Sekmadienį Nikola Jokičiaus vedama Serbijos rinktinė (3-3) pasaulio čempionato atrankos rungtynėse svečiuose 79:72 (26:11, 21:17, 18:27, 14:17) įveikė Turkijos nacionalinę komandą (2-4).

Rungtynių pradžioje dominavę serbai po pertraukos įgijo triuškinančią 21 taško persvarą (52:31), tačiau turkai kovojo iki galo ir likus žaisti 3 minutes pasivijo 71:71.

Vis dėlto priešpaskutinę minutę svarbų tritaškį smeigė Nikola Kaliničius, turkai suklydo, o Serbijos pergalę įtvirtino Marko Guduričiaus ir N. Jokičiaus metimai.

Po dvikovos E. Atamanas neslėpė nusivylimo arbitrų darbu.

„Artėjome prie pergalės lygiose rungtynėse, tačiau tuomet nuaidėjo arbitrų švilpukas“, – teigė E. Atamanas.

„Tokia didelė nepagarba Turkijos nacionalinei komandai stebint 16 tūkst. žiūrovų.

Žinoma, žiūrėsime į mūsų klaidas, išties padarėme rimtų klaidų. Bet viliuosi, FIBA nuodugniai išanalizuos paskutinį šių rungtynių ketvirtį.

Serbų atsarginių suolelis ketvirtame kėlinyje nuolat viskam prieštaravo, o tuo metu mes likome nubausti juokinga technine pražanga pirmame kėlinyje“, – tęsė E. Atamanas.

Į priekį nugalėtojus tempęs N. Jokičius pelnė 24 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. M. Guduričius ir N. Kaliničius pridėjo po 14 taškų.

„Nepradėjome gerai rungtynių pirmoje mačo dalyje, ypač gynyboje. Turėjome didelių problemų stabdydami Nikola Jokičių.

Puolime, žinoma, nebuvo lengva pelnyti taškus, praradome pasitikėjimą, neradome gerų sprendimų atakuojant varžovų krepšį.

Antroje pusėje keitėme strategiją, žaidėme su dviem aukštaūgiais Sertacu Šanli ir Alperenu Sengunu. Pradėjome agresyviai žaisti gynyboje prieš N. Jokičių, taip pat agresyviai pasitikdavome jų atakuojančius gynėjus“, – apie žaidimą kalbėjo Turkijos rinktinės strategas.

Erginas Atamanas

Jo vadovaujamoje komandoje spindėjo NBA atletai: 22 taškus surinko Cedi Osmanas, 18 - Furkanas Korkmazas, 17 - Alperenas Šengunas.

Pasaulio čempionato atrankos I grupėje po 6-ių rungtynių Turkija su dviem pergalėmis užima 5-ą vietą.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Turkija Eurobasket kovas pradės A grupėje kartu su Juodkalnija, Sakartvelu, Ispanija, Bulgarija ir Belgija.