Nuo šio sezono LKL arbitrų padalinio direktoriaus pareigas einantis A. Pavilonis žalgiriečiams situacijos siūlo nedramatizuoti.

Taip, galingų klubų vardai ir jų žvaigždės gali daryti įtaką arbitrams, tačiau tai yra dažnokai pasitaikanti situacija, o Lietuvoje „Žalgiris“ pats retkarčiais įgauną tokį patį pranašumą žaisdamas su ne tokiomis autoritetingomis LKL komandomis.

„Mačiau ne vienas „Žalgirio“ rungtynes – tiek Eurolygoje, tiek Lietuvos krepšinio lygoje. Esu tokioje pozicijoje, kad man kolegų pernelyg kritikuoti nedera. Tačiau turiu pasakyti, kad kiekvienose rungtynėse pasitaiko klaidingų švilpukų. Ir tai yra normalu, nes klaidų pasitaiko visiems. Ir negalėčiau konstatuoti, kad toks klaidos yra kritinės ir galutinai nulemiančios mačo baigtį, – pažymėjo A. Pavilonis. – Yra toks dalykas. Treneris – visada subjektyvus, jis visuomet žiūri iš savo varpinės ir jeigu jo naudai arbitras suklysta, jis to nepastebi.“
Jauni žaidėjai, jauni veidai, kad ir tas brazilas – Augusto Lima – atvykęs iš kitur. Teisėjams matytas, bet nėra kažkoks Ioannis Bourousis ar Juanas Carlosas Navarro. Žinomiems grandams visada leidžiama daugiau, kaip ir NBA, o NBA – ypač.
Algimantas Pavilonis

Tačiau krepšinio specialistas pripažįsta, kad Š. Jasikevičiaus skunde, jog situacijose „50 prieš 50“ (kai teisėjas gali priimti vienai arba kitai komandai palankų sprendimą) žalgiriečiai dažniausiai nuskriaudžiami, tiesos yra.

„Žaidžiant su komanda, kuri yra stipri visomis prasmėmis – lyderiais, vardais, asmenybėmis, žaidėjais, turinčiais autoritetą, Šarūno minėtas atvejis „50 prieš 50“ dažniausiai būna palankesnis būtent tituluotam klubui. Nieko nepadarysi – taip yra visame pasaulyje. Aš suprantu, kad tas dalykas kiek slegia. Tačiau jeigu nori laimėti su ne tokiu garsiu vardu, tu turi būti gerokai geresnis, kad ta skriauda nesijaustų“, – konstatavo A. Pavilonis.

Algimantas Pavilonis
FIBA komisaras pripažįsta, kad krepšinyje vardai visuomet veikia arbitrus, nepaisant jų kvalifikacijos.
Aš apskritai pasakyčiau, kad „Žalgiriui“ žaidžiant namuose kiti klubai skundžiasi, kad kauniečiams leidžiama daugiau.
Algimantas Pavilonis
„Aš nesakau, kad Šarūnas neturi vardo, tačiau paėmus „Žalgirio“ visumą – su jaunesniais žaidėjais ir naujokais, tai... Iš tikrųjų gali būti visko. Kai žvaigždė susiduria su kažkuo jaunesniu, tam jaunesniam taip ir pritrūksta tos krepšinio edukacijos, patirties, pojūčio.

Vieni moka žaisti ant pražangos ribos, tačiau tuoj iškelia rankas ir rodo, kad varžovo nelaikė, o kitas, turintis mažiau patirties, tas rankas taip laiko ir toliau, kol teisėjas pamato ir užfiksuoja pražangą. Čia yra stiliaus žinojimas – kas galima, ir kas ne, – teigė A. Pavilonis. – Ir vardai visada veikia – o tai gali atsiliepti ir teisėjavimui. Jauni žaidėjai, jauni veidai, kad ir tas brazilas – Augusto Lima – atvykęs iš kitur. Teisėjams matytas, bet nėra kažkoks Ioannis Bourousis ar Juanas Carlosas Navarro. Žinomiems grandams visada leidžiama daugiau, kaip ir NBA, o NBA – ypač. NBA apskritai kitas pasaulis, ten net lyginti negalima“.

Nors ir būdamas LKL teisėjų vadovu, A. Pavilonis pripažino, kad Lietuvoje pats „Žalgiris“ turi tokį autoritetą, retkarčiais turintį įtakos arbitrų sprendimams aikštėje.

„Aš apskritai pasakyčiau, kad „Žalgiriui“ žaidžiant namuose kiti klubai skundžiasi, kad kauniečiams leidžiama daugiau. Galima išgirsti visko, gal tos pastabos ir subjektyvios, tačiau kai komanda turi vardą, treneris turi vardą, nejučia jai ir leidžiama daugiau. Ypač, kai susiduriama su kokiu jaunuoliu, atėjusiu į LKL. Taip, reikia stengtis, kad viskas būtų švaru, ką mes ir darome, tačiau vardas visuomet šiek tiek veikia. Nori tu to ar nenori“, – pripažino A. Pavilonis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės