Žinių laukiančiam R. Kurtinaičiui tas pats, kaip vadinsis Vilniaus komanda – pavadinimas darbų nepadarys

 (92)
Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis dar neįsivaizduoja, nei koks bus į Antano Guogos rankas perėjusios komandos biudžetas, nei kokius krepšininkus jis turės savo dispozicijoje. Tačiau 57-erių krepšinio specialistas nemano, kad po Gedvydo Vainausko sukelto rasistinio skandalo juodaodžiai krepšininkai nebevažiuos į Vilniaus komandą. „Viską galima padengti pinigais“, – dalyvaudamas „LaisvėsTV“ interviu su Andriumi Tapinu sakė puikiu humoro jausmu pasižymintis Kurtis.
Rimas Kurtinaitis
© Stopkadras

Kad „Lietuvos ryto“ klubo pagrindiniu akcininku tampa A. Guoga, aišku tapo jau beveik prieš dvi savaites. Tačiau pačioje klubo struktūroje permainos vis dar pačiame įkarštyje.

„Šiuo metu metu daug neaiškumų, procesas vyksta, mes dar apskritai turime nuspręsti, kas vadovaus „Lietuvos rytui“. Tačiau tai priklauso ne nuo manęs. Aš privalau suburti komandą. Žinome, kad pradeame sezoną rugsėjo 20 dieną, o aš turiu komandą paruošti. Ir niekam nesvarbu, ar aš būsiu vienas ar šešiese – turime atlikti šitą darbą“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.

„Aš žinau vieną dalyką. Kas dabar bevyktų klube, visada yra galutinis rezultatas ir yra žmogus, ant kurio viskas nurašoma, arba jis yra giriamas. Ir jeigu mums iki Naujųjų metų su „Lietuvos rytu“ nesisektų žaisti gerai, nei to klubo vidaus perversmo, nei tų garsių A. Guogos minėtų pavardžių (naujasis savininkas minėjo, kad į klubo valdymą norėtų įtraukti Arvydą Macijauską, Liną Kleizą, Joną Valančiūną, – red. past.) niekas nebeprisimins. Žiniasklaidoje bus vienas veidas – mano, apipildas purvu“, – šyptelėjo jis.

R. Kurtinaitis mano, kad eskaluoti rasistinio G. Vainausko pasisakymo, kuris plačiai nuskambėjo per visą pasaulį, nebereikia. Anot trenerio, nors sklido kalbos, kad po šio incidento į „Lietuvos rytą“ nenorės vykti juodaodžiai krepšininkai, situacijai tai neturėtų daryti įtakos.

„Nors buvo visokių atsiliepimų, nemanau, kad tai kažkaip paveiktų situaciją. Aš asmeniškai neskirstau spalvų, tautybių – man turi būti geras žaidėjas. Pats žaidžiau daugelyje klubų, kur mano partneriai buvo juodaodžiai amerikiečiai – šaunūs žmonės.

Visas šitas reikalas buvo ganėtinai skambiai nušviestas. Iš esmės nemanau, kad G. Vainauskas norėjo kažką tyčia įžeisti, jis gal ne taip pasisakė, gal buvo ne taip suprastas. Visada, jeigu žmonės gali tavo pasakymą gali suprasti taip ar netaip, supras netaip. Apskritai manau, kad apie tai jau nebereikia kalbėti – viskas liko praeityje. Ir visą šitą šleifą galime pridengti pinigais – jeigu galėsime žaidėjams pasiūlyti gerus kontraktus, jie čia važiuos“, – pažymėjo R. Kurtinaitis.

Paklaustas, kokį pavadinimą pats išrinktų „Lietuvos ryto“ komandai (apie tai, kad komandos pavadinimas ateityje bus keičiamas, kalbėjo ir A. Guoga, ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius, – red. past.), R. Kurtinaitis prajuokino auditoriją.

Man vienodai. Aš žinau, ką turėsiu atlikti, o joks pavadinimas už mane darbo nepadarys“, – pažymėjo jis.

Anot R. Kurtinaičio, 2017-2018 m. sezone geru pasiekimu jis laikytų Vilniaus komandos patekimą į finalą.

