aA
„Esu pakraupęs, ką išvydau ligoninėje. Palatose guli vien jaunimas – nuo maždaug 20 iki 38 metų. Pilnos palatos... Visas antras aukštas... Prie penkių jaunuolių prijungti kvėpavimo aparatai, tiesiog guli leisgyviai be sąmonės“, – specialiai Delfi pasakojo jau savaitę COVID-19 delta atmaina sergantis ir ligoninėje naktį su lašelinėmis praleidęs ilgametis Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio komandos žaidėjas Simas Galdikas.
Simas Galdikas
Simas Galdikas
© Asmeninins albumas

Kitų žaidėjų nuolatos fiziškai stipriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) krepšininku įvardijamas 34-erių 203 cm ūgio raumeningas vyriškis teigė, kad apskritai gripu nėra sirgęs daugybę metų, o pas šeimos gydytoją paskutinį kartą lankėsi tik vaikystėje ir dar visai neseniai manė, kad jo imunitetas lengvai susitvarkys su COVID-19 pandemija.

„Neptūno“ komandoje per sezoną perėjo trys šios pandemijos sirgimo bangos – beveik visi žaidėjai persirgo, su jais bendravau, sėdėdavome rūbinėje, suprakaitavę stumdydavomės krepšinio aikštėje, bet manęs tuomet COVID-19 nepačiupo.

Naiviai mąsčiau, kad esu sportuojantis, mano imunitetas stiprus ir lengvai susidoroja su šiuo koronavirusu. Visgi, kai ėmė mausti sąnarius ir niekaip nepavyko numušti 39 laipsnių kūno temperatūros, supratau, kad be medikų pagalbos čia neišsiversiu – susirietęs iš skausmo laukiau greitosios pagalbos automobilio“, – pasakojo jau daugiau nei savaitę COVID-19 sergantis ir net ligoninėje pabuvojęs S. Galdikas.

Nuo jo užsikrėtė ir visa šeima: žmona Vaida ir dvi mažametės dukros – 8 metų Tėja ir 2 metukų Lukrecija.

„Pats savo kailiu įsitikinau, kad ši liga nesirenka, ar esi jaunas, ar senas, čiumpa ir tiek“, – nuolat kosėdamas ir kaskart atsidusdamas telefonu Delfi kalbėjo Eurolygos duonos ragavęs žinomas krepšininkas.

– Simai, kiek žinome, COVID-19 sergate jau daugiau nei savaitę. Ar nutuokiate, kaip ir nuo ko galėjote užsikrėsti šia infekcija?Delfi pasiteiravo S. Galdiko.

– Taip, įtariu. Užsikrėčiau labai paprastai – po 1,5 metų pertraukos sugalvojau su draugais išeiti į naktinę Klaipėdą. Žmona išleido, nuėjau su draugais į naktinį klubą ir po kelių dienų sužinojau, kad gavau dovaną – COVID-19.

Į klubą nuėjau penktadienio vakarą, o jau antradienio dieną pajutau pirmuosius simptomus – iš pradžių kūną kratė šaltis ir drebulys. Pirmą dieną to nesureikšminau. Vakarop pradėjo mausti kaulus. Kadangi aš esu pakantus skausmui, tai per daug į tai nekreipiau dėmesio. Mąsčiau: gal peršalau, išgersiu vaistų ir kitą dieną jau būsiu sveikas. Naktis iš antradienio į trečiadienį buvo sunki, trečiadienį jau buvo visai prastai – sukilo kūno temperatūra iki 39 laipsnių ir jos niekaip nepavyko numušti.

Iš pradžių antradienio dieną buvo 37,5–37,7 laipsnio kūno temperatūra, o naktį pakilo iki 39 laipsnių.

Ryte pradėjau skambinti daktarams, kurie dirba su COVID-19 ligoniais, ir jie patarė: „Nejuokauk, atvažiuok, padarys tyrimus, peršvies plaučius, nes tau dar reikės sportuoti.“ Paminėjo prieš kelias dienas Klaipėdoje įvykusį atvejį, kai panašaus amžiaus jaunas žmogus kentėjo namuose, stipriai karščiavo, pats bandė gydytis, o galiausiai atvežus į ligoninę, paaiškėjo, kad sudegė 75 proc. jo plaučių. Taigi, geriau nedelsk, nes nebegalėsi sportuoti“, – šie medikų žodžiai mane supurtė ir privertė susimąstyti.

Trečiadienį popiet atvažiavo greitoji pagalba, uždėjo kaukę, pirštines ir išvežė į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Peršvietė plaučius, pastatė lašelines, paėmė kraują, atliko tyrimus… Naktį vėl stipriai pradėjo kilti kūno temperatūra, švirkštu suleido vaistų ir visą naktį stipriai prakaitavau.

Išgirdau atsakymą: sergu COVID-19 delta atmaina.

Ryte jaučiausi kur kas geriau nei naktį. Vėliau dar pastatė lašelinių, atliko kraujo tyrimą ir ketvirtadienį popiet paprašiau išleidžiamas iš ligoninės namo gydytis ambulatoriškai.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mergaitės ir visas gydytojų personalas – šaunuoliai. Labai kruopščiai rūpinosi. Didelė padėka visam šiam medikų kolektyvui.

