Pirmą kartą istorijoje ketvirtfinalio etapą pasiekę Lenkijos krepšininkai jame 78:90 (18:22, 23:24, 17:21, 20:23) turėjo pripažinti varžovų iš Ispanijos pranašumą.

Šanchajuje ketvirtojo kėlinio viduryje Mike'o Tayloro auklėtiniai atsilikinėjo tik 72:76, bet tuomet du tritaškius iš eilės pataikiusio Ricky Rubio vedami ispanai spurtavo 11:0 bei nutolę 87:72 iškovojo bilietą į pusfinalį.

Pusfinalyje Ispanijos krepšininkų laukia akistata su Australija arba Čekija, kurios savo santykius aiškinsis trečiadienį. Lenkijos rinktinė varžysis dėl 5-8 vietų.

Kinijoje pralaimėjimo skonio dar nepatyrę Sergio Scariolo auklėtiniai be patekimo į pusfinalį priartėjo ir prie kelialapio į 2020 metų olimpines žaidynes, kuris jiems atiteks jei čekai arba prancūzai į pusfinalį nepateks.

Ispanus ketvirtfinalyje į priekį vedęs R. Rubio per 29 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Arti dvigubo dublio buvęs įžaidėjas tapo visų laikų pasaulio čempionatų rekordininku. Jis per 22 rungtynes čempionatuose atliko 115 rezultatyvių perdavimų ir aplenkė argentinietį Pablo Prigioni.

Geriausiai ketvirtfinalyje jam talkino 18 taškų pelnęs Willy Hernangomezas ir 16 taškų (5/5 tritaškiai) įmetęs Rudy Fernandezas. Lenkams 19 taškų surinko A. J. Slaughteris.

Pirmosiomis minutėmis lenkai išsiveržė į priekį 6:4 ir nors vėliau ispanai perėmė iniciatyvą, lenkai jų nepaleido ir pirmojo kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą 18:18.

Antrajame ketvirtyje ispanai įsišaudė iš toli bei po spurto 9:0 pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą 38:28, bet Lenkijos rinktinė atsakė savo spurtu 9:1 ir prisivijo 37:39.

Po pertraukos Ispanijos krepšininkai vėl spurtavo 10:0 ir atitrūko 58:44, tačiau lenkams pavyko išsaugoti intrigą bei priartėti 58:65, o ketvirtajame kėlinyje prisivyti ir 72:76.

Vis dėlto lemiamu metu Ispanijos nacionalinė komanda vėl pradėjo pataikyti iš toli bei taiklių metimų dėka užsitikrino pergalę.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (75)