Pasilikimo priežastis Kaune įvardijęs Š. Jasikevičius žalgiriečių Lietuvos rinktinėje nemato

 (52)
Ispanijoje šiuo metu esantis Kauno „Žalgirio“ treneris nesiilsi ir oficialių atostogų metu – savo patirtimi treniruočių stovykloje dalijasi su vietos jaunimu. Radęs laisvą minutę 42-ejų krepšinio specialistas davė išskirtinį interviu „El Mundo“ žurnalistui Jose Ignacio Huguetui – atsakė į daugybę klausimų, visą pavasarį ir vasaros pradžioje nedavusių ramybės trenerį ir toliau Kaune norėjusiems matyti „Žalgirio“ gerbėjams.
© Vida Press

Š. Jasikevičius atskleidė, kad „Žalgirio“ pasiūlymas buvo geresnis už tą, kuriuo jį viliojo „Barcelona“, papasakojo apie nelengvą kovą dėl žaidėjų su Europos krepšinio grandais ir iki liepos 20 d. išliksiantį nerimą dėl kai kurių krepšininkų, pasidalijo mintimis apie kito sezono planus ir atvirai išdėstė savo asmeninį požiūrį į FIBA ir Eurolygos konfliktą bei pasaulio čempionato atrankos varžybų langus, kuriuose žalgiriečių jis kol kas nemato.

Visas pokalbis su žurnalistu sukosi apie dvi Š. Jasikevičiaus mylimas komandas – „Barceloną“ ir „Žalgirį“.

– Kaip, būdamas varžovo pozicijoje, vertinate nesėkmingą praėjusį „Barcelonos“ sezoną?

– Praėjęs Barselonos komandos sezonas buvo staigmena. Maniau, kad kažkuriuo metu, kai žmonės išsigydys traumas, komanda pradės žaisti geriau, kad pateks į Eurolygos atkrintamąsias kaip 7–8 komanda ir pridarys problemų favoritams... Tačiau nebuvo nieko panašaus. Iš šalies sunku vertinti, tačiau matyti Barselonos ekipą tokioje situacijoje buvo labai keista. Nors Eurolygoje būna visko, tai sudėtingas turnyras... Jeigu pasirašai blogas sutartis, jeigu nusisuka sėkmė arba užklumpa traumos, taip gali nutikti...

– Tačiau „Barcelonos“ komandai taip nutiko ir Eurolygoje, ir Ispanijos taurės varžybose, ir Ispanijos čempionate...

– Buvo labai blogi metai, be jokios abejonės, kitaip to nepavadinsi.

– Kodėl su jumis nesikalbu kaip su „Barcelonos“ treneriu?

– Viskas labai paprasta: mes nesusitarėme. „Žalgirio“ pasiūlymas buvo geresnis: galbūt skamba keistai, tačiau buvo daug geresnis.

– Kalbant tik apie ekonominį lygmenį?

– Taip, kalbant apie ekonominį lygmenį. Žinau, kad tai skamba keistai, tačiau „Žalgirio“ finansinis pasiūlymas buvo daug geresnis. Aš tai jau sakiau viso sezono metu – kauniečiai labai norėjo, kad aš likčiau, man leido dirbti, ten mano ryšiai su klubo darbuotojais, su klubo prezidentu, generaliniu vadybininku, apskritai visais Kauno žmonėmis yra labai geri. Visada sakiau, kad norėčiau likti Kaune tol, kol sulauksiu tikrai daug daug geresnio pasiūlymo. Čia esu labai patenkintas, dirbu su savo krepšininkais, kurie stengiasi ir dėl klubo, ir dėl manęs. Situacija yra puiki. Eidamas į kitą klubą turiu puikiai žinoti, kad situacija bus ne prastesnė.

– Kalbama apie Barselonos pasiūlymą, bet klubo sporto direktorius Nacho Rodriguezas ne viename interviu sakė, kad pirmasis pasirinkimas į trenerio poziciją visą laiką buvo Sito Alonso...

