Pirmoje susitikimo pusėje ispanai buvo atsilikę net 15 taškų skirtumu (35:50), tačiau sugebėjo labai greitai panaikinti šį deficitą ir jau trečiame kėlinyje persvėrė rezultatą savo naudai.

Nors šiauriečiai kurį laiką dar nepaleido savo varžovų toli į priekį, galiausiai viską išsprendė Rudy Fernandezo tritaškiai.

27 taškus nugalėtojams surinko Willy Hernangomezas (10/13 dvitaškiai, 7/8 baudos). 15 taškų pridėjo Juancho Willy Hernangomezas, 14 – Dario Brizuela.

R. Fernandezas pasiūlė 11 taškų, o Lorenzo Brownas – 10 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Suomių gretose dvigubą dublį sukaupė Lauri Markkanenas, kurio sąskaitoje – 28 taškai (8/12 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 6/7 baudos) ir 11 atkovotų kamuolių.

Mikaelis Jantunenas parūpino 18, Alexanderis Madsenas – 13, o Sasu Salinas – 11 taškų.

Po šios dvikovos savo karjeras Suomijos rinktinėje baigė du veteranai – 34-erių metų Petteri Koponenas ir 38-erių metų Shawnas Huffas.

Ispanijos pusfinalyje lauks Graikijos ir Vokietijos poros laimėtoja.

Trečiadienį dėl vietos stipriausiųju ketverte kovos Italija ir Prancūzija bei Slovėnija ir Lenkija.

Rungtynių eiga:

Wily Hernangomezo vedami ispanai iškart šovė į priekį – 8:2, tačiau suomiai nė kiek nesutriko ir po Sasu Salino tolimo metimo bei Alexanderio Madseno taškų persvėrė rezultatą savo naudai – 9:14. Fantastišką šūvį beaidint kėlinio sirenai iš savo aikštės pusės pataikęs Mikaelis Jantunenas sukrovė šiauriečiams dviženklę persvarą – 19:30.

Suomių dominavimas tęsėsi ir antrame ketvirtyje – 22:37. Ispanams pradėjus taikyti aikštės gynybą skirtumas tarp komandų ėmė tirpti – 29:37. Tiesa, tritaškių prišaudžius Lauri Markkanenui ir S. Salinui – vėl 35:50. Visgi prieš didžiąją pertrauką ispanai kiek atkuto – 43:52.

Galingai antrąją rungtynių pusę pradėję ispanai po Juancho Hernangomezo tritaškio išsiveržė į priekį – 63:60. Iš tolimos distancijos prabilus ir Rudy Fernandezui Ispanijos rinktinės, kėlinį laimėjusios rezultatu 30:15, pranašumas paaugo iki 73:67.

Lemiamo ketvirčio metu porą atakų iš eilės rezultatyviai užbaigė Dario Brizuela – 77:71. Nors suomiai nė neketino pasiduoti, gerokai arčiau pergalės buvo ispanai – 90:82 (likus žaisti 3 min.). Likusią intrigą galutinai išsklaidė R. Fernandezas – 100:90.

Nuo 1999-ųjų nebuvo Senojo žemyno pirmenybių, kurių pusfinalyje nežaistų Ispanijos rinktinė. Sergio Scariolos auklėtiniai šią tradiciją pratęsė.

Tuo metu Suomija pirmą kartą nuo 1967-ųjų žaidė Eurobasket ketvirtfinalio etape.

Aštuntfinalyje Suomijos rinktinė 94:86 (20:21, 25:22, 22:22, 27:21) pranoko Kroatiją, Ispanija po pratęsimo 102:94 (19:21, 21:25, 23:23, 20:15, 19:11) palaužė Kazio Maksvyčio kariauną.

Pakeliui atkrintamųjų link ispanai (4/1) laimėjo A grupės varžybas, suomiai D grupėje liko antri (3/2).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)