J. Valančiūnas įvertino D. Sabonio išmainymą ir pripažino, kad „Lietuvos ryto“ vilionėmis nesusigundė

 (24)
NBA yra verslas ir niekada nežinai, kas gali atsitikti“, – konstatuoja Jonas Valančiūnas. 25-erių Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas pripažįsta, kad ir pats negali būti visiškai ramus dėl savo ateities Kanados klube, tačiau į situaciją žvelgia ramiai – pamažu pradeda ruoštis rinktinės stovyklai ir vykdyti „Raptors“ trenerių sudarytą treniruočių planą. Netikėtą Domanto Sabonio persikėlimą į Indianos „Pacers“ JV vertina pozityviai.
Jono Valančiūno stovykla Raseiniuose
© DELFI / Adomas Pivoriūnas

Greta Raseinių esančiame „Karpynės“ sporto centre jau antrą dieną vyksta Jono Valančiūno vardo stovykla, kurioje pluša talentingi 16-17 metų krepšininkai. Aukštaūgis uteniškis – pagrindinė stovyklos figūra, į kurią jaunieji krepšininkai žvelgia itin pagarbiai ir klauso kiekvieno NBA žaidėjo nurodymo.

Kartu su J. Valančiūnu „Karpynėje“ krepšininkams patarimus dalija Arvydas Gronskis, Gintautas Regina, Steponas Babrauskas, pirmadienį čia dirbo Mindaugas Budzinauskas, o trečiadienį vaikinai sulauks svečio ir iš Kauno „Žalgirio“ stovyklos – padirbėti atvyks Darius Maskoliūnas.

Lietuvoje po NBA sezono atostogaujantis J. Valančiūnas pasibaigus antradienio treniruotei atsakė į žurnalistų klausimus ir apie permainas „Raptors“ stovykloje, ir apie naują D. Sabonio karjeros stotelę, pasidalijo mintimis ir apie naujųjų Vilniaus „Lietuvos ryto“ savininkų viliones.

– Jonai, ką pavyko nuveikti po NBA sezono pabaigos iki šios stovyklos? – žurnalistai paklausė J. Valančiūno.

– Šis laikas daugiau buvo skirtas polisiui, pasidariau laisvesnį grafiką ir tiesiog prižiūrėjau kūną – kažkokie krosai, darbas štanginėje, nieko labai rimto. O dabar prasidės tikras darbas. Į Kanadą nekeliausiu, dirbsiu čia. Jau dabar pradėjau sportuoti su fizinio renginio treneriu, mėtau į krepšį. Yra planai, kuriuos Toronto klubas nori su manimi nuveikti, ką pagerinti – ir aš tai darau.

– Į Lietuvos rinktinės stovyklą vėluosite, ar atvyksite laiku?

– Atvyksiu laiku, liepos 21 dieną.

– „Raptors“ klubas pasirašė keletą naujų sutarčių – komandoje toliau rungtyniaus Kyle’as Lowry, Serge’as Ibaka. Ar pats sekate tuos įvykius?

– Taip, po šių įvykių mirgėjo žiniasklaida. Viskas gerai, viskas tvarkoje, tai tikrai geri žaidėjai. Smagu matyti K. Lowry liekant, tai yra jo namai, džiugu.

– Ar tos sutartys gali turėti įtaką paties karjerai Toronte?

– Nemanau, kad mes galime dabar apie tai kalbėti, nes neaišku, kas ką žino. Gali atsiliepti, o gali ir neatsiliepti. Praėjęs sezonas buvo toks pat – dauguma komandos žaidėjų liko. Tai ar jis buvo geras ar blogas, spręsti jums, o ne man.

– Kiek pagrįstos tos kalbos apie jūsų išmainymą į kitą klubą?

– Kalbos yra tam, kad kalbėti. Visiems reikia kažką daryti – vieni gauna pinigus už kalbėjimą, o kiti už žaidimą. Nebūtų įdomu be kalbų – jų bus ir buvo, o kiek yra teisybės, net ir pats nežinau. Visko gali nutikti, kaip ir su Domantu Saboniu atsitiko – jis atvažiavo į „Vasaros lygą“, o buvo išmainytas. NBA yra biznis ir negali niekada žinoti, kas tau gali atsitikti. Gali tavęs nemainyti, o gali ir pačius reikalingiausius žaidėjus išmainyti – niekada nežinai.

