Lietuvos rinktinė – R. Kurtinaičio akimis: nuo didžiausio nuostolio iki D-Mo potencialo

 (44)
Rimas Kurtinaitis penktadienio vakarą savo auklėtiniams suteikė laisvą dieną ir į autobusą susodinęs visą Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą iš Birštono atsivežė stebėti „Siemens“ arenoje vykusių Lietuvos rinktinės išlydėtuvių į Europos čempionatą. „Norėjau amerikiečiams parodyti, kokia atmosfera tvyro arenoje per Lietuvos rinktinės rungtynes, kad jie žinotų, jog esame krepšinio tauta“, – prieš Dainiaus Adomaičio auklėtinių akistatą su Ispanijos žvaigždynu šyptelėjo 57-erių metų treneris.
Rimas Kurtinaitis įvertino Lietuvos rinktinę
© DELFI montažas

Pilnutėlėje „Siemens“ arenoje lietuviai po dramatiškos kovos 78:79 nusileido Europos čempionų titulą ginsiantiems ispanams, tačiau D. Adomaičio galvoje sukasi kur kas rimtesnės problemos.

Trečiadienį, Šiauliuose vykusios akistatos prieš islandus metu, Lietuvos rinktinė neteko Luko Lekavičiaus, kuris dėl pėdos lūžio iš rikiuotės iškrito 6-8 savaitėms. Iškart po incidento rinktinės vairininkas atgal į komandą iškvietė Adą Juškevičių, o dvikovoje prieš Ispaniją įžaidėjo pozicijoje „apšaudyti“ bandė ir Marių Grigonį.

„Tai pats didžiausias nuostolis, kokį tik galėjo patirti Lietuvos rinktinė“, – 23-ejų gynėjo netektį vertino Kurtis.

Su Krepšinis.lt specialistas taip pat kalbėjosi apie galimą Luko pamainą, Jono Valančiūno jėgą, įsibėgėjančius rinktinės snaiperius, viso potencialo dar neatskleidusį Donatą Motiejūną ir mūsiškių galimybes Europos čempionate.

– Rungtynės su islandais Lietuvos rinktinei baigėsi katastrofiškai, kai Lukas Lekavičius patyrė sunkią traumą ir iškrito iš Europos čempionato. Jūsų nuomone, tai labai rimtas nuostolis? – Krepšinis.lt paklausė R. Kurtinaičio

– Tai pats didžiausias nuostolis, kokį tik galėjo patirti Lietuvos rinktinė. Lekavičius šiuo metu tiek pagal energiją, tiek pagal žaidimo lygį yra vienas naudingiausių komandos žaidėjų. Visada ir treneriui, ir komandai gerai, kai galima nuo suolelio pakelti antrą įžaidėją, kuris komandą duoda impulsą, greitį, taiklumą.

– Darjušas Lavrinovičius siūlė nenuvertinti Ado Juškevičiaus, kuris identiškoje situacijoje atsidūrė jau antrą kartą. Galbūt jis ir vėl daugelį nustebins kaip tais 2014 metais?

– Aišku, jie abu yra skirtingo stiliaus žaidėjai, bet Adas yra geras žaidėjas, labai taiklus. Taip, jis nėra realus įžaidėjas – jis labiau „combo“ gynėjas. Bet dabar Adas turi šansą įrodyti, ko yra vertas. Tą jis jau įrodė ir žaisdamas 2014 metų pasaulio čempionate. Nenorėčiau sakyti, ar tai lygiavertis keitimas, nes Lekavičius yra Lekavičius.

– Adas pasirengimo ciklo metu aikštelėje praleido vos 34 minutes – tai gali jam pakišti koją įsijungiant į komandos žaidimą?

– Man teko jį matyti, tai jis gali ir 35 minutes nežaisti, bet duosi jam tas likusius penkias ir jis gali sužaisti gerai. Jam laiko limito nėra – Adas visada žaidžia iš širdies: išleidžia į aikštelę ir jis daro tai, ką moka. Jeigu sekasi, tai būna labai naudinga komandai.

– Jeigu būtumėte Dainiaus Adomaičio vietoje, kam dar patikėtumėte kamuolį rengiant atakas?

