Šokėjų iš Lietuvos šypsenos nedingsta net ir po varginančių dienų

 (20)
Pasibaigus Serbijos ir Italijos rinktinių mūšiui dėl bilieto į Europos čempionato pusfinalį ir ištuštėjus Stambulo „Sinan Erdem“ arenos tribūnoms, ant parketo vėl sugrįžo „Red Foxes“ šokėjos. Kol arenos prižiūrėtojai tvarkė aikštę, šokėjos daugiau nei pusvalandį šlifavo šokio elementus, kol viską išpildė be priekaištų. „Galva išėjusi – aš jau kosmose“, – kai atsakinėdama į Krepšinis.lt klausimą per daug nukrypo į lankas, nusijuokė Jelena Koroliova. Ji kartu su dar viena lietuve Egle Andreikaite jau dvi savaites minutės pertraukėlių metu išjudina sirgalius. Kartais – net ketveriose rungtynėse per dieną. Tačiau net ir po tokių varginančių dienų iš merginų veidų šypsenos nedingsta.
Eglė Andreikaitė ir Jelena Koroliova
© DELFI / Domantas Pipas

Abiems Lietuvos šokėjoms proga paplušėti Stambule iš dangaus nukrito gana netikėtai. „Red Foxes“ šokių trupės įkūrėjai Elenai Rožkovai vienu metu prireikė net keturių komandų, bet pritrūkusi merginų ukrainietė žinojo kam skambinti.

„Jos idealiai atitinka „Red Foxes“ koncenpciją – abi yra gražuolės ir labai geros šokėjos“, – Krepšinis.lt pabrėžė E. Rožkova.

Ji kartu tiek su Jelena, tiek su Egle yra dirbusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ šokėjų komandoje, be to, abi lietuves jau yra kvietusi šokti ir tarptautiniuose turnyruose.

Tačiau pačioms merginoms sprendimą prisijungti prie trupės priimti nebuvo taip lengva. Bent jau E. Andreikaitei.

„Sprendimą priėmiau ekspromtu. Iš pradžių pasakiau, kad ne, bet kitų įtaka privertė persigalvoti. Gavau papildomą pastūmimą, todėl pagalvojau: o kodėl gi ne?“, – juokėsi Mindaugo Kuzminsko žmona, Niujorke šokantį baletą.

Bet ar nebuvo sunku po šiokios tokios pertraukos vėl įsijausti į krepšinio šokėjos vaidmenį?

„Sunku nebuvo, nes visą laiką šokau, nors šokiai ir buvo kitokie. Niujorke šokau ne tik baletą, bet ir modernųjį baletą, taip pat turėjome hiphopo trenerį, kuris sujungdavo baletą su hiphopu, todėl patirties turėjau – nebuvo naujiena. Bet vasarą mažiau krūvio turėjau, todėl buvo sunku iš pradžių priprasti prie sunkių treniruočių“, – šyptelėjo Eglė.

Jai šis Europos čempionatas – jau trečiasis karjeroje: 2011 metais su „Lietuvos ryto“ šokėjomis publiką išjudino Lietuvoje vykusiose pirmenybėse, o 2015-aisiais šoko Lilyje vykusiame finale tarp Lietuvos ir Ispanijos rinktinių.

Tuo metu Jelena į savo dosjė taip pat yra įsirašiusi gimtinėje vykusį Europos čempionatą bei 2014 metų planetos pirmenybes Ispanijoje.

Ir nors abi pritariamai linktelėjo, kad tokia proga – didelis krepšinio šokėjų įvertinimas, tačiau prisipažino, kad ir darbo reikėjo įdėti nemažai tam, kad žiūrovų lūkesčiai būtų pateisinti.

Pirmosios treniruotės Kijeve prasidėjo dar rugpjūčio 16-ąją, o po savaitės sunkaus darbo, kai per dieną repetuoti tekdavo ir po 8 valandas, merginos persikėlė į Stambulą. Čia jos dar „pasipraktikavo“ draugiškų rungtynių metu, o nuo rugpjūčio 31-osios dienos ėmė džiuginti Europos čempionato kovas stebinčią publiką.

Grupių etape dvylikai šokėjų iš Ukrainos, Lietuvos ir Rusijos savo repertuarą demonstruoti tekdavo trejose rungtynėse per dieną, o aštuntfinalio etape – net ketveriose.