Tikrai pastatė ant kojų. Prieš išvažiuodamas į ligoninę, gulėjau lovoje susirietęs, nors tikrai esu labai pakantus skausmui.

Tiesa, kai po tyrimų pasakė, kad mano COVID-19 ligos forma nėra sunki, tai aš pamąsčiau: kaipgi turi jaustis žmogus, kurio ligos forma sunki?

Grįžau namo su maždaug 37,5 laipsnių kūno temperatūra ir taip gyvenu iki šiol – maždaug savaitę. Temperatūra daugiausia pašoka iki 38 laipsnių ir pati savaime nukrenta.

Simas Galdikas
Simas Galdikas
© DELFI / Domantas Pipas

– Kaip gydotės? Kokius vartojate vaistus?

– Nuolat geriu čiobrelių arbatą, alijošių su medumi nuo kosulio. Tai daryti man patarė mama. Tačiau reikės dar kreiptis į gydytojus, nes kosulys ne mažėja, o dar tik stiprėja.

Kai ligoninėje pamačiau, kiek jaunimo, net išsižiojau. Medikai sakė, kad nuolat veža vis naujų pacientų – iš Palangos naktinio gyvenimo ir aplinkinių miestelių bei kurortų. Į Klaipėdą plūsta viso regiono žmonės, ir, kas įdomu, – būtent jauni. nuo linksmybių atsipalaidavę ir apie COVID-19 grėsmes pamiršę žmonės. Atėjo vasara, visi mąsto: Vyriausybė atlaisvino ribojimus, tad atsiimsime už per karantiną namuose praleistą laiką, ir pasineria į linksmybes. Patariu: nedarykite šios klaidos, būkite atsargūs. Pats įsitikinau, kad COVID-19 – labai klastinga liga.

Anksčiau mąsčiau, kad tai daugiau vyresnių ir ligotų žmonių liga, kurie nesportuoja ir savęs neprižiūri, bet dabar požiūris į tai pasikeitė. Tie, kas savęs nesaugo ar nėra pasisikiepiję, gali lengvai susirgti.

– Kaip jaučiasi šeimos nariai?

– Lengviausiai persirgo mano vyresnėlė dukra Tėja. Jai porą dienų buvo pakilusi kūno temperatūra ir tiek. Mažoji dvejų metukų dukrelė Lukrecija viduriavo, neturėjo apetito. Žmona Vaida skundėsi pykinimu, bendru silpnumu. Taip dabar ir gydomės namuose visa šeima.

– Tai gal dabar ir pačiam pasikeitė požiūris į skiepus?

– Pasakysiu taip: aš tikrai planuoju pasiskiepyti, kai tik pasveiksiu... Tiesa, pasveikus, kiek žinau, reikės laukti pusmetį. Tik tada galima skiepytis.

Jei būtų galima laiką atsukti atgal, tikrai anksčiau būčiau pasiskiepijęs... Dar kitus juoko forma traukdavau per dantį: „Tai ką, esi jau „sučipuotas“. Jie man atsakydavo: „Kai susirgsi, pamatysi.“ O aš atsakydavau: „Aš niekada nesergu.“

Niekada nebuvau „antivakseris“, tiesiog galbūt pernelyg pasitikėjau savo imunine sistema. O, pasirodo, COVID-19 nesirenka, ar esi stiprus, ar sportuojantis... Tik šiek tiek atsipalaiduok ir turėsi...

Antrą kartą taip kentėti aš nenoriu. Aš vis dar kenčiu ir nežinau, kiek dar reikės kęsti. Tai krato šaltis, tai prakaitavimas, bendras silpnumas.

– Kaip dėl draugų ir artimųjų, su kuriais teko bendrauti prieš susergant, ar jie neužsikrėtė COVID-19?

– Draugai, su kuriais buvau naktiniame klube, buvo anksčiau pasiskiepiję, tad nesusirgo. Mano tėvai taip pat yra pasiskiepiję, tad irgi jaučiasi drąsiai – atneša maisto produktų, pabendraujame per saugų atstumą. Jie nebijo ir jaučiasi saugūs.

Taip pat ir ligoninėje medikai teigė, kad dabar visi pacientai guli nepasiskiepiję. Jei suserga pasiskiepiję, tai jiems COVID-19 delta atmaina būna tik lengvos formos. Man bent jau taip aiškino.

Simas Galdikas
Simas Galdikas
© Asmeninins albumas

– Ar pats nebijote apkalbų ar pašaipų, jog neva esate papirktas ir kalbate tik tam, kad eitų visi skiepytis. Juk pastaruoju metu internete ir aplink viešame gyvenime apstu vadinamųjų „antivakserių“.

– Man nesvarbu, kas ką kalbės, ar juoksis, ar ne. Tiesiog linkiu, kad kiti nedarytų mano klaidų. Jei mano skaudi patirtis padės atverti akis bent keliems žmonėms, jau bus laimėjimas. Šitos ligos sirgimo kančia nėra to verta... Juk paprasčiau nueiti pasiskiepyti ir būti ramiam.