„Gerai būti bent jau žaisti LKL finale. Situacija Lietuvos krepšinyje pasikeitė, atsirado daug pajėgių klubų. Ir prieš sezoną pasakyti, kokią vietą nori laimėti, reiškia nieko nepasakyti. Reikia žaisti su visais, o kalbėti galima daug ką – ir kad kamuolys apvalus, ir kad žemę laiko trys banginiai“, – teigė treneris.

Paprašytas A. Tapino, R. Kurtinaitis trumpai prisiminė ir susitikimą su buvusiu „Žalgirio“ savininku Vladimiru Romanovu, su kuriuo dėl savo pompastiškų kalbų dabar retkarčiais palyginamas A. Guoga.

„Nesu dirbęs su V. Romanovu, bet esu susitikęs su juo po „Lietuvos ryto“ etapo, pabandyti padirbti „Žalgiryje“. Bet po trijų valandų kalbos išsiskirstėme – išėjau su tomis pačiomis mintimis, su kuriomis atėjau, – šyptelėjo Kurtis. – O su Antanu mes seniai pažįstami, dar nuo Australijos laikų. Manau, viskas bus gerai.“

Dabartinę klubo situaciją R. Kurtinaitis sulygino su Ramūno Karbauskio vadovaujamos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bandymais pažaboti alkoholio vartojimą Lietuvoje.

„Apie Karbauskio blaivinimo programą noriu pasakyti, kad mes neturime jokių statistinių duomenų. Vieną dieną išgeriame 20 litrų vyno, vėliau skaitai, kad jau ne tiek daug. Mes apie viską kalbame abstrakčiai, nežinodami kur nueisime. O dabar, kai vyksta klubo perėjimas iš rankų į rankas, mes taip pat nežinome nieko. O norėčiau žinoti – 100 dolerių, 1000 dolerių ar 2000 000 dolerių turėsių aš žaidėjui“, – pažymėjo Kurtis.

Paprašytas prisiminti „nugaros skausmus“ ir bendravimą su G. Vainausku pirmojo savo karjeros etapo „Lietuvos ryte“ metu, treneris ironiškai šyptelėjo.

„Manęs apie nugaros skausmus paklausė jau po pirmos savaitės. Pradžioje nesupratau, apie ką kalba. O buvo taip, kad treneris, kuris dirbo prieš mane „Lietuvos ryte“, buvo be jokios priežasties atleistas (Tomo Mahoričius, – red. past). Na, priežastis buvo, kad jam suskaudo nugarą. Tai kai aš pradėjau vadovauti komandai, visi klausinėjo – kaip man su nugara? Kurį laiką nesupratau. Tačiau po dviejų metų, nors ir laimėjome LKL įveikę „Žalgirį“, man irgi „suskaudo nugarą“ – teko palikti „Lietuvos rytą“, – prisiminė Kurtis.

Siūlome pasižiūrėti visą A. Tapino interviu su R. Kurtinaičiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Herojai

Pasikeitęs „Žalgirio“ veidas: naujokai, suteikiantys vilčių skambesniems žygiams (44)

Pasikeitęs „Žalgirio“ veidas: naujokai, suteikiantys vilčių skambesniems žygiams
Naująjį sezoną Kauno „Žalgirio“ komanda pradėjo gerokai pasikeitusi – 5 nauji legionieriai ir vienas jau anksčiau komandoje rungtyniavęs lietuvis. Treneris Šarūnas Jasikevičius ne kartą akcentavo, kad komanda tapo atletiškesnė, o sezono tikslas – išlaikyti tą patį krepšinio lygį, kuris buvo demonstruojamas praėjusiais metais. Krepšinis.lt kviečia iš arčiau susipažinti su naujojo sezono „Žalgirio“ ekipa.