– Prieš kažkiek metų, kai treniravau „Lietuvos rytą“, aš Martyną Gecevičių epizodiškai naudodavau kaip įžaidėją – visas rungtynes jis negalėtų, bet penkioms minutėms tikrai gali. O Marių Grigonį aš stebiu jau paskutinius porą metų – labai norėjau, kad jis žaistų mano vadovaujamoje Kantu komandoje, bet, deja, pavėlavau savaitę ir jis išvažiavo į Tenerifę. Labai įdomus žaidėjas, tik gaila, kad šią vasarą turėjo bėdų su trauma ir mes dabar nežinome realaus jo pajėgumo. Aš mėgstu aukštus įžaidėjus, matau jo valdymo techniką, sugebėjimą žaisti pikenrolą – bent jau aš tikrai jį matyčiau įžaidėjo pozicijoje.

Meta Marius Grigonis
Meta Marius Grigonis
© DELFI / Kiril Čachovskij

– Nors dabar tik draugiškos rungtynės, tačiau vis tiek turėjote susidaryti pirmąjį įspūdį apie šią naują Lietuvos rinktinę. Koks jis?

– Aš į pasiruošimo rungtynes žiūriu kitaip: gerai, kai tu laimi, bet yra sprendžiama ir daugiau uždavinių. Galbūt ši komanda per daug užsiciklino surasti 11-12 žaidėjus, kurie labai didelio vaidmens nevaidins, galbūt buvo galima daugiau žaisti su pagrindiniais žaidėjais, kad jie susižaistų. Bet iš esmės, Dainius sprendžia savo problemas, kažko ieško, o rungtynių rezultatas nėra pagrindinis faktorius vertinant rinktinės pajėgumą. Aš manau, kad potencialas yra didelis, daugelis žaidėjų yra patyrę ir kartais susikaupimas, netgi po pralaimėjimų, kartais būna net aktyvesnis bei duos vaisius oficialiose rungtynėse.

Jonas Mačiulis ne kartą minėjo, kad šios rinktinės galia yra po krepšiu, o ir trenerių štabas dažnai stengiasi išnaudoti savo pranašumus po krepšiais. Čia mes turime ne tik Joną Valančiūną, bet ir puikiai į žaidimą įsiliejusį Artūrą Gudaitį. Jūsų nuomone, ar aplink šiuos vidurio puolėjus gali suktis visas komandos žaidimas?

– Per juos vyrai privalo žaisti, tik man būtų įdomu pasižiūrėti, kaip dideli su mažais bendradarbiauja, kadangi mes turime puikius snaiperius. Tas rungtynes, kurias pralaimėjome, galbūt ir būtume laimėję, jeigu mūsų snaiperiai būtų įdėję daugiau indėlio. Tiek Gecevičius, tiek Milaknis yra geri metikai, todėl jeigu sugebėsime sėkmingai atakuoti iš toli, tai atsilaisvins ir erdvės po krepšiu. Nereikia labai daug paslapčių, kad kai atvažiuoja Valančiūnas iš NBA ir jis gauna kamuolį ant ūso, reikia dvigubinti ar trigubinti, nes tai yra jėga – visos komandos tai darys. Tokiu atveju turėtų taikliau sužaisti mūsų snaiperiai. Ir jeigu įmestume 2-3 tritaškiais daugiau, tai ir rezultatas gali visiškai pasikeistų.

– Jūsų paminėti snaiperiai draugiškose rungtynėse gana lėtokai įsivažiavo, tačiau pastaruoju metu susiderino savo taikiklius ir iš toli jau šaudo kur kas tiksliau. Ar Europos čempionate patikėtume Artūrui Milakniui ir Martynui Gecevičiui lemiamus komandos metimus?

– Žinoma. Mes turime lyderių, kurie nėra išryškinti snaiperiai kaip Jonas Mačiulis, bet jis savo pasitikėjimu gali tai atlikti. Bet turinti Gecevičių ir Milaknį, tikrai galima jiems patikėti paskutinius metimus.