– Gerai, Barselona turi tai sakyti, aš nematau jokių problemų, klubas turi laikytis savo linijos. Aš niekada nesakysiu nieko blogo apie klubą, nes ir pats esu, ir du mano vaikai seniai yra „Barcelonos“ gerbėjų klubo nariai. Yra keistų ir stebinančių dalykų, tačiau negali visuomet laimėti, negali visuomet būti aukščiausiame lygmenyje. Esu įsitikinęs, kad itin darbštus N. Rodriguezas komandą sugrąžins į buvusias aukštumas.

– Grįžkime prie katalonų pasiūlymo. Iš įvairių šaltinių teko girdėti, kad kiekvieną kartą jūs prašydavote vis naujų sąlygų...

– Tai visiškas melas. Neturėjome tiek susitikimų, kiek rašė kai kurie žurnalistai. Kaina buvo pasakyta labai greitai, aš turėjau kitų, daug geresnių pasiūlymų. „Barcelonos“ pasiūlymas buvo pats blogiausias iš visų.

– Turėjote geresnių nei „Žalgirio“ pasiūlymų?

– Taip, daug geresnių.

– Iš kurių komandų?

– Nenorėčiau apie tai kalbėti, tai buvo Eurolygos komandos. Jų pasiūlymai buvo geresni nei Kauno, tačiau manęs neįtikino. Visų pirma, todėl, kad „Žalgiryje“ dirbame labai rimtai. Didieji klubai kasmet iš mūsų nugvelbia žaidėjų, bet šiuo metu mes pasirašome sutartis su tais, kurių norime, ir esame patenkinti. Žiūrėsime, kaip seksis kitą sezoną, tačiau pakartosiu, kad pastaroji Eurolyga yra labai rimtas turnyras. Jei laimi rungtynes, niekada nežinai, ar laimėsi kitas. Matysime, ar vėl sugebėsime laimėti daugiau nei 10 mačų ir įsitraukti į kovą dėl atkrintamųjų. Tačiau reikia žengti žingsnelį po žingsnelio.

– Ar buvo kitų kliūčių susitariant su Barselona – prašėte klubo atsivežti savo asistentų, pasirašyti sutartis su naujais krepšininkais, o gal norėjote kitų atsisakyti? Buvo problemų?

– Ne, šiemet tai nebuvo problema. Tai nutiko praėjusiais metais, kai Barselonos komanda nenorėjo, kad atsivežčiau daugiau nei vieną asistentą. O aš visuomet noriu atvykti su asistentu ir fizinio rengimo treneriu, tai man yra labai svarbu. Jei keliauju į naują vietą, noriu greta turėti patikimų žmonių. Šiais metais apskritai iki to nepriėjome. Mano keliamos sąlygos nėra iš kito pasaulio, klubai jas turi aiškiai priimti. Daugybė pagrindinių trenerių į kitas komandas keliauja su visa savo asistentų grupe. Aš nenoriu viso asistento štabo, manau, kad svarbu turėti ką nors iš anksčiau, kas pažįsta klubą, lygą.

– Ar tiesa, kad praėjusiais metais dėl patirties stokos nebūtumėte galėjęs treniruoti klubo Ispanijoje?

– Tai nėra tiesa. Aš jau galėjau dirbti Barselonoje ir praėjusį sezoną. Yra keletas sąlygų, kurios leidžia dirbti ir neturint dvejų metų treniravimo Eurolygoje patirties. Tai nebuvo problema.

– Manote, kad Barselonos durys jau užsitrenkė, ar įvairių dalykų gali nutikti ir ateityje?