– Kaip pačiam atrodo D. Sabonio perspektyvos Indianos „Pacers“?

– Aš manau, kad jam buvo gerai Oklahomoje, nebus blogai ir dabar. „Thunder“ – gera komanda, ten jis gaudavo nemažai laiko aikštėje. „Pacers“, manau, yra panašaus pajėgumo komanda, kuri tikrai gali suteikti minučių, kuri gali duoti prisilietimų prie kamuolio. Nemanau, kad jam išėjo į blogą, gal net į gerą.

– Paties buvusioje komandoje „Lietuvos ryte“ taip pat įvyko esminių permainų. Ar naujieji vadovai nesikreipė kviesdami prisijungti?

– Čia labai daug visokiausių kalbų vyko. Kreipimasis būti ten ar ten, užimti kažkokias pareigas… Nežinau, aš esu krepšinio žaidėjas, žaidžiu krepšinį ir nelendu į vadybą ar į kažkokius kitus reikalus. Kai karjerą baigsiu, žiūrėsiu, gal kažkur į kokią klubo veiklą prisijungsiu, o dabar nelabai domiuosi tokiais dalykais.

– Tačiau vadovai iš tikųjų kalbino, ar tik įvardijo Valančiūno pavardę žiniasklaidoje?

– Buvo kalbų, kalbėjome ir vienaip ir kitaip, galbūt ne visai rimtoje formoje. Bet kol kas mano darbas yra aikštelėje, o ne ofise.

– Dainius Adomaitis minėjo, kad rinktinės žaidimas suksis apie jus. Ar neslegia pečių tokia atsakomybė?

– Suksis apie komandą. Yra kažkokie komandos lyderiai, ramsčiai, bet pats žaidimas vis tiek suksis apie komandą. Nuo senų laikų mes esame galingi kaip kolektyvas, o ne individualiu krepšiniu. Jis – geras, modernus treneris, tikrai surikiuos taip, kaip turi būti.

– Kuo reikšminga ši jūsų vardo stovykla Raseiniuose?

– Norime jaunimą išmokyti kažko naujo. Tai toks amžius – 16-17 metų. Laikas, kai tu patenki į vyrų krepšinį. Ir tie maži pagrindai labai reikšmingi. Stovykla – darbinga, treniruotės po 2-2,5 val. Per tris dienas neišmokysi visko, bet pagrindų kažką išmokyti, patarti, galima įgyti. Anksčiau ir pačiam yra tekę dalyvauti įvairiose stovyklose. Galiu pasakyti, kad tai yra svarbu – auginame naują kartą, kuri pakeis dabartinius žaidėjus. Kaip juos išmokysime, tą ir turėsime.

– Kodėl pasirinkote Raseinius?

– Ši stovykla judanti, kiekvienais metais vis kitur. Buvo geros sąlygos, „Karpynė“ davė salę, geranoriškai bendradarbiavo – kodėl gi ne?

– Ką gero nuveikėte laisvu laiku?

– Didžiąją laiko dalį metuose praleidžiu Kanadoje, todėl grįžęs namo noriu ir pažvejoti, ir pabūti gamtoje, ir su draugais praleisti laiką. Tai mano poilsis, o kažkokių ypatingų hobių neturiu.

– Kaip gyvenimą pakeitė sūnaus gimimas (krepšininko sūneliui Jonui – jau dveji metai, – red. past.)?

– Į gerąją pusę (šypsosi). Smagu matyti, kad sūnus seka tėvo pėdomis. Tikrai domisi krepšiniu, jau tokiame jauname amžiuje – mato, kaip vyrai daro kažkokius pratimus ir stengiasi pakartoti. Tikrai smagu būti tėčiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Herojai

Tylusis serbų lyderis B. Bogdanovičius: metimai svarbiausiomis mačų akimirkomis (1)

Tylusis serbų lyderis B. Bogdanovičius: metimai svarbiausiomis mačų akimirkomis
Be Milošo Teodosičiaus Europos čempionate rungtyniavę serbai žaidimo gijas patikėjo Bogdanui Bogdanovičiui, kuris ne tik patikimai skirstė kamuolį, pataikė metimus svarbiausiomis mačų akimirkomis, bet ir pateko į geriausių žaidėjų penketuką.

