Lietuvių skriaudikus įveikę rusai kovos dėl Europos čempionato medalių

(522)
Trečiadienį Europos krepšinio čempionate Stambule paaiškėjo dar viena rinktinė, kuri tęs kovą dėl medalių. Trečiame ketvirtfinalyje į kovą stojo Lietuvos rinktinės skriaudikai graikai ir aštuntfinalyje puikų mačą sužaidę rusai. Pastarieji po permainingos kovos 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16) įveikė Lietuvos skriaudikus graikus ir po šešerių metų pateko į penktadienį vyksiantį Europos čempionato pusfinalį. Jų varžovais bus Serbijos ir Italijos rungtynių laimėtojas.
© DELFI / Domantas Pipas

Gana intensyvi ir rezultatyvi mačo pradžia, kurioje vyravo kova taškas į tašką. Pirmo ketvirčio viduryje Rusija pirmavo 13:9, tačiau per minutę Nicko Calatheso dvitaškiai išlygino rezultatą – 13:13.

Besibaigiant kėliniui staigios graikų atakos leido jiems išsiveržti į priekį 23:17. Rusų strategas Sergejus Bazarevičius paprašė minutės pertraukėlės. Po pirmojo kėlinio graikai pirmavo 24:17.

Prasidėjus antram ketvirčiui rusams buvo pavykę sumažinti skirtumą (20:24), tačiau graikų laimėta atkarpa 9:0 leido jiems pirmauti 35:22.

Po minutės pertraukėlės rusams pavyko pristabdyti įsibėgėjusius graikus, kurie beveik penkias minutes negalėjo pelnyti taškų iš žaidimo. Paskutines tris antro kėlinio minutes S. Bazarevičiaus auklėtiniai laimėjo 9:2 ir skirtumą sumažino iki 6-ių taškų – 31:37.

Per pirmą mačo dalį graikų gretose rezultatyviausiai žaidė Georgios Printezis – 12 taškų (5/6 dvitaškiai, 2/4 baudų metimai), jam sėkmingai talkino N. Calathesas – 10 taškų (3/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/2 baudų metimai), be to, įžaidėjas atliko net 6 rezultatyvius perdavimus.

Rusų gretose 11 taškų pelnė vidurio puolėjas Timofejus Mozgovas, kuris neprametė nei vieno metimo (4/4 dvitaškiai, 3/3 baudų metimai). Pirmoje mačo dalyje sunkiai taškus sekėsi rinkti rusų lyderiui Aleksejui Švedui, kuris per du kėlinius sukrapštė vos 4 taškus, iš žaidimo pataikydamas vos vieną kartą (1/4 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudų metimai).

Trečiame kėlinyje graikai vėl atitrūko dviženkle persvara – 49:39. Tačiau prieš pat trečiojo kėlinio pabaigą rusams pavyko priartėti ir išlyginti rezultatą – 51:51. Prieš lemiamą ketvirtį po Ioannio Bourousio dvitaškio graikai pirmavo 53:51.

Ketvirtą kėlinį rusai pradėjo laimėta atkarpa 4:0 ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (55:53). Porą minučių kova vyko taškas į tašką ir kelis kartus keitėsi pirmavusi komanda.

Bet įpusėjus kėliniui po Vitalijaus Fridzono dvitaškio su pražanga, po taiklių Aleksejaus Švedo baudos metimų ir Timofejaus Mozgovo dėjimo rusai atitrūko 67:60.

Graikams buvo pavykę sumažinti skirtumą iki vieno taiklaus metimo (66:68) ir jie turėjo šansą išsiveržti į priekį, tačiau ekipos lyderio Nicko Calatheso tritaškis skriejo pro šalį.

Kitoje atakoje likus 44 sek. Dmitrijus Chvostovas pataikė dvitaškį, kuris labai stipriai rusus priartino prie pergalės (70:66).

Graikų ataka baigėsi nesėkmingai – iš arti prametė I. Bourousis, ir rusai jau užuodė artėjančią pergalę. Per likusias dvi dešimtis sekundžių rusai išsaugojo nedidelę persvarą ir laimėjo mačą 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16).