– Niekada nežinai. Viskas yra paprasta – vyksta derybos tarp klubo ir trenerio, o dabar susitarti nepavyko. Visas pasaulis žino apie mano sentimentus Barselonai. Ar tai nutiks ateityje? Nežinau, tačiau kaip treneris turiu labai aiškias idėjas, kaip norėčiau dirbti. Reikia būti apsuptam gerų žmonių, tikrų profesionalų, kurti šeimyninę aplinką, tai labai svarbu kiekvienoje krepšinio komandoje, ar tai būtų Kaunas, ar Barselona. Turiu savo darbo idėjų ir tikiuosi rasti klubą, kuris padės jas įgyvendinti. Dabar tai turiu Kaune.

Iki liepos 20 dienos laukiame, ar du mūsų žaidėjai nepasinaudos galimybe nutraukti sutarties. „Žalgiris“ nėra nei CSKA, nei „Fenerbahče“, kurie tiesiog privalo nužygiuoti iki finalo ketverto. Mums jau vienos laimėtos rungtynės Eurolygoje yra didelė šventė. O toliau einame prie kitų.
Šarūnas Jasikevičius

– Kas turi nutikti, kad Barselona taptų konkurencingesnė?

– Kadangi nebūsiu jos treneris, nenoriu dalyti patarimų, o tai apskritai daryti nėra lengva. Aš manau, kad kiekviena komanda turi turėti charakterį ir vieningos šeimos pojūtį, jausti, kad eina vienu keliu. Ir tai svarbu kiekviename kolektyve, ne tik Barselonoje.

– „Žalgiris“ vasarą prarado labai daug svarbių žaidėjų, tačiau reagavo itin greitai.

– Kartais tai priklauso nuo sėkmės. Matydami mūsų praėjusį sezoną – krepšinį, kurį demonstravome, kai kurie žaidėjai patys norėjo atvykti į Kauną, netgi gaudami mažesnį atlyginimą, nei siūlo kiti klubai. Tai suteikia man pasitikėjimo, kad darbą atliekame gerai. Tačiau tai yra tema, su kuria susidūriau šią vasarą. Mes praradome penkis ar šešis žaidėjus; esu labai patenkintas, kad jie pakilo į aukštesnį ar daug aukštesnį lygį, tačiau taip mes praradome savo pagrindinį 9–10 žaidėjų smogiamąjį bloką. Turėjome pradėti nuo nulio, kad jį vėl sulipdytume. Labai svarbu, kad naujokai gerai įsilietų į komandos aurą rūbinėje. O atmosfera mūsų rūbinėje yra nuostabi.

Leo Westermannas
Leo Westermannas
© DELFI / Rafael Achmedov

– Kokie „Žalgirio“ tikslai artėjantį sezoną?

– Kalbėti dar anksti, nes yra dalykų, kurie gali pasikeisti iš esmės. Iki liepos 20 dienos laukiame, ar du mūsų žaidėjai nepasinaudos galimybe nutraukti sutarties. „Žalgiris“ nėra nei CSKA, nei „Fenerbahče“, kurie tiesiog privalo nužygiuoti iki finalo ketverto. Mums jau vienos laimėtos rungtynės Eurolygoje yra didelė šventė. O toliau einame prie kitų. Ateinantį sezoną mano idėjos bus tokios pačios. Noriu, kad komanda neleistų traukiniui nuvažiuoti į priekį ir išliktų konkurencinga iki sezono finišo.

– Visi jus pažįsta kaip žaidėją. Esate panašus treneris?

– Manau, kad taip. Man labai svarbios asmeninės temos. Krepšinis yra antraeilis dalykas. Aš bandau gauti žaidėjus, kurie gali išgyventi rūbinėje 10 mėnesių. Jau geriau įsigyti mažiau talentingą žaidėją, tačiau puikų žmogų, kuris treniruosis, padės savo kolegoms. Tai yra svarbiausi man dalykai, o jau vėliau kalbame apie krepšinį. Norime žaidėjų, kurie savo partneriams padėtų tapti geresniems. Asmeninės temos man labai labai svarbios.

