Pirmoje rungtynių dalyje puikiai žaidę ir dviženklį pranašumą (46:36) susikrovę lietuviai po didžiosios pertraukos ėmė strigti varžovų gynybos gniaužtuose. Ispanai grąžino intrigą ir paskutiniame ketvirtyje užvirė atkakli kova taškas į tašką.

Likus žaisti 8 sek. Ispanijos rinktinės lyderis Pau Gasolis pataisė netaiklų Alexo Abrineso dvitaškį ir padėjo tašką šiose rungtynėse. Manto Kalniečio paskutinis metimas, galėjęs atnešti Lietuvos nacionalinei ekipai pergalę, skriejo pro šalį.

Lietuva: Jonas Valančiūnas – 21 (11 atk.k.), Jonas Mačiulis – 12, Mindaugas Kuzminskas – 9, Artūras Milaknis – 8, Donatas Motiejūnas ir Mantas Kalnietis (9 rez.p.) – po 7, Martynas Gecevičius – 6, Edgaras Ulanovas – 5, Artūras Gudaitis – 3, Marius Grigonis – 0, Adas Juškevičius ir Eimantas Bendžius – nežaidė.

Ispanija: Pau Gasolis – 24 (7 atk.k.), Alexas Abrinesas – 15, Sergio Rodriguezas ir Marcas Gasolis (8 atk.k.) – po 9, Guillermo Hernangomezas – 8, Ricky Rubio – 7, Fernando San Emeterio – 5, Juanas Hernangomezas – 2, Juanas Carlosas Navarro, Pierre Oriola, Joanas Sastre – po 0.

Statistika. Lietuva – Ispanija

Dvitaškiai: 22/37 (59 proc.) – 22/42 (52 proc.)

Tritaškiai: 7/24 (29 proc.) – 8/18 (44 proc.)

Baudos: 13/16 (181 proc.) – 11/13 (84 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 28 – 34

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 15

Klaidos: 8 – 11

Perimti kamuoliai: 3 – 6

Blokuoti metimai: 2 – 2

Pražangos: 19 – 22

Abiems komandoms tai paskutinė pasirengimo dvikova prieš „Eurobasket 2017“ turnyrą, kuris startuoja rugpjūčio 31-ą dieną.

Paskutinę akistatą su ispanais Lietuvos rinktinė norėtų ištrinti iš visų istorijos įrašų. Rio de Žaneiro olimpiadoje pernai Jono Kazlausko auklėtiniai nusileido Europos čempionams net 59:109 ir patyrė skaudžiausią pralaimėjimą istorijoje. Šią 50 taškų skolą lietuviai dega noru grąžinti.

Rungtynių eiga

Rungtynių pradžioje Ispanijos krepšininkai šovė į priekį 7:2, tačiau netrukus lietuviai sėkmingo Donato Motiejūno ir Jono Valančiūno žaidimo dėka rezultatą išlygino. Kova taškas į tašką vyko beveik iki kėlinio pabaigos ir tik ant atsarginių suolo atsisėdus Pau Gasoliui aikštės šeimininkams pavyko persverti rezultatą savo naudai – 27:20.

Vienas gražiausių pirmo ketvirčio epizodų – Mindaugo Kuzminsko perdavimas Artūrui Gudaičiui. Pastarasis per du varžovus „su mėsomis“ įkrovė kamuolį į krepšį ir dar gavo teisę mesti baudos metimą. Europos čempionų ekipoje išsiskyrė P. Gasolis pelnęs 13 taškų.

Antro kėlinio pradžioje po ispanų krepšiu siautėjo M. Kuzminskas, vėliau iš jo estafetę perėmė J. Valančiūnas. Lietuvos rinktinė džiūgaujant arenoje susirinkusiems sirgaliams susikrovė dviženklį pranašumą, kurį išlaikė iki didžiosios rungtynių pertraukos – 46:36.

Europos čempionai ir toliau kamuoliais „maitino“ savo žvaigždę P. Gasolį. Vidurio puolėjas per du kėlinius pelnė daugiau nei pusę savo komandos taškų – 19.