Antroje mačo dalyje A. Švedas iš viso pelnė net 22 taškus, o iš viso šiose rungtynėse surinko 26 (5/11 dvitaškiai, 2/11 tritaškiai, 10/11 baudų met.) taškus.

Graikų gretose šiame mače lyderio rolės ėmėsi Nickas Calathesas, pelnęs 25 taškus (8/12 dvitaškiai, 2/8 tritaškiai, 3/4 baudų met.), atlikęs 7 rzultatyvius perdavimus bei atkovojęs 5 aštokusius kamuolius.

Paskutinį kartą Rusija Europos čempionato pusfinalyje žaidė 2011 metais.

Graikija: Nickas Calathesas 25, Georgios Printezis 19, Ioannis Bourousis 10, Kostas Sloukas 7, KostasPapanikolaou 6, Georgios Papagiannis 2 taškai.

Rusija: Aleksejus Švedas 26, Timofejus Mozgovas 15, Vitalijus Fridzonas 11, Andrejus Vorontsevičius 8, Dmitrijus Chvostovas ir Dmitrijus Kulaginas po 7 taškus.

Eurobasket ketvirtfinalis: Rusija - Graikija
Rusijos varžovė pusfinalyje paaiškės po Serbijos ir Italijos mačo.
PABAIGA
Mačą 74:69 laimėjo Rusijos rinktinė.
Likus 12 sek. rusai priekyje 72:69.
I. Bourousis prametė iš arti ir rusai atsidūrė labai arti pergalės. Lieka 22,7 sek.
Dmitrijus Chvostovas pataikė dvitaškį ir padidino rusų persvarą iki 4 taškų – 70:66. Lieka 44 sek. Graikų minutės pertraukėlė.
K. Sloukas prametė tritaškį, bet netaikliai atakavo ir rusai, liko 1:20 min.
I. Bourousio baudų metimai skirtumą sumažino iki taiklaus metimo (68:66).
A. Švedas pataikė tik 1 baudos metimą, o N. Calathesas prametė tolimą tritaškį, 68:64, priekyje rusai. Liko 2:41 min.
Prametė A. Švedas ir T. Mozgovas, o graikų gretose N. Calathesas dvitaškiu pelnė savo jau 22 tašką. (67:64).
A. Švedas skubėjo, prametė ir klydo, N. Calathesas dvitaškiu sumažino rusų persvarą – 67:62 (liko 4:42 min.).
I. Bourousis prametė abu baudų metimus.
Iki ketvirto kėlinio pabaigos liko 6 min.
K. Missas paprašė minutės petraukėlės.
T. Mozgovas pasinaudojo graikų klaida gynyboje ir dėjimu rusams suteikė rekordinę persvarą - 67:60. Ketvirtą kėlinį rusai kol kas laimi 16:7.
4 iš eilės tikslūs A. Švedo baudų metimai leido rusams atitrūkti 65:59.
Sužaidus 3 min., po V. Fridzono dvitaškio su pražanga – 61:59 priekyje rusai.
Vėl. N. Calathesas pataikė dvitaškį su pražanga – 59:58.
Andrejus Vorontsevičius pataikė tritaškį, 58:56 jau priekyje rusai.
N. Calathesas pataikė dvitaškį su pražanga, po tikslaus jo baudos metimo priekyje graikai 56:55.
Rusų atkarpa 4:0 leido po ilgos pertraukos išsiveržti 55:53.
Ketvirtas kėlinys
Paskutinę trečiame kėlinyje graikų ataką tiksliai užbaigė I. Bourousis. Po trijų kėlinių graikai pirmauja 53:51.
Likus 20 sek. A. Švedo dvitaškis po ilgos pertraukos išlygino rezultatą – 51:51.
Iki kėlinio pabaigos liko 1 min.
Kosto Papanikolaou baudų metimai leido graikams kiek atsikvėpti, tačiau netrukus dvitaškiu atsakė ir A. Švedas (49:51).
Dmitrijaus Kulagino baudų metimai sumažino skirtumą iki 2 taškų (47:49).