Žaidėjui labai sunku pasakyti „ne“ rinktinei. Galbūt jie galės vykti, galbūt ne. Tačiau tiesa yra tokia, kad žaidėjas sutartyje pasirašo klubui atstovausiantis per visas oficialias jo rungtynes. Ir jeigu klubas žaidžia, jis turi būti jo sudėtyje.
Šarūnas Jasikevičius

– Prieš kurį laiką visą pasaulį apskriejo jūsų interviu apie vaikus. Ar tai bent kažkiek atspindi jūsų ryšį su žaidėjais?

– Aš esu labai reiklus, manau kad to galiu reikalauti ir iš žaidėjų. O kai žaidėjas yra profesionalas, jis man taip pat atiduoda visą save. Turiu omenyje, kad tu bendraudamas gali suvokti, jog šis žaidėjas turi šeimą, vaikų, žmoną. Tai yra svarbiausia gyvenime, krepšinis yra antraeilis dalykas. Krepšinis žaidžiamas tik tris ar keturias valandas per dieną, o visas kitas laikas skiriamas kitiems dalykams. Matyti savo vaiko gimimą yra pats didžiausias dalykas, kuris gali nutikti.

– Netyla kalbos apie FIBA organizuojamus pasaulio čempionato atrankos varžybų langus Eurolygos sezono metu. Ar galės žalgiriečiai atstovauti Lietuvai?

– Nemanau – jie yra pasirašę sutartis su „Žalgiriu“, niekas neįrėmė jiems ginklo į galvą ir nevertė to daryti. Tai reiškia, kad jie yra susieti su klubu. O Eurolygos ekipos jau seniau nusprendė, kad mūsų žaidėjai tuo metu rungtyniaus klubuose – šios idėjos mes ir laikomės.

– Eurolyga leido suprasti, kad nors tuo metu ir yra suplanuotos rungtynės, žaidėjai turės pasirinkimą...

– Pamatysime, kas nutiks. Šiais sunkiais Europos krepšiniui laikais jie turės nuspręsti. Žaidėjui labai sunku pasakyti „ne“ rinktinei. Galbūt jie galės vykti, galbūt ne. Tačiau tiesa yra tokia, kad žaidėjas sutartyje pasirašo klubui atstovausiantis per visas oficialias jo rungtynes. Ir jeigu klubas žaidžia, jis turi būti jo sudėtyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Herojai

Pasikeitęs „Žalgirio“ veidas: naujokai, suteikiantys vilčių skambesniems žygiams (44)

Pasikeitęs „Žalgirio“ veidas: naujokai, suteikiantys vilčių skambesniems žygiams
Naująjį sezoną Kauno „Žalgirio“ komanda pradėjo gerokai pasikeitusi – 5 nauji legionieriai ir vienas jau anksčiau komandoje rungtyniavęs lietuvis. Treneris Šarūnas Jasikevičius ne kartą akcentavo, kad komanda tapo atletiškesnė, o sezono tikslas – išlaikyti tą patį krepšinio lygį, kuris buvo demonstruojamas praėjusiais metais. Krepšinis.lt kviečia iš arčiau susipažinti su naujojo sezono „Žalgirio“ ekipa.

Europos čempionate neparklupdytos Slovėnijos pasaka: gražiausi rinktinės žaidimo epizodai (1)

Europos čempionate neparklupdytos Slovėnijos pasaka: gražiausi rinktinės žaidimo epizodai
Nė sykio Europos čempionate nesuklupę slovėnai finale 93:85 palaužė Serbiją, o pusfinalyje įspūdingu žaidimu 92:72 parbloškė senąją čempionę Ispaniją. Gražiausi Slovėnijos rinktinės žaidimo epizodai - vaizdo klipe.