Su realybe susitaikęs Š. Jasikevičius: laukia daug darbo (21)

Su realybe susitaikęs Š. Jasikevičius: laukia daug darbo
Kauno „Žalgiris“ naująjį LKL sezoną pradėjo vangoku žaidimu, bet užtikrinta pergale prieš Alytaus „Dzūkiją“ (89:70). Nors Šarūnas Jasikevičius savo auklėtinių žaidime ir įžvelgė nemažai klaidų, tačiau dėl to specialistas nepyko – joms jis rado logišką paaiškinimą.

„Adios“ neskubantis ištarti Ispanijos mohikanas: P. Gasolio gražiausi momentai (1)

„Adios“ neskubantis ištarti Ispanijos mohikanas: P. Gasolio gražiausi momentai
Po Europos čempionato apie karjeros pabaigą rinktinėje paskelbė tokie žaidėjai kaip ispanų legenda Juanas Carlosas Navarro ar slovėnų didvyris Goranas Dragičius.

Su demonais kovojusios Rusijos rinktinės „šventasis“ A. Švedas: įsimintiniausios akimirkos

Su demonais kovojusios Rusijos rinktinės „šventasis“ A. Švedas: įsimintiniausios akimirkos
Rusijos rinktinės lyderis Aleksejus Švedas tapo rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju ir buvo išrinktas į geriausių turnyro krepšininkų penketuką.

Europos čempionato žvaigždes tramdęs lietuvis: gal iš tikrųjų nesame tokie prasti? specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (8)

Europos čempionato žvaigždes tramdęs lietuvis: gal iš tikrųjų nesame tokie prasti?
Ties vidurio linija ant parketo pagriuvę Marcas Gasolis ir Gokseninas Koksalis griebė kamuolį. Vienas teisėjas parodė ginčo ženklą, o Tomas Jasevičius skyrė pražangą ispanui. Rankas išskėtęs Sergio Scariolo klausiamai žiūrėjo į lietuvį, bet šis užtikrintai iškėlė kumštį į viršų, o kita ranka leido Ispanijos rinktinės treneriui suprasti – teisėjas įsitikinęs savo sprendimu. Europos čempionato žvaigždes ne kartą raminęs T. Jasevičius neliko nepastebėtas: FIBA jį dirbti paskyrė ir finalinių kovų dieną. „Tai ne tik mano, bet ir visų Lietuvos teisėjų įvertinimas: gal iš tikrųjų mes nesame tokie prasti, kaip kartais žmonės nori pasakyti?“, – šyptelėdamas retoriškai klausė 40-metis teisėjas.

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos dėl vieno žaidėjo braukė įstatymus (20)

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos
Kas sieja Jugoslaviją, Graikiją, Ispaniją ir Lietuvą? Skaičiuojant nuo 1990-ųjų, kai Sovietų Sąjungos subyrėjimas ir globalizacija smarkiai pakeitė krepšinio veidą, tik šių keturių šalių rinktinės tapo Europos čempionėmis versdamosis be svetur gimusių žaidėjų. Senojo žemyno laurus yra užsikabinę krepšininkai iš JAV, Kanados, Kongo, buvusio Zairo.

Aštrialiežuvis R. Kurtinaitis šovė į padangę dar vieną sparnuotą frazę (52)

Aštrialiežuvis R. Kurtinaitis šovė į padangę dar vieną sparnuotą frazę
Rimas Kurtinaitis kaip niekas kitas turtina Lietuvos krepšinio frazeologizmų žodyną. Priežodžiais tapusius posakius apie skirtumą tarp krepšinio ir sekso arba užkaltus Kauno sporto halės langus išgarsinęs treneris pirmadienį rėžė dar vieną potencialų tautosakos „perliuką“.

Kaip kulka išlekianti iš ginklo: nesustabdomo G. Dragičiaus žaidimo epizodai finale (3)

Kaip kulka išlekianti iš ginklo: nesustabdomo G. Dragičiaus žaidimo epizodai finale
Įspūdingai finale žaidęs Goranas Dragičius slovėnams iš viso pelnė net 35 taškus – 20 iš jų vien per antrą kėlinį!

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (74)

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų
Trečius metus iš eilės finalas – trečius metus iš eilės sidabras. Aleksandrui Djordjevičiui nepavyko nutraukti sidabrinio prakeiksmo, tačiau jis buvo įsitikinęs – savo auksą serbai dar iškovos. Tiesa, nors specialistas ir pripažino Slovėnijos krepšininkų jėgą, tačiau negailėjo riebios kritikos teisėjų atžvilgiu.

