Pirmo ketvirčio pradžioje 5:0 pirmavo italai, kurie beveik penkias minutes neleido serbams atidaryti savo taškų sąskaitos. Serbų gretose pirmasis pasižymėjo Bogdanas Bogdanovičius.

Iki ketvirčio pabaigos likus 3 min. po Vasilije Mičičiaus dvitaškio pirmąkart serbai išsiveržė į priekį – 8:7.

Antroje ketvirčio pusėje vyravo kova taškas į tašką ir po pirmųjų dešimties minučių po Dragano Milosavljevičiaus baudos metimų pirmavo A. Djordjevičiaus vadovaujama ekipa – 18:17.

Antrojo kėlinio antroje pusėje Milano Macvano tritaškis leido serbams pirmąkart įgyti dviženklę persvarą – 38:27.

Tačiau netrukus tritaškiu atsakė ir Christianas Burnsas (30:38). Sėkmingiau kėlinį užbaigė serbai, kurie po dviejų ketvirčių pirmavo 44:33.

Jie ir po pertraukos išsaugojo 8-11 taškų pranašumą.Įpusėjus kėliniui po Vladimiro Lučičiaus dvitaškio serbai įgijo rekordinę 15-os taškų persvarą – 52:37.

Kėlinio pabaigoje po priekaištų arbitrams italų strategas Ettore Messina užsidirbo techninę pražangą, bet serbai šia dovanėle pasinaudojo tik iš dalies: pataikė baudos metimą, o atakos metu prarado kamuolį.

Prieš lemiamą ketvirtį italams pavyko šiek tiek sumažinti skirtumą, serbai, kaip ir po pirmosios mačo dalies, pirmavo 11-os taškų skirtumu – 59:48.

Lemiamą ketvirtį pradėjo B. Bogdanovičiaus dvitaškis – 61:48.

Marco Belinelli tolimas metimas ir Luigi Datome dvitaškis skirtumą mažino iki 8-ių taškų – 59:67, o iki ketvirto kėlinio pabaigos buvo likę pusę ketvirčio. Jei italai puoselėjo viltis patekti į pusfinalį, tai buvo pats geriausias momentas lemiamam šturmui.

Po serbų minutės pertraukėlės svarbų tritaškį pataikė B. Bogdanovičius – 70:59. Italai sunkiai rinko taškus, o tą neretai bandydavo daryti tolimais metimais. Bet ir jie negelbėjo italų.

Likus 2 min. serbai pirmavo 79:61 ir jau beveik niekas neabejojo tvirta jų pergale.

Per likusias porą minučių stebuklas Stambule neįvyko ir serbai iškovojo pergalę 83:67 patekdami į Europos čempionato pusfinalį.

Serbai totaliai dominavo kovoje po krepšiais, jie sugriebė net 44 kamuolius, o italai – tik 19 atšokusių kamuolių.

Italai išmetė net 29 tritaškius, bet tikslą pasiekė 8-i bandymai (28 proc.), tuo tarpu serbai iš 17-kos tolimų metimų pataikė tik 3 kartus (18 proc.).

Serbai kur kas tiksliau metė dvitaškius (24/38, 63 proc.), o italai pataikė beveik kas antrą savo dvitaškį (14/29, 48 proc.).

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 22, Milanas Mačvanas 13, Vladimiras Lučičius 11, Draganas Milosavljevičius ir Bobanas Marjanovičius po 10 taškų.

Italija: Marco Belinelli 18, Luigi Datome 15, Christianas Burnsas 9 taškai.

Serbų pusfinalyje laukia Rusijos rinktinė. Įdomu tai, kad grupių etape Serbija rusams pralaimėjo 72:75.