Po dviejų kėlinių Tel Avive komandas teskyrė vienas taškas – 38:37, tačiau po pertraukos mūsiškiai sužaidė tobulą kėlinį, kurį vainikavo aidint sirenai per visą aikštę paleista taikli Ado Juškevičiaus bomba.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai per trečią ketvirtį pelnė net 33 taškus, į savo krepšį praleido tik 14 ir sukūrė vieną geriausių kėlinių istorijoje.

Lūžio tašku šiame susitikime tapo ketvirta varžovų aukštaūgio Richardo Howello pražanga, kurią šis užsidirbo jau pačioje trečio ketvirčio pradžioje. Tuomet švieslentėje dar degė skaičiai 40:39, bet po aštuonių minučių jie virto į 71:51.

Lietuviai nepadoriu skirtumu laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 43 prieš 21-ą. Puldami mūsiškiai nusiėmė beveik tiek pat kamuolių, kiek žydai po gindamiesi – 14 prieš 16!

Įspūdingus pasirodymus surengė rinktinės naujokai Edgaras Ulanovas ir Artūras Gudaitis, pelnę atitinkamai 18 ir 16 taškų. Jie kartu su Mindaugu Kuzminsku ir buvo rezultatyviausi mūsiškių gretose.

Pergalės šiame mače kaina buvo itin didelė, nes lietuviai pirmame ture apmaudžiai 77:79 nusileido Gruzijai.

Rungtynės:

Lietuva – Izraelis 88:73 (19:23, 19:14, 33:14, 17:22).

Lietuva: Edgaras Ulanovas 18 (6/9 dvitaškiai, 1/3 tritaškis, 3/3 baudos), Mindaugas Kuzminskas (5/7 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai) ir Artūras Gudaitis (4/4 dvitaškiai, 8/11 baudos) po 16, Jonas Valančiūnas 11 (2/4 dvitaškiai, 7/10 baudos, 10 atk. kam., 10 išprovokuotų pražangų), Jonas Mačiulis 8 (9 atk.k., 5 rez. perd.), Donatas Motiejūnas (3/4 dvitaškiai, 0/2 baudos) ir Adas Juškevičius po 6, Mantas Kalnietis 4, Martynas Gecevičius 3 taškų. Marius Grigonis (17 min.) ir Eimantas Bendžius (3 min.) taškų nepelnė, o Artūras Milaknis nežaidė.

Izraelis: Richardas Howellas 20 (9/13 dvitaškiai, 2/3 baudos), Galis Mekelis 18 (4/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 7/7 baudos), Omri Casspi 15 (1/7 dvitaškis, 3/5 tritaškiai, 4/8 baudos), Lioras Eliyahu 9, Baras Timoras 3, Idanas Zalmansonas, Yogevas Ohayonas ir Shawnas Dawsonas po 2.

Komandų statistika:

Lietuva – Izraelis

Dvitaškiai: 27/42 (64 proc.) – 22/46 (48 proc.)

Tritaškiai: 5/15 (33 proc.) – 5/13 (38 proc.)

Baudos: 19/28 (68 proc.) – 14/19 (74 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 43 – 21

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 18

Klaidos: 16 – 10

Perimti kamuoliai: 5 – 8

Blokuoti metimai: 3 – 0

Pražangos: 21 – 25.

Primename, kad Lietuvos rinktinei LKF vykdomasis komitetas yra iškėlęs tikslą Europos čempionate užimti 1-5 vietas.

Sekmadienį 18 val. 30 min. Lietuva mes iššūkį kol kas dvi pergales iš tiek pat galimų turinčiai Italijai, o Izraelis 21 val. 30 min. bandys pristabdyti irgi abi pirmas dvikovas laimėjusią Vokietiją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1321)