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (288)

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai
Lėktuvais, traukiniais, autobusais ir automobiliais į Stambulą sugužėję Slovėnijos krepšinio gerbėjai nepasigailėjo sukorę 1,5 tūkst. kilometrų. Medalį savo kišenėje jau turėję Igorio Kokoškovo auklėtiniai papildomos energijos pastūmėti jį pavertė auksiniu. „Be sirgalių visa tai nebūtų virtę realybe. Žinome, kad jiems iki Stambulo tolimas kelias, bet jų vis tiek susirinko 6 tūkstančiai. Neįtikėtinas jausmas. Slovėnija, mes namo grįžtame būdami čempionais“, – po pergalės prieš serbus 93:85 spaudos konferencijoje į tautiečius kreipėsi MVP prizą atsiėmęs Goranas Dragičius.

Vienas prieš visus: Serbijos gynybą įveikęs L. Dončičius visa jėga sugrūdo kamuolį į krepšį (2)

Vienas prieš visus: Serbijos gynybą įveikęs L. Dončičius visa jėga sugrūdo kamuolį į krepšį
18-metis Slovėnijos vunderkindas Luka Dončičius visa jėga sugrūdo kamuolį iš viršaus į serbų krepšį.

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (29)

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus
Galbūt geresnį finišą Ispanijos rinktinėje Juanas Carlosas Navarro ir galėjo įsivaizduoti, tačiau po paskutinių karjeros rungtynių aikštę palikęs 37-erių veteranas buvo laimingas ir dėkojo savo komandos draugams už galimybę pasitraukti su medaliu ant kaklo. Tuo metu jo bendraamžis Pau Gasolis, kalbėdamas apie savo ateitį nacionalinėje komandoje, suintrigavo gerbėjus.

Serbų milžino istorija rinktinėje: vardan bendro tikslo teko užkasti karo kirvį specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (10)

Serbų milžino istorija rinktinėje: vardan bendro tikslo teko užkasti karo kirvį
Milošas Teodosičius, Nikola Jokičius, Nemanja Bjelica, Miroslavas Raduljica, Nemanja Nedovičius, Nikola Kaliničius, Stefanas Markovičius ir Marko Simonovičius – serbai šią vasarą neteko mažiausiai 8 rinktinės kalibro žaidėjų. Tačiau Aleksandro Djordjevičiaus auklėtiniai vis tiek prasibrovė į Europos čempionato finalą, nes sugebėjo rasti pamainas prarastiems lyderiams. Vienas tokių – Bobanas Marjanovičius, žaidžiantis geriausią savo karjeros čempionatą. Tiesa, jeigu ne skaudūs praradimai, galbūt 222 cm ūgio milžino Serbijos rinktinėje net nebūtų.

Nepalaužiamas serbų karys - didelis Slovėnijos galvos skausmas prieš finalą (1)

Nepalaužiamas serbų karys - didelis Slovėnijos galvos skausmas prieš finalą
Pusfinalyje su Rusija serbas Bogdanas Bogdanovičius pelnė 24 taškus, pataikydamas komandai labai svarbiais momentais. Milošui Teodosičiui nedalyvaujant čempionate žaidimo gijas savo rankose laikantis B. Bogdanovičius, skirtingai nei Milošas, dar ir puikiai ginasi.

L. Dončičiaus magija: 18-metis vunderkindas, pakerėjęs visą Europą specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (70)

L. Dončičiaus magija: 18-metis vunderkindas, pakerėjęs visą Europą
Tiksint paskutinėms pusfinalio prieš Ispanijos rinktinę minutėms Luka Dončičius po kiekvienos sėkmingos savo komandos atakos į gynybą grįždavo pasistrikinėdamas ir išsišiepęs iki ausų. 18-metis Slovėnijos vunderkindas vos tik debiutavęs su nacionalinės komandos apranga namo grįš su medaliu. „Jis jau dabar ypatingas žaidėjas. Ir nors yra jaunas – tikrai nėra vaikas. Jo potencialas beribis“, – stebuklus ant parketo išdarinėjantį ir visą Europą iš susižavėjimo aikčioti verčiantį auklėtinį vertino slovėnų treneris Igoris Kokoškovas.