– Pasigirsta kritikos į Donato Motiejūno daržą, kad jis dar neįgavęs tinkamos sportinės formos, tačiau ir šis aukštaūgis pamažu įsibėgėja. Bet tokio žaidėjo prisijungimo tikriausiai buvo verta laukti tuos trejus metus?

– Laukti visada verta. Taip, jis turėjo daug problemų paskutinius porą metų. Ir ne tik su krepšiniu, bet ir su traumomis bei perėjimais iš vienos komandos į kitą. Tai nėra lengva, bet kas žaidė krepšinį ir buvo panašiose situacijoje žino, apie ką aš kalbu. Donatas dabar yra pats savo rankose – jam reikėtų susikaupti ir per daug negalvoti apie ateitį. O potencialas yra nemažas. Aišku, jam trūksta pastarųjų dvejų metų žaidimo patirties, bet čempionatas ilgas ir jis po kiekvienų rungtynių turėtų žaisti vis geriau ir geriau. Mes matėme porą rungtynių, kuriose jis blykstelėdavo – reiškia, kad jis viską gali. Tik reikia stabilizuoti žaidimą.

Mindaugas Kuzminskas tiek klubuose, tiek rinktinėje kasmet palypėja laipteliu aukštyn ir vis didina savo indėlį. Galbūt šiemet jis jau pasirengęs būtų nacionalinės komandos lyderiu?

– Puolime jis visada žaidžia gerai. Taip, šio pasirengimo ciklo pradžioje tritaškiai skriejo pro šalį, bet tai nėra didelė bėda, nes mes žinome, koks jis yra taiklus. Didžiausia jo krepšininko karjeros problema buvo gynyba ir minkštumas. Bet NBA lygoje jis buvo priverstas gintis kiečiau ir boksuotis po krepšiu, todėl jo žaidimas pasikeitė. Jis vienareikšmiai yra komandos lyderis, galintis pakeisti rungtynių eigą savo naudai.

Eimantas Bendžius
Eimantas Bendžius
© DELFI / Orestas Gurevičius

Eimantas Bendžius į Palangą buvo pakviestas likus keturioms dienos iki rinktinės stovyklos pradžios, tačiau sugebėjo įšokti ir į dvyliktuką. Ar jus nustebino toks trenerių štabo pasirinkimas?

– Mes dažnai deklaruojame, kad komandoje nesvarbu nei vardai, nei amžius – svarbu, kaip žaidi šiuo momentu. Jonas Kazlauskas sakydavo, kad rinktinėje turi žaisti tuo metu stipriausi krepšininkai. Jeigu vertintume pagal šį kriterijų, tai pasirengimo cikle Eimantas atrodė solidžiausiai. Jis jau yra pažaidęs Ispanijos lygoje, kuri yra pajėgiausia Europoje. Matosi jo solidus žaidimas, matosi, kad jis yra savo vietoje: laisvas įmeta, atkovoja kamuolį – aš manau, kad jis pelnytai pateko į rinktinę.

– Norėčiau patikrinti jūsų orakulo sugebėjimus: ar matote Lietuvos krepšininkus ant Europos čempionato apdovanojimų pakylos?

– Ne, aš niekada neprognozuoju (juokiasi). Visko gali atsitikti. Norėčiau tik palinkėti, kad komanda žaistų gerai. Galvoju, kad pagal savo potencialą mes esame pajėgūs kovoti dėl medalių. Dėl kokių? Bus matyt. Aišku, visų pirma, reikia pradėti nuo pirmų rungtynių ir negalvoti apie čempionato pabaigą. Reikia maksimaliai susikaupti kiekvienoms rungtynėms ir žingsnis po žingsnio patekti į atkrintamąsias varžybas. O po to jau žiūrėsime.

– Tiek ispanai, tiek serbai, tiek graikai, tiek ir daugelis kitų rinktinių patyrė nemažai rimtų nuostolių. Kas, jūsų nuomone, bus turnyro favoritai?

