoje taip pat buvo ne į mūsų pusę. Negali kaltinti teisėjų, nes patys priėjome iki tokios situacijos, bet tikrai skaudėjo. Bet kaip ir sakiau, tiesiog išlikome pozityvus, kitoje treniruotėje jau buvome pamiršę apie tą susitikimą.

– Pats spalio pradžioje patyrei traumą, dėl kurios nerungtyniavai beveik mėnesį, tačiau grįžai nuostabios formos. Kaip pavyko tai padaryti?

– Turime puikią fizinio rengimo ir medikų komandą. Jie pasirūpino, kad likčiau sportinėje formoje ir grįžčiau dar geresnis. Jie ir visa komanda neleido man nuleisti galvos. Žinojau, kad galiu padėti komandai, tad pats labai norėjau grįžti.

– Pralaimėjimų serija dabar yra praeityje, šiuo metu fiksuojate trijų pergalių seriją. Kaip pasikeitė nuotaikos komandoje?

– Galbūt atsirado daugiau juoko, daugiau balsų, tačiau niekas per daug nesikeitė. Išlaikome tokį patį mentalitetą – esame pozityvūs, tikime vieni kitais ir žiūrime į ateitį. Sezonas ilgas, pasitaikys gerų ir prastų atkarpų, negalime būti nuo jų priklausomi, turime išlikti maksimaliai susikaupę.

– Vis dar žaidžiate be traumuotų Kadeemo Jacko ir Josepho Bakerio. Kaip manai, kokios yra šios komandos lubos su visa sudėtimi?

– Neabejoju, kad esame gera, jauna komanda su pora vyresnių žaidėjų. Visi esame alkani. Taip pat mes komanda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Pasvalys nėra didelis miestas, tad komanda čia dar artimesnė, daugiau veiklų kartu. Tikiu, kad būsime kietu riešutėliu visiems.

– Ar turite išsikėlę tikslą?

– Visada atvykus į naują komandą turiu paprastą tikslą – iškovoti daugiau pergalių nei komanda iškovojo praeitame sezone. Aišku, neabejotinai norime būti atkrintamosiose, o ten jau bus taip, kaip bus.

– Galbūt turi savo ilgalaikių tikslų?

– Tiesiog noriu kilti karjeros laiptais, kasmet žaisti aukštesniame lygyje ir mėgautis krepšiniu. Noriu patekti į tokį lygį, kuriame galėčiau pasakyti sau: „oho, man čia per sunku“. Kai pasieksiu tai, būsiu laimingas. Dabar tiesiog džiaugiuosi būdamas čia, kur esu. Komanda, kuri manimi tiki, yra ta, kurioje labiausiai noriu būti.