„Buvo iš tikrųjų sunku, bet tas sunkumas – tik psichologija. Turi eiti ir daryti, nes niekas kitas už tave nepadarys. Nėra kitų šokėjų, esame tik mes – turime atrodyti gerai, todėl susikaupi ir eini, – pasakojo anksčiau menine gimnastika užėmusi J. Koroliova.

– Darbas tikrai ne lengvas, nes būna nemažai minutės pertraukėlių: mes nekartojame šokių, šokame skirtingus, todėl reikia daug išmokti. Be to, būna sunku atlikti šokius su įrankiais, nes tai papildoma atsakomybė. Pavyzdžiui, šokio metu reikia įmesti kamuolį į krepšį – atsiranda niuansų, dėl kurių atlikimo juntamas kitoks jaudulys.“

Kaip pasidžiaugė Jelena – čempionatas kol kas merginoms be feilų, tačiau prisipažino, kad ir menkų nesklandumų būta. „Judesiais ir šypsenomis jau mokame viską nuslėpti“, – šyptelėjo lietuvė.

Tačiau merginų pasirodymais pertraukėlių metu žavisi toli gražu ne tiek krepšinio gerbėjų, kiek buvo tikėtasi. Ir jeigu Turkijos rinktinės mačuose tiek „Fenerbahče“, tiek „Sinan Erdem“ arenos užsipildydavo beveik sausakimšai ir dėl atmosferos nebūdavo galima skųstis, tai kitose rungtynėse daugybę laisvų kėdžių galima pamatyti net ir pirmame aukšte.

Bet Jelena kraipo galvą – pačios merginos nepajaučia sirgalių trūkumo.

„Turkai yra aistringi sirgaliai, labai mus palaiko mus, pakomentuoja, o po to dar atsiunčia labai daug vaizdų įrašų su mūsų šokiais. Kai jų prisirinkdavo pilna arena, kartais išbėgus į aikštelę net muzikos nesigirdėdavo, kaip jei ūždavo, šėldavo, – įspūdžiais dalijosi lietuvė.

– Aišku, visada smagu tokioje arenoje šokti, bet ir kai mažiau sirgalių būna, mes esame paruošusios specialiai jiems skirtus pasirodymus. Nors jų ir nebūna daug, tačiau jie smagiai palaiko, dainuoja dainas, šoka su mumis.“

true friendship with @lenoockaa ❤️👑 #istanbul

A post shared by Egle Andr (@egleandr) on Aug 27, 2017 at 1:01pm PDT

Nors Stambule merginos jau tris savaites, tačiau turistinėms kelionėms, ypač čempionato metu, laiko jos neturėjo. Kaip pasakojo pačios – darbo diena prasideda papusryčiavus, o baigiasi jau po vidurnakčio.

„Jeigu krepšininkai turi laisvą dieną, tai mes – ne. Treniruojamės du kartus per dieną: salėje ir viešbutyje, kur prieš veidrodžius švariname savo judesius. Laisvo laiko per dieną turime apie tris valandas, bet jų metu norisi tiesiog atsigulti lovoje ir pagulėti“, – su iš veido niekaip nedingusia šypsena pasakojo Jelena.

Bet net ir pasibaigus Europos krepšinio čempionatui abi lietuvės daug laiko atsipūsti neturės.

Kartu su M. Kuzminsku atgal į Niujorką grįšianti Eglė vėl užsiims baletu, o J. Koroliova imsis naujos veiklos – Vilniuje atidarys „Red Foxes“ studiją ir savo patirtimi dalinsis su jaunosiomis krepšinio šokėjomis.

Ir jeigu antroji ateityje dar neatsisako galimybių vėl sudalyvauti tarptautiniame krepšinio turnyre, tai pirmoji Krepšinis.lt prisipažino, kad ant Stambulo arenos parketo ji atlieka savo paskutiniąją „gulbės giesmę“.

Visgi trejose olimpinėse žaidynėse, trijuose pasaulio čempionatuose ir jau aštuntame Europos čempionate dalyvaujanti E. Rožkova neabejojo, kad mūsų šalyje pavyks užsiauginti dar ne vieną būsimą aukščiausio lygio krepšinio šokėją.

