Gana intensyvi ir rezultatyvi mačo pradžia, kurioje vyravo kova taškas į tašką. Pirmo ketvirčio viduryje Rusija pirmavo 13:9, tačiau per minutę Nicko Calatheso dvitaškiai išlygino rezultatą – 13:13.

Besibaigiant kėliniui staigios graikų atakos leido jiems išsiveržti į priekį 23:17. Rusų strategas Sergejus Bazarevičius paprašė minutės pertraukėlės. Po pirmojo kėlinio graikai pirmavo 24:17.

Prasidėjus antram ketvirčiui rusams buvo pavykę sumažinti skirtumą (20:24), tačiau graikų laimėta atkarpa 9:0 leido jiems pirmauti 35:22.

Po minutės pertraukėlės rusams pavyko pristabdyti įsibėgėjusius graikus, kurie beveik penkias minutes negalėjo pelnyti taškų iš žaidimo. Paskutines tris antro kėlinio minutes S. Bazarevičiaus auklėtiniai laimėjo 9:2 ir skirtumą sumažino iki 6-ių taškų – 31:37.

Per pirmą mačo dalį graikų gretose rezultatyviausiai žaidė Georgios Printezis – 12 taškų (5/6 dvitaškiai, 2/4 baudų metimai), jam sėkmingai talkino N. Calathesas – 10 taškų (3/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/2 baudų metimai), be to, įžaidėjas atliko net 6 rezultatyvius perdavimus.

Rusų gretose 11 taškų pelnė vidurio puolėjas Timofejus Mozgovas, kuris neprametė nei vieno metimo (4/4 dvitaškiai, 3/3 baudų metimai). Pirmoje mačo dalyje sunkiai taškus sekėsi rinkti rusų lyderiui Aleksejui Švedui, kuris per du kėlinius sukrapštė vos 4 taškus, iš žaidimo pataikydamas vos vieną kartą (1/4 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudų metimai).

Trečiame kėlinyje graikai vėl atitrūko dviženkle persvara – 49:39. Tačiau prieš pat trečiojo kėlinio pabaigą rusams pavyko priartėti ir išlyginti rezultatą – 51:51. Prieš lemiamą ketvirtį po Ioannio Bourousio dvitaškio graikai pirmavo 53:51.

Ketvirtą kėlinį rusai pradėjo laimėta atkarpa 4:0 ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (55:53). Porą minučių kova vyko taškas į tašką ir kelis kartus keitėsi pirmavusi komanda.

Bet įpusėjus kėliniui po Vitalijaus Fridzono dvitaškio su pražanga, po taiklių Aleksejaus Švedo baudos metimų ir Timofejaus Mozgovo dėjimo rusai atitrūko 67:60.

Graikams buvo pavykę sumažinti skirtumą iki vieno taiklaus metimo (66:68) ir jie turėjo šansą išsiveržti į priekį, tačiau ekipos lyderio Nicko Calatheso tritaškis skriejo pro šalį.

Kitoje atakoje likus 44 sek. Dmitrijus Chvostovas pataikė dvitaškį, kuris labai stipriai rusus priartino prie pergalės (70:66).

Graikų ataka baigėsi nesėkmingai – iš arti prametė I. Bourousis, ir rusai jau užuodė artėjančią pergalę. Per likusias dvi dešimtis sekundžių rusai išsaugojo nedidelę persvarą ir laimėjo mačą 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16).

Antroje mačo dalyje A. Švedas iš viso pelnė net 22 taškus, o iš viso šiose rungtynėse surinko 26 (5/11 dvitaškiai, 2/11 tritaškiai, 10/11 baudų met.) taškus.

Graikų gretose šiame mače lyderio rolės ėmėsi Nickas Calathesas, pelnęs 25 taškus (8/12 dvitaškiai, 2/8 tritaškiai, 3/4 baudų met.), atlikęs 7 rzultatyvius perdavimus bei atkovojęs 5 aštokusius kamuolius.

Paskutinį kartą Rusija Europos čempionato pusfinalyje žaidė 2011 metais.

Graikija: Nickas Calathesas 25, Georgios Printezis 19, Ioannis Bourousis 10, Kostas Sloukas 7, KostasPapanikolaou 6, Georgios Papagiannis 2 taškai.

Rusija: Aleksejus Švedas 26, Timofejus Mozgovas 15, Vitalijus Fridzonas 11, Andrejus Vorontsevičius 8, Dmitrijus Chvostovas ir Dmitrijus Kulaginas po 7 taškus.

Lietuvos krepšininkų dantims Graikijos rinktinės riešutas Europos čempionate buvo buvo per kietas, o trečiadienį jo tvirtumą išmėgino brandų ir akiai patrauklų krepšinį demonstruojanti Rusijos ekipa. Rusams pasitikėjimą savomis jėgomis sugrąžinti pavyko treneriui Sergejui Bazarevičiui.

Aštuntfinalyje S. Bazarevičiaus auklėtiniai prieš kroatus laimėjo 101:78 (25:23, 21:19, 26:15, 29:21).

Tuo tarpu Graikijos rinktinė, vadovaujama 64-erių krepšinio specialisto Kosto Misso, šeštadienį 77:64 (25:17, 12:13, 24:18, 16:16) įveikė Lietuvos rinktinę bei pateikė vieną didžiausių staigmenų šiame Europos krepšinio čempionate.