Tylusis serbų lyderis B. Bogdanovičius: metimai svarbiausiomis mačų akimirkomis (1)

Tylusis serbų lyderis B. Bogdanovičius: metimai svarbiausiomis mačų akimirkomis
Be Milošo Teodosičiaus Europos čempionate rungtyniavę serbai žaidimo gijas patikėjo Bogdanui Bogdanovičiui, kuris ne tik patikimai skirstė kamuolį, pataikė metimus svarbiausiomis mačų akimirkomis, bet ir pateko į geriausių žaidėjų penketuką.

Su realybe susitaikęs Š. Jasikevičius: laukia daug darbo (21)

Su realybe susitaikęs Š. Jasikevičius: laukia daug darbo
Kauno „Žalgiris“ naująjį LKL sezoną pradėjo vangoku žaidimu, bet užtikrinta pergale prieš Alytaus „Dzūkiją“ (89:70). Nors Šarūnas Jasikevičius savo auklėtinių žaidime ir įžvelgė nemažai klaidų, tačiau dėl to specialistas nepyko – joms jis rado logišką paaiškinimą.

„Adios“ neskubantis ištarti Ispanijos mohikanas: P. Gasolio gražiausi momentai (1)

„Adios“ neskubantis ištarti Ispanijos mohikanas: P. Gasolio gražiausi momentai
Po Europos čempionato apie karjeros pabaigą rinktinėje paskelbė tokie žaidėjai kaip ispanų legenda Juanas Carlosas Navarro ar slovėnų didvyris Goranas Dragičius.

Su demonais kovojusios Rusijos rinktinės „šventasis“ A. Švedas: įsimintiniausios akimirkos

Su demonais kovojusios Rusijos rinktinės „šventasis“ A. Švedas: įsimintiniausios akimirkos
Rusijos rinktinės lyderis Aleksejus Švedas tapo rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju ir buvo išrinktas į geriausių turnyro krepšininkų penketuką.

Europos čempionato žvaigždes tramdęs lietuvis: gal iš tikrųjų nesame tokie prasti? specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (8)

Europos čempionato žvaigždes tramdęs lietuvis: gal iš tikrųjų nesame tokie prasti?
Ties vidurio linija ant parketo pagriuvę Marcas Gasolis ir Gokseninas Koksalis griebė kamuolį. Vienas teisėjas parodė ginčo ženklą, o Tomas Jasevičius skyrė pražangą ispanui. Rankas išskėtęs Sergio Scariolo klausiamai žiūrėjo į lietuvį, bet šis užtikrintai iškėlė kumštį į viršų, o kita ranka leido Ispanijos rinktinės treneriui suprasti – teisėjas įsitikinęs savo sprendimu. Europos čempionato žvaigždes ne kartą raminęs T. Jasevičius neliko nepastebėtas: FIBA jį dirbti paskyrė ir finalinių kovų dieną. „Tai ne tik mano, bet ir visų Lietuvos teisėjų įvertinimas: gal iš tikrųjų mes nesame tokie prasti, kaip kartais žmonės nori pasakyti?“, – šyptelėdamas retoriškai klausė 40-metis teisėjas.

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos dėl vieno žaidėjo braukė įstatymus (20)

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos
Kas sieja Jugoslaviją, Graikiją, Ispaniją ir Lietuvą? Skaičiuojant nuo 1990-ųjų, kai Sovietų Sąjungos subyrėjimas ir globalizacija smarkiai pakeitė krepšinio veidą, tik šių keturių šalių rinktinės tapo Europos čempionėmis versdamosis be svetur gimusių žaidėjų. Senojo žemyno laurus yra užsikabinę krepšininkai iš JAV, Kanados, Kongo, buvusio Zairo.