Apmaudu, kad dėl ligos negalėjau dalyvauti 3 x 3 Jūros šventės krepšinio turnyre, kuriame buvo kovojama dėl mano vardo taurės. Noriu padėkoti šio renginio organizatoriui Klaipėdos krepšinio mokyklos direktoriui Laimonui Šapkauskui, puikiai suorganizavusiam turnyrą ir be manęs.

Iki šiol niekam viešai nepasakojau, kad sergu COVID-19, bet pamąstęs ir pasitaręs su šeima nusprendžiau prabilti, kad aplinkiniai atvertų akis ir būtų atsargesni dėl COVID-19. Tai rimta liga. Manau, verta pasiskiepyti ir visiems mums grįžti į ankstesnį įprastą normalų gyvenimą. Kuo greičiau tai visi padarysime, tuo greičiau grįšime į prieškarantininį gyvenimą.

Tik patys galime išvengti skaudžių pasekmių. Dabar medicina yra pažengusi į priekį, išrasti skiepai, tad liūdnoms pasekmėms galime užbėgti už akių – tereikia pasiskiepyti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(373 žmonės įvertino)
3.8499

Skambučių iš Lietuvos nustebintas „Parma“ direktorius: toks treneris pasitaiko tik kartą karjeroje (161)

„Tai, kad Kazys Maksvytis treniruos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, mūsų klubui ir garbė,...

Traukti iš balos Lietuvos moterų krepšinį – užrūstinus Lukašenkos parankinį ir atsakius kinams (11)

Rimantas Grigas antrą kartą suka į moterų krepšinį. Pirmoji naujojo Lietuvos rinktinės...

Diplomatinės krizės pristabdytas Krapikas – apie psichologinius išbandymus ir Motiejūną Eurolygoje (11)

Po trijų sezonų Kinijoje Gintaras Krapikas džiaugiasi būdamas Lietuvoje. Iš CBA lygos...

Nečiupinėtos krepšinio metraščio paraštės: kaip Sabonio šuo atvėrė Šengeno erdvę, o Tkačenka sučiupo vagį (8)

Sergejus Mikulikas – Rusijos sporto žurnalistikos legenda. Jis buvo vienas dienraščio „Sport...

Nieko nesigailiu: Maskoliūnas – apie patirtį rinktinėje, šeimos reakciją ir iššūkį Jokubaičiui specialiai „Delfi“ iš Barselonos (136)

2021-ųjų vasaros pradžia Dariui Maskoliūnui buvo nelengva. Nors „Barcelonos“ trenerių...

Top naujienos

Matulas ragina kaukėmis neapsiriboti: siūlytų dar bent kelias karantino priemones (166)

Premjerei Ingridai Šimonytei pranešus apie tai, kad gali būti vėl įvedamas karantinas , numatant...

Vilniuje prie namų užpulti gėjai nesijaučia saugūs: niekada nežinai, kas tavęs laukia (621)

Prie nuomojamo buto sostinės centre užpulti netradicinės seksualinės orientacijos vaikinai teigia,...

Turkija po „rinkimų“ supykdė Rusiją (109)

Turkijos atsisakymas pripažinti Rusijos parlamento rinkimų rezultatus Kryme sukėlė Maskvos pyktį.

Nepriklausomų tiekėjų pasiūlymai parodė, kiek brangsta elektra: kaina gali būti ir dviguba (361)

150 kilovatvalandžių, dvi laiko zonos po lygiai – dabar mokėti tektų 21,23 euro, o nepriklausomi...

Vokietija šokiruota: degalinėje nužudytas kaukę prašęs užsidėti kasininkas papildyta (292)

Vokietija antradienį reiškia šoką ir pasipiktinimą dėl incidento, kai vienoje degalinėje...

Per savaitę COVID-19 protrūkių išaugo daugiau nei pusantro karto: mato tik vieną kelią to išvengti (175)

Epidemiologinė situacija šalyje ir toliau išlieka sudėtinga, rodo Nacionalinio visuomenės...

Mįslė Kroatijos pareigūnams: itin atokioje vietovėje rasta moteris nepamena net savo vardo (18)

Vienoje Kroatijos saloje rasta sužeista moteris, kuri puikiai kalba angliškai, tačiau apie save...

Goda Alijeva atsakė į gandus, esą buvęs Mios vyras padovanojo jai slaptos pasiturinčios mylimosios automobilį (18)

Antradienį žiniasklaidai buvo išplatintas pranešimas spaudai, kuriame pasakojame apie nuo buvusio...

Viktorija Dačinskaitė | D+

Draustinyje išvydo nevaržomai klestint itin nuodingą augalą: pavojus žmogui – neįtikėtinas Gali sukelti 3 laipsnio nudegimą (1)

Nors Sosnovskio barštis naikinamas ne vieną dešimtmetį, o pernai kovai su juo skirta pusė...

Po operacijos Valdas Garastas nesulaikė ašarų: supratau, ką tie penki žmonės operacinėje man padarė (2)

Tyrimai rodo, jog vyrai, turintys plaukų, laikomi sėkmingesniais ir patrauklesniais, o plaukų...