Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis Marius Grigonis, Jonas Mačiulis, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas.

Lietuviai strigo puolime, o gynyboje ne visada spėdavo paskui solidžiai žaidusius čekus. Per pirmą kėlinį J. Valančiūnas pelnė 4, E. Ulanovas ir L. Lekavičius – po 3 taškus.

Po pirmo kėlinio mūsiškiai atsiliko 14:22.

Antrame kėlinyje mūsiškiai pavijo čekus, ketvirtį laimėjo 28:17 ir po dviejų kėlinių pirmavo 42:39.

Per pirmą mačo pusę R. Seibutis pelnė 9, D. Sabonis, M. Kuzminskas, A. Butkevičius, E. Ulanovas ir L. Lekavičius – po 5 taškus.

Lietuviai per du kėlinius pataikė 5/9 tritaškių, čekai 4 iš 6. Tomašas Satoransky čekams pelnė 9 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Mūsiškiai perėmė 4, o varžovai nė vieno kamuolio. Lietuviai ženkliai sumažino klaidų skaičių – per du kėlinius prarasti 4 kamuoliai, nors per ankstesnes dvejas rungtynes jau per pirmą mačo pusę klaidų skaičius siekdavo ir 10.

Po ilgosios pertraukos lietuviai buvo atitrūkę dviženkle persvara (55:45), tačiau čekai taikliai mėtė tritaškius, po krepšiu sėkmingai taškus rinko Patrikas Auda ir prieš lemiamą kėlinį lietuviai pirmavo tik tašku.

Ketvirtame kėlinyje ekipos kovojo taškas į tašką, netgi Čekijos rinktinė buvo įgijusi 4 taškų pranašumą (77:73).

Likus žaisti 15 sek., Mantas Kalnietis dviem baudos metimais persvėrė rezultatą Lietuvos naudai (80:79), o pergalę mūsiškiams įtvirtino Domanto Sabonio taiklios baudos – 82:79 (14:22, 28:17, 23:25, 17:15).

Lietuva: Mantas Kalnietis 12, po 11 – Domantas Sabonis ir Mindaugas Kuzminskas, 9 – Renaldas Seibutis, 8 – Jonas Valančiūnas, 7 – Lukas Lekavičius, po 5 – Edgaras Ulanovas ir Arnas Butkevičius, po 4 – Paulius Jankūnas bei Marius Grigonis, po 3 – Rokas Giedraitis bei Jonas Mačiulis.

Statistika

Lietuva – Čekija

Dvitaškiai: 20/44 (68 proc.) – 24/39 (31 proc.)

Tritaškiai: 9/19 (47 proc.) – 8/18 (44 proc.)

Baudos: 15/18 (83 proc.) – 7/9 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 29 (14) – 30 (7)

Pražangos: 19 – 23

Lietuvai tai 9-osios kontrolinės rungtynės. Jose mūsiškiai žaidė be Martino Gebeno ir Žygimanto Janavičiaus. Pastarasis nežaidė ir rungtynėse su Angola.

Čempionatas Kinijoje startuos rugpjūčio 31 d., Lietuvos ekipa jį pradės H grupėje su Australija, Kanada ir Senegalu.

Pakeliui į Kiniją lietuviai besirengdami planetos pirmenybėms 70:78 pralaimėjo Ispanijai, 68:72 ir 91:95 – serbams, 80:60 ir 87:46 įveikė suomius, 88:72 pranoko rusus, Pietų Korėjoje 86:57 sutriuškino šeimininkus ir 91:56 vilčių nepaliko Angolos krepšininkams.