Rusų laimėta atkarpa 6:0 kaip reikiant išjudino jų sirgalius, ekipas skiria 4 taškai – 45:49. Iki kėlinio pabaigos – 3 min.
Skirtumą mažino A. Švedo tritaškis – 47:39, bet N. Calathesas grąžino graikams dviženklį pranašumą (49:39).
Sužaidus 4 min., K. Slouko dvitaškis – 47:36.
S. Bazarevičius nedelsdamas paprašė minutės pertraukėlės.
Sužaidus 3 min., Ioannio Bourousio dvitaškis padidino graikų persvarą iki 9-ių taškų – 45:36.
Kėlinio pradžioje po tritaškį apsikeitė N. Calathesas ir A. Švedas – 40:34, priekyje graikai.
Trečias kėlinys
D. Kulagino dvitaškis leido šiek tiek sumažinti skirtumą, po dviejų kėlinių 37:31 priekyje Graikija.
Rusai pristabdė graikų puolimą, tačiau netaiklūs metimai ir klaidos neleidžia rusams priartėti, likus 1 min. 29:37.
Vitalijaus Fridzono dvitaškis – 29:35.
Iki kėlinio pabaigos liko 3 min.
Po T. Mozgovo baudos metimo – 27:35. Iki ketvirčio pabaigos liko 4 min.
Dmitrijaus Chvostovo ir T. Mozgovo dvitaškiai sumažino skirtumą –26:35. Iškart K. Missas paprašė minutės pertraukėlės.
Rusų sutrikimu naudojasi Kostas Sloukas – 35:22. S. Bazarevičius paprašė minutės pertraukėlės.
Sužaidus 4 min. graikai po N. Calatheso 5-ių taškų bei Georgo Printezio dvitšakio pirmąkart įgijo dviženklę persvarą 33:22. Graikų atkarpa 7:0.
Po A. Švedo dvitaškio graikų strategas Kostas Missas paprašė minutės pertraukėlės (22:26).
Antrasis kėlinys
Vitalijaus Fridzono tritaškis mažina skirtumą – 20:24.
Po pirmojo kėlinio – 24:17, priekyje graikai.
Likus 1:33 min. iki ketvirčio pabaigos, žaibiškos graikų atakos leido jiems išsiveržti į priekį 23:17.
Nicko Calatheso du dvitaškiai iš eilės išlygino rezultatą (13:13).
Po Dmitrijaus Kulagino tritaškio ir A. Švedo baudų metimų – 13:9 priekyje rusai.
Sužaidus 3 min. – kova taškas į tašką, 7:6 priekyje Rusija.
1 min. rungtynes pradeda lietuvių „duobkasys“ Kostas Sloukas – 2:0. Baudų metimais rezultatą išlygino Timofejus Mozgovas (2:2).
Mačo pradžia
Ką tik nuskambėjo nacionaliniai šalių himnai, netrukus prasidės mačas.

Lietuvos krepšininkų dantims Graikijos rinktinės riešutas Europos čempionate buvo buvo per kietas, o trečiadienį jo tvirtumą išmėgino brandų ir akiai patrauklų krepšinį demonstruojanti Rusijos ekipa. Rusams pasitikėjimą savomis jėgomis sugrąžinti pavyko treneriui Sergejui Bazarevičiui.

Su strategu ketvirtfinalio išvakarėse Krepšinis.lt kalbėjosi apie rusų krepšinio atgimimą, ankstyvą Lietuvos rinktinės pasitraukimą iš turnyro ir pašnekovui įsiminusį pirmąjį turnyrą su Arvydu Saboniu.

Aštuntfinalyje S. Bazarevičiaus auklėtiniai prieš kroatus laimėjo 101:78 (25:23, 21:19, 26:15, 29:21).

Tuo tarpu Graikijos rinktinė, vadovaujama 64-erių krepšinio specialisto Kosto Misso, šeštadienį 77:64 (25:17, 12:13, 24:18, 16:16) įveikė Lietuvos rinktinę bei pateikė vieną didžiausių staigmenų šiame Europos krepšinio čempionate.