– Visi yra su netektimis. Ir Lietuva prarado Lekavičių. Bet aš vis tik manau, kad ispanai yra vieni iš rimčiausių pretendentų į aukso medalius, kiti – kaip pavyks. Mane maloniai nustebino Gruzijos žaidimas draugiškos rungtynėse. Žinoma, neaišku, kaip bus Europos čempionate, bet tai yra pavojinga komanda. Apskritai, šiais metais su tiek daug netekčių daug komandų gali nelauktai pakilti ant pjedestalo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Eurobasket 2017

„Eurobasket 2017“ MVP: įspūdingiausi G. Dragičiaus žaidimo epizodai

„Eurobasket 2017“ MVP: įspūdingiausi G. Dragičiaus žaidimo epizodai
Naudingiausio „Eurobasket 2017“ krepšininko ir Slovėnijos lyderio Gorano Dragičiaus žaidimo epizodai čempionate.

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos dėl vieno žaidėjo braukė įstatymus (20)

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos
Kas sieja Jugoslaviją, Graikiją, Ispaniją ir Lietuvą? Skaičiuojant nuo 1990-ųjų, kai Sovietų Sąjungos subyrėjimas ir globalizacija smarkiai pakeitė krepšinio veidą, tik šių keturių šalių rinktinės tapo Europos čempionėmis versdamosis be svetur gimusių žaidėjų. Senojo žemyno laurus yra užsikabinę krepšininkai iš JAV, Kanados, Kongo, buvusio Zairo.

Europos auksą su slovėnais laimėjęs I. Kokoškovas užsimojo diriguoti NBA komandai (4)

Europos auksą su slovėnais laimėjęs I. Kokoškovas užsimojo diriguoti NBA komandai
Su Slovėnijos krepšinio rinktine Europos pirmenybių aukso medalius laimėjęs ir naują istorijos puslapį atvertęs strategas Igoris Kokoškovas viso to galėjo ir nepatirti, jei ne išmintingas legendinio NBA krepšininko ir trenerio Joe Dumarso patarimas. 45-ių metų serbas viliasi, kad Senojo žemyno auksas padės jam tapti pirmuoju europiečiu, atsisėdusiu į NBA komandos vyriausiojo trenerio kėdę.

Europos čempionato rodiklis, turkams gėdos nepridaręs tik finale specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (28)

Europos čempionato rodiklis, turkams gėdos nepridaręs tik finale
Šviesiai žaliais marškinėliais ir kepurėmis su šalies vėliava pasipuošę Slovėnijos krepšinio sirgaliai dar likus 8 valandoms iki Europos čempionato starto ėmė buriuotis prie „Sinan Erdem“ arenos. Iš miegmaišiais prigrūstų autobusiukių išlipę gerbėjai kartu su 15 lėktuvų atskridusia sirgalių armija sekmadienio vakarą sukūrė tokią atmosferą, kokios Stambulas šį rugsėjį dar nebuvo regėjęs.

Europos čempionų taurė G. Dragičiaus rankose pasiekė švenčiančią Slovėnijos sostinę serbai šėlo Belgrade (14)

Europos čempionų taurė G. Dragičiaus rankose pasiekė švenčiančią Slovėnijos sostinę
Auksinę Slovėnijos krepšinio rinktinę pirmadienį Liublianos oro uoste lyjant lietui pasitiko tūkstančiai fanų. Su Europos čempionato sidabru Serbijos nacionalinę ekipą sveikino ir Belgrade susirinkę sirgaliai.

Gražiausių „Eurobasket 2017“ epizodų dešimtukas – be lietuviškų perliukų (17)

Gražiausių „Eurobasket 2017“ epizodų dešimtukas – be lietuviškų perliukų
Europos krepšinio čempionatui pasibaigus FIBA atrinko 10 gražiausių turnyro epizodų. Tarp jų nėra nė vieno lietuviško akcento, nors bent du Ado Juškevičiaus metimai galėjo pretenduoti į šį rinkinį. Gražiausiųjų trejete – Europos čempionas Luka Dončičius, latvių monstras Kristapas Porzingis ir vokiečių aukštaūgis Danielis Theisas.

Geriausiam LKL teisėjui – įvertinimas Europos čempionate (5)

Geriausiam LKL teisėjui – įvertinimas Europos čempionate
Tomas Jasevičius sulaukė pripažinimo Europos čempionate – arbitrui buvo patikėta dirbti paskutinę pirmenybių dieną.