„Lietuvoje yra daug šokių grupių, kurios visos yra labai geros ir sėkmingos. Jūsų šalyje gera krepšinio šokėjų kultūra ir ji – lyderė šioje sferoje“, – pagyrų negailėjo „Red Foxes“ vadovė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Eurobasket 2017

„Eurobasket 2017“ MVP: įspūdingiausi G. Dragičiaus žaidimo epizodai

„Eurobasket 2017“ MVP: įspūdingiausi G. Dragičiaus žaidimo epizodai
Naudingiausio „Eurobasket 2017“ krepšininko ir Slovėnijos lyderio Gorano Dragičiaus žaidimo epizodai čempionate.

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos dėl vieno žaidėjo braukė įstatymus (20)

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos
Kas sieja Jugoslaviją, Graikiją, Ispaniją ir Lietuvą? Skaičiuojant nuo 1990-ųjų, kai Sovietų Sąjungos subyrėjimas ir globalizacija smarkiai pakeitė krepšinio veidą, tik šių keturių šalių rinktinės tapo Europos čempionėmis versdamosis be svetur gimusių žaidėjų. Senojo žemyno laurus yra užsikabinę krepšininkai iš JAV, Kanados, Kongo, buvusio Zairo.

Europos auksą su slovėnais laimėjęs I. Kokoškovas užsimojo diriguoti NBA komandai (4)

Europos auksą su slovėnais laimėjęs I. Kokoškovas užsimojo diriguoti NBA komandai
Su Slovėnijos krepšinio rinktine Europos pirmenybių aukso medalius laimėjęs ir naują istorijos puslapį atvertęs strategas Igoris Kokoškovas viso to galėjo ir nepatirti, jei ne išmintingas legendinio NBA krepšininko ir trenerio Joe Dumarso patarimas. 45-ių metų serbas viliasi, kad Senojo žemyno auksas padės jam tapti pirmuoju europiečiu, atsisėdusiu į NBA komandos vyriausiojo trenerio kėdę.

Europos čempionato rodiklis, turkams gėdos nepridaręs tik finale specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (28)

Europos čempionato rodiklis, turkams gėdos nepridaręs tik finale
Šviesiai žaliais marškinėliais ir kepurėmis su šalies vėliava pasipuošę Slovėnijos krepšinio sirgaliai dar likus 8 valandoms iki Europos čempionato starto ėmė buriuotis prie „Sinan Erdem“ arenos. Iš miegmaišiais prigrūstų autobusiukių išlipę gerbėjai kartu su 15 lėktuvų atskridusia sirgalių armija sekmadienio vakarą sukūrė tokią atmosferą, kokios Stambulas šį rugsėjį dar nebuvo regėjęs.

Europos čempionų taurė G. Dragičiaus rankose pasiekė švenčiančią Slovėnijos sostinę serbai šėlo Belgrade (14)

Europos čempionų taurė G. Dragičiaus rankose pasiekė švenčiančią Slovėnijos sostinę
Auksinę Slovėnijos krepšinio rinktinę pirmadienį Liublianos oro uoste lyjant lietui pasitiko tūkstančiai fanų. Su Europos čempionato sidabru Serbijos nacionalinę ekipą sveikino ir Belgrade susirinkę sirgaliai.

Gražiausių „Eurobasket 2017“ epizodų dešimtukas – be lietuviškų perliukų (17)

Gražiausių „Eurobasket 2017“ epizodų dešimtukas – be lietuviškų perliukų
Europos krepšinio čempionatui pasibaigus FIBA atrinko 10 gražiausių turnyro epizodų. Tarp jų nėra nė vieno lietuviško akcento, nors bent du Ado Juškevičiaus metimai galėjo pretenduoti į šį rinkinį. Gražiausiųjų trejete – Europos čempionas Luka Dončičius, latvių monstras Kristapas Porzingis ir vokiečių aukštaūgis Danielis Theisas.

Geriausiam LKL teisėjui – įvertinimas Europos čempionate (5)

Geriausiam LKL teisėjui – įvertinimas Europos čempionate
Tomas Jasevičius sulaukė pripažinimo Europos čempionate – arbitrui buvo patikėta dirbti paskutinę pirmenybių dieną.

