Lygių varžovų dvikovoje abi rinktinės įspūdingai rezultatyviai pradėjo rungtynes. Tačiau vos tik latviams ėmė drebėti rankos metant nuo tritaškio linijos, jų varžovai šovė į priekį. Daugiausiai Gorano Dragičiaus pastangomis slovėnai pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 30:15.

A. Bagatskio auklėtiniai sukandę dantis pradėjo vytis slovėnus. Nepakeičiamas mūsų šalies kaimynų vedlys buvo Kristapas Porzingis. Per pirmąją dvikovos dalį 16 taškų pelnęs Niujorko „Knicks“ vidurio puolėjas antrojo kėlinio pabaigoje padėjo latviams susigrąžinti pranašumą 52:49.

O po Janio Blumo tolimos bombos į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 55:51 Latvijos rinktinės naudai. Tačiau po didžiosios pertraukos slovėnai priminė, kad jie rankų dar nenuleido. Surengę spurtą 11:0 jie susigrąžino pranašumą 62:55.

Trečiajame kėlinyje ketvirtą pražangą gavęs K. Porzingis sėdo ant suolo ir aikštėje be jo latviai pavyti varžovų neįstengė. Tik 11 taškų per 10 minučių pelniusi Latvijos rinktinė po trijų kėlinių turėjo 10 taškų deficitą – 66:76.

Ketvirtajame kėlinyje latviai pakilo į lemiamą šturmą ir antrą kartą šioje dvikovoje išlipo iš duobės. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes K. Porzingis dėjimu iš viršaus sumažino skirtumą iki 2 taškų (89:91), tačiau Lukos Dončičiaus ir Gorano Dragičiaus vedami slovėnai pergalės iš rankų neišleido.

Net 34 taškus pelnęs latvių lyderis K. Porzingis ant atsarginių suolo sėdo anksčiau laiko – po apsistumdymo su varžovų aukštaūgiu Anthony Randolphu gavęs techninę pražangą.

That kid... Take a bow @Luka7doncic 🇸🇮! #EuroBasket2017 @kzs_si pic.twitter.com/9yBEJ1DoK4
— FIBA (@FIBA) September 12, 2017

Šios ketvirtfinalio dvikovos nugalėtojai slovėnai Europos čempionato pusfinalyje žais su titulą ginančia Ispanijos rinktine. Pastaroji antradienį dėka įspūdingai žaidusių brolių Gasolių 84:72 palaužė vokiečių pasipriešinimą.

Slovėnija: 18-metis L. Dončičius (9 atk.k.) – 27 (3/3 dvitaškiai, 4/11 tritaškiai, 9/10 baudos), G. Dragičius (6 atk.k., 8 rez.p.) – 26 (7/10 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 6/7 baudos), K. Prepeličius – 17, A. Randolphas – 16 (9 atk.k.), G. Vidmaras – 9, E. Muričius – 4, V. Cančaras – 3, J. Blažičius – 1.

Latvija: K. Porzingis (6 atk.k.) – 34 (11/14 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 9/11 baudos), Davis Bertanis – 23 (2/4 dvitaškiai, 6/14 tritaškiai, 2/3 baudos), Dairis Bertanis – 12, R. Šmitas – 10, J. Timma – 9, J. Strelniekas – 4, J. Blumas – 3, Z. Peineras – 2.