L. Dončičių nuo A. Sabonio jaunystės rekordo skyrė vienas mėnuo (49)

L. Dončičių nuo A. Sabonio jaunystės rekordo skyrė vienas mėnuo
Slovėnijos supertalentas Luka Dončičius tapo antru jauniausiu istorijoje žaidėju, išrinktu į Europos čempionato simbolinį geriausių žaidėjų penketą.

LKL žaidėjai Europos čempionate – vicečempionas ir daugybė iškritusių aštuntfinalyje (3)

LKL žaidėjai Europos čempionate – vicečempionas ir daugybė iškritusių aštuntfinalyje
Ką tik praūžusiame Europos krepšinio čempionate savo rinktinėms atstovavo net aštuoni žaidėjai, kurie artėjančiame sezone žais Lietuvos krepšinio lygoje. Vieniems iš jų pavyko nukeliauti iki pat finalo, kitiems turnyras baigėsi jau pirmajame atkrintamųjų etape.

Rusų kova su „demonais“: A. Švedo akibrokštas ir trenerio moralas (76)

Rusų kova su „demonais“: A. Švedo akibrokštas ir trenerio moralas
Aleksejus Švedas tapo rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju ir buvo išrinktas į geriausių turnyro krepšininkų penketuką, tačiau paskutinė varžybų diena 28-erių snaiperiui ir visai Rusijos rinktinei nebuvo rožėmis klota.

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (74)

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų
Trečius metus iš eilės finalas – trečius metus iš eilės sidabras. Aleksandrui Djordjevičiui nepavyko nutraukti sidabrinio prakeiksmo, tačiau jis buvo įsitikinęs – savo auksą serbai dar iškovos. Tiesa, nors specialistas ir pripažino Slovėnijos krepšininkų jėgą, tačiau negailėjo riebios kritikos teisėjų atžvilgiu.

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (288)

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai
Lėktuvais, traukiniais, autobusais ir automobiliais į Stambulą sugužėję Slovėnijos krepšinio gerbėjai nepasigailėjo sukorę 1,5 tūkst. kilometrų. Medalį savo kišenėje jau turėję Igorio Kokoškovo auklėtiniai papildomos energijos pastūmėti jį pavertė auksiniu. „Be sirgalių visa tai nebūtų virtę realybe. Žinome, kad jiems iki Stambulo tolimas kelias, bet jų vis tiek susirinko 6 tūkstančiai. Neįtikėtinas jausmas. Slovėnija, mes namo grįžtame būdami čempionais“, – po pergalės prieš serbus 93:85 spaudos konferencijoje į tautiečius kreipėsi MVP prizą atsiėmęs Goranas Dragičius.

Paskelbtas netradicinis geriausių čempionato žaidėjų penketas (58)

Paskelbtas netradicinis geriausių čempionato žaidėjų penketas
Po paskutinių 2017 metų Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynių buvo paskelbtas simbolinis geriausių turnyro žaidėjų penketas. Jame neatsirado vietos nė vienam Lietuvos rinktinės nariui, bet į jį pateko du čempionai iš Slovėnijos komandos.

Slovėnija palaužė Serbiją ir tapo naująja Europos krepšinio karaliene! tai – istorinė mažos šalies pergalė (780)

Slovėnija palaužė Serbiją ir tapo naująja Europos krepšinio karaliene!
Sekmadienio vakarą Stambule paaiškėjo naujieji Europos krepšinio karaliai. Jais tapo Slovėnijos atstovai, kurie diktavo savo sąlygas finale ir 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18) pranoko olimpinę vicečempionę Serbijos rinktinę. Slovėnijai – tai pirmi aukso medaliai ir apskritai bet kokie apdovanojimai istorijoje!

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (29)

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus
Galbūt geresnį finišą Ispanijos rinktinėje Juanas Carlosas Navarro ir galėjo įsivaizduoti, tačiau po paskutinių karjeros rungtynių aikštę palikęs 37-erių veteranas buvo laimingas ir dėkojo savo komandos draugams už galimybę pasitraukti su medaliu ant kaklo. Tuo metu jo bendraamžis Pau Gasolis, kalbėdamas apie savo ateitį nacionalinėje komandoje, suintrigavo gerbėjus.