L. Dončičių nuo A. Sabonio jaunystės rekordo skyrė vienas mėnuo (49)

L. Dončičių nuo A. Sabonio jaunystės rekordo skyrė vienas mėnuo
Slovėnijos supertalentas Luka Dončičius tapo antru jauniausiu istorijoje žaidėju, išrinktu į Europos čempionato simbolinį geriausių žaidėjų penketą.

LKL žaidėjai Europos čempionate – vicečempionas ir daugybė iškritusių aštuntfinalyje (3)

LKL žaidėjai Europos čempionate – vicečempionas ir daugybė iškritusių aštuntfinalyje
Ką tik praūžusiame Europos krepšinio čempionate savo rinktinėms atstovavo net aštuoni žaidėjai, kurie artėjančiame sezone žais Lietuvos krepšinio lygoje. Vieniems iš jų pavyko nukeliauti iki pat finalo, kitiems turnyras baigėsi jau pirmajame atkrintamųjų etape.

Rusų kova su „demonais“: A. Švedo akibrokštas ir trenerio moralas (76)

Rusų kova su „demonais“: A. Švedo akibrokštas ir trenerio moralas
Aleksejus Švedas tapo rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju ir buvo išrinktas į geriausių turnyro krepšininkų penketuką, tačiau paskutinė varžybų diena 28-erių snaiperiui ir visai Rusijos rinktinei nebuvo rožėmis klota.

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (74)

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų
Trečius metus iš eilės finalas – trečius metus iš eilės sidabras. Aleksandrui Djordjevičiui nepavyko nutraukti sidabrinio prakeiksmo, tačiau jis buvo įsitikinęs – savo auksą serbai dar iškovos. Tiesa, nors specialistas ir pripažino Slovėnijos krepšininkų jėgą, tačiau negailėjo riebios kritikos teisėjų atžvilgiu.

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (288)

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai
Lėktuvais, traukiniais, autobusais ir automobiliais į Stambulą sugužėję Slovėnijos krepšinio gerbėjai nepasigailėjo sukorę 1,5 tūkst. kilometrų. Medalį savo kišenėje jau turėję Igorio Kokoškovo auklėtiniai papildomos energijos pastūmėti jį pavertė auksiniu. „Be sirgalių visa tai nebūtų virtę realybe. Žinome, kad jiems iki Stambulo tolimas kelias, bet jų vis tiek susirinko 6 tūkstančiai. Neįtikėtinas jausmas. Slovėnija, mes namo grįžtame būdami čempionais“, – po pergalės prieš serbus 93:85 spaudos konferencijoje į tautiečius kreipėsi MVP prizą atsiėmęs Goranas Dragičius.

Paskelbtas netradicinis geriausių čempionato žaidėjų penketas (58)

Paskelbtas netradicinis geriausių čempionato žaidėjų penketas
Po paskutinių 2017 metų Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynių buvo paskelbtas simbolinis geriausių turnyro žaidėjų penketas. Jame neatsirado vietos nė vienam Lietuvos rinktinės nariui, bet į jį pateko du čempionai iš Slovėnijos komandos.

Slovėnija palaužė Serbiją ir tapo naująja Europos krepšinio karaliene! tai – istorinė mažos šalies pergalė (780)

Slovėnija palaužė Serbiją ir tapo naująja Europos krepšinio karaliene!
Sekmadienio vakarą Stambule paaiškėjo naujieji Europos krepšinio karaliai. Jais tapo Slovėnijos atstovai, kurie diktavo savo sąlygas finale ir 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18) pranoko olimpinę vicečempionę Serbijos rinktinę. Slovėnijai – tai pirmi aukso medaliai ir apskritai bet kokie apdovanojimai istorijoje!

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (29)

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus
Galbūt geresnį finišą Ispanijos rinktinėje Juanas Carlosas Navarro ir galėjo įsivaizduoti, tačiau po paskutinių karjeros rungtynių aikštę palikęs 37-erių veteranas buvo laimingas ir dėkojo savo komandos draugams už galimybę pasitraukti su medaliu ant kaklo. Tuo metu jo bendraamžis Pau Gasolis, kalbėdamas apie savo ateitį nacionalinėje komandoje, suintrigavo gerbėjus.