Lietuvos čempionus Vilniaus „Ryto“ krepšininkus šį sezoną du kartus įveikusi Bonos „Telekom Baskets“ ekipa triumfavo FIBA Čempionų lygos turnyre. Sekmadienį Malagoje vykusiose finalinėse rungtynėse Vokietijos klubas 77:70 (14:7, 23:21, 20:27, 20:15) nugalėjo Jeruzalės „Hapoel“ ekipą.

Įpusėjus dvikovai „Telekom Baskets“ pirmavo 37:28, bet prieš ketvirtą kėlinį komandas teskyrė 2 taškai (57:55). Vis dėlto, lemiamomis akimirkomis Bonos „Telekom Baskets“ krepšininkai pademonstravo geresnį komandinį žaidimą ir pirmą kartą klubo istorijoje tapo prestižinio Europos klubinio krepšinio turnyro nugalėtojais.

Vokietijos ekipą į pergalę vedė naudingiausias reguliaraus sezono žaidėjas T. J. Shortsas. 25-erių įžaidėjas pelnė 29 taškus ir buvo išrinktas naudingiausiu finalinio ketverto naudingiausiu žaidėju.

Javontae Hawkinsas nugalėtojams pridėjo 13 taškų, Sebastianas Herrera – 11.

„Hapoel“ ekipai 27 taškus surinko Levi Randolphas, 12 pridėjo Mareks Mejeris. Pernai „Ryto“ komandoje žaidęs Speedy Smithas įmetė 7 taškus, o buvęs Kauno „Žalgirio“ krepšininkas estas Siimas Sanderis-Vene per 8 minutes taškų nepelnė.

Ketvirtą sezoną Čempionų lygoje žaidęs Bonos klubas „Top 16“ etape du kartus įveikė ir Vilniaus „Rytą“ (86:79 ir 99:72).

Tuo metu kovoje dėl trečios vietos Tenerifės „Lenovo“ ekipa 84:79 (31:29, 22:9, 13:14, 18:27) palaužė finalo ketverto šeimininkus Malagos „Unicaja“ krepšininkus.

Nugalėtojams Giorgi Shermadini ir Jaime Fernandezas pelnė po 12 taškų.

Pralaimėjusiems Kendrickas Perry surinko 20 taškų.