„Eurobasket 2017“ MVP: įspūdingiausi G. Dragičiaus žaidimo epizodai

Naudingiausio „Eurobasket 2017“ krepšininko ir Slovėnijos lyderio Gorano Dragičiaus žaidimo epizodai čempionate.

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos dėl vieno žaidėjo braukė įstatymus (20)

Migruojantys paukščiai: Europos čempionai iš Šiaurės Amerikos ir Afrikos
Kas sieja Jugoslaviją, Graikiją, Ispaniją ir Lietuvą? Skaičiuojant nuo 1990-ųjų, kai Sovietų Sąjungos subyrėjimas ir globalizacija smarkiai pakeitė krepšinio veidą, tik šių keturių šalių rinktinės tapo Europos čempionėmis versdamosis be svetur gimusių žaidėjų. Senojo žemyno laurus yra užsikabinę krepšininkai iš JAV, Kanados, Kongo, buvusio Zairo.

Europos auksą su slovėnais laimėjęs I. Kokoškovas užsimojo diriguoti NBA komandai (5)

Su Slovėnijos krepšinio rinktine Europos pirmenybių aukso medalius laimėjęs ir naują istorijos puslapį atvertęs strategas Igoris Kokoškovas viso to galėjo ir nepatirti, jei ne išmintingas legendinio NBA krepšininko ir trenerio Joe Dumarso patarimas. 45-ių metų serbas viliasi, kad Senojo žemyno auksas padės jam tapti pirmuoju europiečiu, atsisėdusiu į NBA komandos vyriausiojo trenerio kėdę.

Europos čempionato rodiklis, turkams gėdos nepridaręs tik finale specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (28)

Europos čempionato rodiklis, turkams gėdos nepridaręs tik finale
Šviesiai žaliais marškinėliais ir kepurėmis su šalies vėliava pasipuošę Slovėnijos krepšinio sirgaliai dar likus 8 valandoms iki Europos čempionato starto ėmė buriuotis prie „Sinan Erdem“ arenos. Iš miegmaišiais prigrūstų autobusiukių išlipę gerbėjai kartu su 15 lėktuvų atskridusia sirgalių armija sekmadienio vakarą sukūrė tokią atmosferą, kokios Stambulas šį rugsėjį dar nebuvo regėjęs.

Europos čempionų taurė G. Dragičiaus rankose pasiekė švenčiančią Slovėnijos sostinę serbai šėlo Belgrade (14)

Auksinę Slovėnijos krepšinio rinktinę pirmadienį Liublianos oro uoste lyjant lietui pasitiko tūkstančiai fanų. Su Europos čempionato sidabru Serbijos nacionalinę ekipą sveikino ir Belgrade susirinkę sirgaliai.

Gražiausių „Eurobasket 2017“ epizodų dešimtukas – be lietuviškų perliukų (17)

Gražiausių „Eurobasket 2017“ epizodų dešimtukas – be lietuviškų perliukų
Europos krepšinio čempionatui pasibaigus FIBA atrinko 10 gražiausių turnyro epizodų. Tarp jų nėra nė vieno lietuviško akcento, nors bent du Ado Juškevičiaus metimai galėjo pretenduoti į šį rinkinį. Gražiausiųjų trejete – Europos čempionas Luka Dončičius, latvių monstras Kristapas Porzingis ir vokiečių aukštaūgis Danielis Theisas.

Geriausiam LKL teisėjui – įvertinimas Europos čempionate (5)

Geriausiam LKL teisėjui – įvertinimas Europos čempionate
Tomas Jasevičius sulaukė pripažinimo Europos čempionate – arbitrui buvo patikėta dirbti paskutinę pirmenybių dieną.

L. Dončičių nuo A. Sabonio jaunystės rekordo skyrė vienas mėnuo (49)

L. Dončičių nuo A. Sabonio jaunystės rekordo skyrė vienas mėnuo
Slovėnijos supertalentas Luka Dončičius tapo antru jauniausiu istorijoje žaidėju, išrinktu į Europos čempionato simbolinį geriausių žaidėjų penketą.

