Manto Kalniečio ir Jono Mačiulio vedami lietuviai jau pirmame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą – 26:15. Tačiau gynyboje susiėmę suomiai netrukus jau šnopavo mūsiškiams į nugarą – 31:28. Visgi kėlinio pabaigoje uždominavęs Domantas Sabonis galingu dėjimu sugrąžino šeimininkams apvalų pranašumą – 41:31.

Po didžiosios pertraukos svečiai jau neberado kontrargumentų įsibėgėjusiems mūsiškiams. Sužaidus tris kėlinius – 67:44. 23 taškų skirtumas švieslentėje degė ir po dar vienos sėkmingos D. Sabonio atakos (69:46), bet tiksint paskutinėms minutėms atstumas tarp komandų kiek sumažėjo – 75:60, tačiau Rokas Giedraitis pasirūpino tuo, kad jis vėl pasiektų 20 taškų – 80:60.

Rezultatyviausiai iš visų žaidė D. Sabonis, kuris simboliškai pelnė 11 taškų ir buvo vienintelis įkopęs į dviženklę taškų zoną. Po 9 taškus surinko Mantas Kalnietis ir tris tritaškius smeigęs R. Giedraitis, 8-is pridėjo Jonas Mačiulis, po 7-is – Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas, po 6-is – Mindaugas Kuzminskas ir Marius Grigonis, 5-is – Žygimantas Janavičius.

Suomiams 9 taškus sukrapštė Topiasas Palmi, po 7-is – Shawnas Huffas ir Andre Gustavsonas.

Vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis šį kartą poilsį suteikė Jonui Valančiūnui, o Adą Juškevičių, Gytį Masiulį ir Martyną Echodą atkabino pasilikdamas sau 15 krepšininkų.

Visi kiti nacionalinės komandos kandidatai, įskaitant ir NBA klubo Indianos „Pacers“ aukštaūgį D. Sabonį, buvo registruoti ir pasirodė aikštėje.

Rungtynės:

Lietuva – Suomija 80:60 (26:18, 15:13, 26:13, 13:16).

Lietuva: Domantas Sabonis 11 (5/8 dvitaškiai, 1/4 bauda, 3 atk. kam., 3 rez. perd.), Mantas Kalnietis ir Rokas Giedraitis (3/7 tritaškiai) po 9, Jonas Mačiulis 8, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas (7 atk. kam.) po 7, Mindaugas Kuzminskas ir Marius Grigonis po 6, Žygimantas Janavičius 5, Mindaugas Kuzminskas ir Paulius Jankūnas po 4, Arnas Butkevičius ir Martinas Gebenas po 2 taškus. Eimantas Bendžius (7 min.) taškų nepelnė.

Suomija: Topiasas Palmi 9, Shawnas Huffas ir Andre Gustavsonas po 7, Ilari Seppala, Elias Valtonenas ir Juho Nenonenas po 6, Tuukka Kotti ir Edonas Maxhuni po 5 taškus.

Komandų statistika:

Lietuva – Suomija

Dvitaškiai: 17/31 (54 proc.) – 16/41 (39 proc.)
Tritaškiai: 8/21 (38 proc.) – 7/22 (31 proc.)
Baudos: 22/28 (78 proc.) – 7/11 (63 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 44 – 27
Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 17
Perimti kamuoliai: 5 – 5
Klaidos: 13 – 10
Blokai: 5 – 1
Pražangos: 16 – 29.

Penktadienį Pamplonoje lietuviai, vertęsi be J. Valančiūno, D. Sabonio, Pauliaus Jankūno, Renaldo Seibučio ir Manto Kalniečio, 70:78 pralaimėjo Ispanijos atstovams.

Pirmadienį 10 val. DELFI TV laidoje „Krepšinio zona“ – pirmųjų Lietuvos rinktinės repeticijų ir žaidėjų pasirodymų aptarimas.

Kitą šeštadienį, rugpjūčio 10 d., mūsiškiai svečiuosis Belgrade, kur kausis su Serbija, o pirmadienį, rugpjūčio 12 d. priims tuo pačius serbus jau savo aikštėje – Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Vėliau Lietuvos rinktinės laukia kontrolinis turnyras Suomijoje, o prieš pat čempionatą – paskutiniai testai Pietų Korėjoje. Iš viso prieš atvykdami į Kiniją lietuviai sužais devynis draugiškus mačus.

Planetos pirmenybes lietuviai pradės H grupėje kartu su Australijos, Kanados ir Senegalo atstovais.

Iki pasaulio čempionato starto teliko 26 dienos.