Aštrialiežuvis R. Kurtinaitis šovė į padangę dar vieną sparnuotą frazę (51)

Aštrialiežuvis R. Kurtinaitis šovė į padangę dar vieną sparnuotą frazę
Rimas Kurtinaitis kaip niekas kitas turtina Lietuvos krepšinio frazeologizmų žodyną. Priežodžiais tapusius posakius apie skirtumą tarp krepšinio ir sekso arba užkaltus Kauno sporto halės langus išgarsinęs treneris pirmadienį rėžė dar vieną potencialų tautosakos „perliuką“.

Kaip kulka išlekianti iš ginklo: nesustabdomo G. Dragičiaus žaidimo epizodai finale (3)

Kaip kulka išlekianti iš ginklo: nesustabdomo G. Dragičiaus žaidimo epizodai finale
Įspūdingai finale žaidęs Goranas Dragičius slovėnams iš viso pelnė net 35 taškus – 20 iš jų vien per antrą kėlinį!

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (74)

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų
Trečius metus iš eilės finalas – trečius metus iš eilės sidabras. Aleksandrui Djordjevičiui nepavyko nutraukti sidabrinio prakeiksmo, tačiau jis buvo įsitikinęs – savo auksą serbai dar iškovos. Tiesa, nors specialistas ir pripažino Slovėnijos krepšininkų jėgą, tačiau negailėjo riebios kritikos teisėjų atžvilgiu.

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (288)

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai
Lėktuvais, traukiniais, autobusais ir automobiliais į Stambulą sugužėję Slovėnijos krepšinio gerbėjai nepasigailėjo sukorę 1,5 tūkst. kilometrų. Medalį savo kišenėje jau turėję Igorio Kokoškovo auklėtiniai papildomos energijos pastūmėti jį pavertė auksiniu. „Be sirgalių visa tai nebūtų virtę realybe. Žinome, kad jiems iki Stambulo tolimas kelias, bet jų vis tiek susirinko 6 tūkstančiai. Neįtikėtinas jausmas. Slovėnija, mes namo grįžtame būdami čempionais“, – po pergalės prieš serbus 93:85 spaudos konferencijoje į tautiečius kreipėsi MVP prizą atsiėmęs Goranas Dragičius.

Vienas prieš visus: Serbijos gynybą įveikęs L. Dončičius visa jėga sugrūdo kamuolį į krepšį (2)

Vienas prieš visus: Serbijos gynybą įveikęs L. Dončičius visa jėga sugrūdo kamuolį į krepšį
18-metis Slovėnijos vunderkindas Luka Dončičius visa jėga sugrūdo kamuolį iš viršaus į serbų krepšį.

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (30)

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus
Galbūt geresnį finišą Ispanijos rinktinėje Juanas Carlosas Navarro ir galėjo įsivaizduoti, tačiau po paskutinių karjeros rungtynių aikštę palikęs 37-erių veteranas buvo laimingas ir dėkojo savo komandos draugams už galimybę pasitraukti su medaliu ant kaklo. Tuo metu jo bendraamžis Pau Gasolis, kalbėdamas apie savo ateitį nacionalinėje komandoje, suintrigavo gerbėjus.

Serbų milžino istorija rinktinėje: vardan bendro tikslo teko užkasti karo kirvį specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (10)

Serbų milžino istorija rinktinėje: vardan bendro tikslo teko užkasti karo kirvį
Milošas Teodosičius, Nikola Jokičius, Nemanja Bjelica, Miroslavas Raduljica, Nemanja Nedovičius, Nikola Kaliničius, Stefanas Markovičius ir Marko Simonovičius – serbai šią vasarą neteko mažiausiai 8 rinktinės kalibro žaidėjų. Tačiau Aleksandro Djordjevičiaus auklėtiniai vis tiek prasibrovė į Europos čempionato finalą, nes sugebėjo rasti pamainas prarastiems lyderiams. Vienas tokių – Bobanas Marjanovičius, žaidžiantis geriausią savo karjeros čempionatą. Tiesa, jeigu ne skaudūs praradimai, galbūt 222 cm ūgio milžino Serbijos rinktinėje net nebūtų.