Europos čempionate neparklupdytos Slovėnijos pasaka: gražiausi rinktinės žaidimo epizodai (1)

Europos čempionate neparklupdytos Slovėnijos pasaka: gražiausi rinktinės žaidimo epizodai
Nė sykio Europos čempionate nesuklupę slovėnai finale 93:85 palaužė Serbiją, o pusfinalyje įspūdingu žaidimu 92:72 parbloškė senąją čempionę Ispaniją. Gražiausi Slovėnijos rinktinės žaidimo epizodai - vaizdo klipe.

Tylusis serbų lyderis B. Bogdanovičius: metimai svarbiausiomis mačų akimirkomis (1)

Tylusis serbų lyderis B. Bogdanovičius: metimai svarbiausiomis mačų akimirkomis
Be Milošo Teodosičiaus Europos čempionate rungtyniavę serbai žaidimo gijas patikėjo Bogdanui Bogdanovičiui, kuris ne tik patikimai skirstė kamuolį, pataikė metimus svarbiausiomis mačų akimirkomis, bet ir pateko į geriausių žaidėjų penketuką.

Su realybe susitaikęs Š. Jasikevičius: laukia daug darbo (21)

Su realybe susitaikęs Š. Jasikevičius: laukia daug darbo
Kauno „Žalgiris“ naująjį LKL sezoną pradėjo vangoku žaidimu, bet užtikrinta pergale prieš Alytaus „Dzūkiją“ (89:70). Nors Šarūnas Jasikevičius savo auklėtinių žaidime ir įžvelgė nemažai klaidų, tačiau dėl to specialistas nepyko – joms jis rado logišką paaiškinimą.

„Adios“ neskubantis ištarti Ispanijos mohikanas: P. Gasolio gražiausi momentai (1)

„Adios“ neskubantis ištarti Ispanijos mohikanas: P. Gasolio gražiausi momentai
Po Europos čempionato apie karjeros pabaigą rinktinėje paskelbė tokie žaidėjai kaip ispanų legenda Juanas Carlosas Navarro ar slovėnų didvyris Goranas Dragičius.

Su demonais kovojusios Rusijos rinktinės „šventasis“ A. Švedas: įsimintiniausios akimirkos

Su demonais kovojusios Rusijos rinktinės „šventasis“ A. Švedas: įsimintiniausios akimirkos
Rusijos rinktinės lyderis Aleksejus Švedas tapo rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju ir buvo išrinktas į geriausių turnyro krepšininkų penketuką.

Europos čempionato žvaigždes tramdęs lietuvis: gal iš tikrųjų nesame tokie prasti? specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (8)

Europos čempionato žvaigždes tramdęs lietuvis: gal iš tikrųjų nesame tokie prasti?
Ties vidurio linija ant parketo pagriuvę Marcas Gasolis ir Gokseninas Koksalis griebė kamuolį. Vienas teisėjas parodė ginčo ženklą, o Tomas Jasevičius skyrė pražangą ispanui. Rankas išskėtęs Sergio Scariolo klausiamai žiūrėjo į lietuvį, bet šis užtikrintai iškėlė kumštį į viršų, o kita ranka leido Ispanijos rinktinės treneriui suprasti – teisėjas įsitikinęs savo sprendimu. Europos čempionato žvaigždes ne kartą raminęs T. Jasevičius neliko nepastebėtas: FIBA jį dirbti paskyrė ir finalinių kovų dieną. „Tai ne tik mano, bet ir visų Lietuvos teisėjų įvertinimas: gal iš tikrųjų mes nesame tokie prasti, kaip kartais žmonės nori pasakyti?“, – šyptelėdamas retoriškai klausė 40-metis teisėjas.

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos dėl vieno žaidėjo braukė įstatymus (20)

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos
Kas sieja Jugoslaviją, Graikiją, Ispaniją ir Lietuvą? Skaičiuojant nuo 1990-ųjų, kai Sovietų Sąjungos subyrėjimas ir globalizacija smarkiai pakeitė krepšinio veidą, tik šių keturių šalių rinktinės tapo Europos čempionėmis versdamosis be svetur gimusių žaidėjų. Senojo žemyno laurus yra užsikabinę krepšininkai iš JAV, Kanados, Kongo, buvusio Zairo.