Nuo trijų klaidų antrą rungtynių dalį pradėjusi Lietuvos rinktinė taškus pelnė tik po trijų minučių tylos. Tuo pasinaudojo Sergio Scariolo auklėtiniai – sumažino skirtumą iki 3 taškų – 50:47. Po D. Adomaičio minutės pertraukėlės ispanai pasinaudojo dar keliomis aikštės šeimininkų klaidomis ir rezultatą išlygino – 52:52.

Mūsų šalies ekipą sudrausmino į aikštę grįžęs M. Kalnietis, vėl baudos aikštelėje problemų varžovams ėmė kelti J. Valančiūnas. Tai padėjo pristabdyti ispanus – likus žaisti 10 minučių svečiai turėjo minimalų pranašumą – 59:58.

Paskutiniame kėlinyje užvirė atkakli kova dėl pergalės – į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 min. D. Adomaičio auklėtiniai turėjo 4 taškų pranašumą (75:71), tačiau P. Gasolis ir Ricky Rubio jį panaikino.

Po J. Mačiulio tritaškio lietuviai pirmavo minimaliu skirtumu 78:77, tačiau jau kitoje aikštės pusėje P. Gasolis pataisė netaiklų komandos draugo metimą (78:79) ir padėjo tašką šioje dvikovoje. Per likusias 8 sek. Lietuvos rinktinės ataka nebuvo rezultatyvi – M. Kalniečio metimas iš vidutinio nuotolio tikslo nepasiekė.

Europos čempionų vedlys Sergio Scariolo kontrolinių rungtynių išvakarėse apie lietuvius kalbėjo kaip apie labai stiprų varžovą.

„Jeigu jų neįvertinsime, jie mus pražudys, o mes to nenorime. Aišku, nė viena komanda dar nebus 100 procentų pasiruošus, nes iki čempionato dar turime kelias dienas. Bet norint grumtis su tokia komanda kaip Lietuva, privalome pademonstruoti kuo įmanoma aukštesnį žaidimo lygį. Todėl labai rimtai vertiname šias rungtynes“, – sakė jis.

Abi rinktinės pasirengimo cikle patyrė skaudžias netektis. Lietuvos rinktinei dėl dešinės kojos padikaulio lūžio padėti negalės 25-ių metų Lukas Lekavičius. Traumą Atėnų „Panathinaikos“ naujokas gavo dvikovoje su islandais ir be krepšinio turės apsieiti apie 6–8 savaites.

Ispanai patyrė šoką, kai 29-erių Sergio Llullas kontroliniame mače su belgais patyrė sunkią traumą. Vienam iš ispanų lyderių plyšo kryžminiai dešinio kelio raiščiai ir žaisti jis negalės mažiausiai pusmetį.

Per pasirengimo ciklą ispanai spėjo sužaisti šešerias kontrolines rungtynes, kuriose suklupo tik kartą, kai neatsitokėję po S. Llullo traumos neatsilaikė prieš belgus (71:89). Pergales Senojo žemyno čempionai nuskynė prieš Tunisą (71:45), Senegalą (80:69), tą pačią Belgiją (88:72) ir dukart pranoko Venesuelą (90:44 ir 90:62).

Lietuvos rinktinės pasirengimas Europos čempionatui buvo permainingas – įveikė lenkus, vėliau pralaimėjo gruzinams, kroatams ir prancūzams, o tuomet Kaune prieš tą pačią Prancūzijos rinktinę pasiekė revanšą 96:71.

Vėliau Rygoje rungtynėse be sirgalių D. Adomaičio auklėtiniai nesunkiai 97:64 įveikė Rumuniją, o didelio susidomėjimo sulaukusiame mūšyje su latviais pralaimėjo 77:87. Priešpaskutinėje kontrolinėje dvikovoje Šiauliuose mūsų šalies nacionalinė ekipa 84:62 įveikė Islandiją.

Europos krepšinio čempionatas vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 17 dienomis Izraelyje, Turkijoje, Suomijoje ir Rumunijoje. Finalinis etapas numatytas Stambule.

Lietuvos rinktinė Izraelyje žais B grupėje su Ukraina, Izraelis, Gruzija, Italija ir Vokietija. Ispanai kovas pradės C grupėje, kurioje reikės grumtis prieš Rumuniją, Vengriją, Kroatiją, Čekiją ir Juodkalniją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (564)