LKL žaidėjai Europos čempionate – vicečempionas ir daugybė iškritusių aštuntfinalyje (3)

Ką tik praūžusiame Europos krepšinio čempionate savo rinktinėms atstovavo net aštuoni žaidėjai, kurie artėjančiame sezone žais Lietuvos krepšinio lygoje. Vieniems iš jų pavyko nukeliauti iki pat finalo, kitiems turnyras baigėsi jau pirmajame atkrintamųjų etape.

Rusų kova su „demonais“: A. Švedo akibrokštas ir trenerio moralas (76)

Rusų kova su „demonais“: A. Švedo akibrokštas ir trenerio moralas
Aleksejus Švedas tapo rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju ir buvo išrinktas į geriausių turnyro krepšininkų penketuką, tačiau paskutinė varžybų diena 28-erių snaiperiui ir visai Rusijos rinktinei nebuvo rožėmis klota.

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (74)

Susigraudinęs serbų lyderis sunkiai rinko žodžius, treneris širdo ant teisėjų
Trečius metus iš eilės finalas – trečius metus iš eilės sidabras. Aleksandrui Djordjevičiui nepavyko nutraukti sidabrinio prakeiksmo, tačiau jis buvo įsitikinęs – savo auksą serbai dar iškovos. Tiesa, nors specialistas ir pripažino Slovėnijos krepšininkų jėgą, tačiau negailėjo riebios kritikos teisėjų atžvilgiu.

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (288)

Velniškas slovėnų siautulys: šampaną laistęs L. Dončičius ir duoklė sirgalių armijai
Lėktuvais, traukiniais, autobusais ir automobiliais į Stambulą sugužėję Slovėnijos krepšinio gerbėjai nepasigailėjo sukorę 1,5 tūkst. kilometrų. Medalį savo kišenėje jau turėję Igorio Kokoškovo auklėtiniai papildomos energijos pastūmėti jį pavertė auksiniu. „Be sirgalių visa tai nebūtų virtę realybe. Žinome, kad jiems iki Stambulo tolimas kelias, bet jų vis tiek susirinko 6 tūkstančiai. Neįtikėtinas jausmas. Slovėnija, mes namo grįžtame būdami čempionais“, – po pergalės prieš serbus 93:85 spaudos konferencijoje į tautiečius kreipėsi MVP prizą atsiėmęs Goranas Dragičius.

Paskelbtas netradicinis geriausių čempionato žaidėjų penketas (58)

Paskelbtas netradicinis geriausių čempionato žaidėjų penketas
Po paskutinių 2017 metų Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynių buvo paskelbtas simbolinis geriausių turnyro žaidėjų penketas. Jame neatsirado vietos nė vienam Lietuvos rinktinės nariui, bet į jį pateko du čempionai iš Slovėnijos komandos.

Slovėnija palaužė Serbiją ir tapo naująja Europos krepšinio karaliene! tai – istorinė mažos šalies pergalė (779)

Slovėnija palaužė Serbiją ir tapo naująja Europos krepšinio karaliene!
Sekmadienio vakarą Stambule paaiškėjo naujieji Europos krepšinio karaliai. Jais tapo Slovėnijos atstovai, kurie diktavo savo sąlygas finale ir 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18) pranoko olimpinę vicečempionę Serbijos rinktinę. Slovėnijai – tai pirmi aukso medaliai ir apskritai bet kokie apdovanojimai istorijoje!

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (29)

Ispanai nusilenkė savo legendai, o P. Gasolis suintrigavo gerbėjus
Galbūt geresnį finišą Ispanijos rinktinėje Juanas Carlosas Navarro ir galėjo įsivaizduoti, tačiau po paskutinių karjeros rungtynių aikštę palikęs 37-erių veteranas buvo laimingas ir dėkojo savo komandos draugams už galimybę pasitraukti su medaliu ant kaklo. Tuo metu jo bendraamžis Pau Gasolis, kalbėdamas apie savo ateitį nacionalinėje komandoje, suintrigavo gerbėjus.