Aštrialiežuvis R. Kurtinaitis šovė į padangę dar vieną sparnuotą frazę (51)

Aštrialiežuvis R. Kurtinaitis šovė į padangę dar vieną sparnuotą frazę
Rimas Kurtinaitis kaip niekas kitas turtina Lietuvos krepšinio frazeologizmų žodyną. Priežodžiais tapusius posakius apie skirtumą tarp krepšinio ir sekso arba užkaltus Kauno sporto halės langus išgarsinęs treneris pirmadienį rėžė dar vieną potencialų tautosakos „perliuką“.

Kaip kulka išlekianti iš ginklo: nesustabdomo G. Dragičiaus žaidimo epizodai finale (3)

Kaip kulka išlekianti iš ginklo: nesustabdomo G. Dragičiaus žaidimo epizodai finale
Įspūdingai finale žaidęs Goranas Dragičius slovėnams iš viso pelnė net 35 taškus – 20 iš jų vien per antrą kėlinį!

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (74)

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų
Trečius metus iš eilės finalas – trečius metus iš eilės sidabras. Aleksandrui Djordjevičiui nepavyko nutraukti sidabrinio prakeiksmo, tačiau jis buvo įsitikinęs – savo auksą serbai dar iškovos. Tiesa, nors specialistas ir pripažino Slovėnijos krepšininkų jėgą, tačiau negailėjo riebios kritikos teisėjų atžvilgiu.

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (288)

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai
Lėktuvais, traukiniais, autobusais ir automobiliais į Stambulą sugužėję Slovėnijos krepšinio gerbėjai nepasigailėjo sukorę 1,5 tūkst. kilometrų. Medalį savo kišenėje jau turėję Igorio Kokoškovo auklėtiniai papildomos energijos pastūmėti jį pavertė auksiniu. „Be sirgalių visa tai nebūtų virtę realybe. Žinome, kad jiems iki Stambulo tolimas kelias, bet jų vis tiek susirinko 6 tūkstančiai. Neįtikėtinas jausmas. Slovėnija, mes namo grįžtame būdami čempionais“, – po pergalės prieš serbus 93:85 spaudos konferencijoje į tautiečius kreipėsi MVP prizą atsiėmęs Goranas Dragičius.

Vienas prieš visus: Serbijos gynybą įveikęs L. Dončičius visa jėga sugrūdo kamuolį į krepšį (2)

Vienas prieš visus: Serbijos gynybą įveikęs L. Dončičius visa jėga sugrūdo kamuolį į krepšį
18-metis Slovėnijos vunderkindas Luka Dončičius visa jėga sugrūdo kamuolį iš viršaus į serbų krepšį.

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (30)

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus
Galbūt geresnį finišą Ispanijos rinktinėje Juanas Carlosas Navarro ir galėjo įsivaizduoti, tačiau po paskutinių karjeros rungtynių aikštę palikęs 37-erių veteranas buvo laimingas ir dėkojo savo komandos draugams už galimybę pasitraukti su medaliu ant kaklo. Tuo metu jo bendraamžis Pau Gasolis, kalbėdamas apie savo ateitį nacionalinėje komandoje, suintrigavo gerbėjus.

Serbų milžino istorija rinktinėje: vardan bendro tikslo teko užkasti karo kirvį specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (10)

Serbų milžino istorija rinktinėje: vardan bendro tikslo teko užkasti karo kirvį
Milošas Teodosičius, Nikola Jokičius, Nemanja Bjelica, Miroslavas Raduljica, Nemanja Nedovičius, Nikola Kaliničius, Stefanas Markovičius ir Marko Simonovičius – serbai šią vasarą neteko mažiausiai 8 rinktinės kalibro žaidėjų. Tačiau Aleksandro Djordjevičiaus auklėtiniai vis tiek prasibrovė į Europos čempionato finalą, nes sugebėjo rasti pamainas prarastiems lyderiams. Vienas tokių – Bobanas Marjanovičius, žaidžiantis geriausią savo karjeros čempionatą. Tiesa, jeigu ne skaudūs praradimai, galbūt 222 cm ūgio milžino Serbijos rinktinėje net nebūtų.