Australai savo rungtynes laimėjo: jie turėjo nemažai vargo su į Kiniją be savo NBA bokštų atvykusiais Senegalo atstovais, kurie pirmame ture nusileido Lietuvos rinktine gniuždančiu 54 taškų skirtumu, bet visgi šventė antrą pergalę iš eilės – 81:68 (18:16, 18:17, 24:17, 21:18).

Australų puolimo lyderiu ir vėl buvo Patty Millsas su 20 taškų, tačiau įspūdingą statistikos eilutę surinko Joe Inglesas, likęs per plauką nuo trigubo dublio – 17 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

Australai ir taikliau atakavo iš žaidimo (55 prieš 38 proc.), ir laimėjo kovą po krepšiais – 36:31, bet labiausiai dominavo pagal rezultatyvius perdavimus – net 28 prieš 10.

Australija: Patty Millsas 22, Joe Inglesas 17 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), Aronas Baynesas 12 taškų... Jockas Landale'as 0 taškų (15 min., 0/2 metimai, 3 atk. kam., 4 klaidos, -3 naud. balai).

Senegalas: Xane'as D'Almeida 14, Maurice'as Ndouras ir Youssoupha Ndoye po 13, Mouhammadas Faye 12 taškų.

Primename, kad Okeanijos atstovai su keturiais NBA žaidėjais priešakyje turnyrą pradėjo aukšta nata – 108:92 pranokdami Kanados krepšininkus ir taip patvirtindami savo, kaip grupės favoritų, statusą.

Rungtynių eiga: Australija – Senegalas

Afrikiečiai kiek netikėtai sėkmingai atidarė mačą ir išsiveržė į priekį – 0:5. Čia pat dvi atakas rezultatyviai užbaigė Aronas Baynesas, tritaškį iš kampo pataikė Joe Inglesas ir skirtumas tirpo – 9:10. Tačiau užsivedę senegaliečiai ir toliau skrajojo virš lankų bei diktavo savo sąlygas – 11:16. Australai susikaupė ir po spurto 7:0 net laimėjo pirmą kėlinį – 18:16.

Nors okeaniečiai pakiliai pradėjo antrą ketvirtį (24:20), Mouhammadas Faye per pusę minutės pataikė du tritaškius, t. y. daugiau nei visa Senegalo komanda per rungtynes su Lietuva (1 iš 23), ir Andrejus Lemanis vėl buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 24:26. Po jos įsišaudė Patty Millsas ir australai grįžo į pirmaujančių pozicijas – 31:28. Po dviejų kėlinių – 36:33.

Po J. Ingleso dvitaškio su pražanga ir P. Millso tolimo šūvio Australija pagaliau susikrovė dviženklį pranašumą – 49:39. Ir jis nemažėjo: po dar vienos Patty bombos – jau 54:41. Prieš paskutinį kėlinį komandas skyrė lygiai 10 taškų – 60:50.

Senegaliečiai atsisakė sudėti savo ginklus ir tris minutes neleido varžovams sukrapštyti nė taško – 60:53, o net ir šiems nutraukus savo sausrą puolime toliau lipo jiems ant kulnų – 64:59. Visgi netrukus australai surimtėjo ir atstatė apvalesnę persvarą – 71:61 (likus žaisti 4 min.). Galiausiai viską išsprendė nesportinė Maurice'o Ndouro pražanga prieš P. Millsą – 74:64. Galutinis rezultatas – 81:68.

Nuo 14 val. 30 min. Donguano arenoje kausis Lietuvos ir Kanados vyrai.

Lietuviai, pergalės atveju, užsitikrintų vietą kitame etape ir tuo pačiu eliminuotų kanadiečius iš tolesnės kovos, o suklupę dar turėtų šansų atsitiesti paskutiniame ture, kai susigrums su australais.

Tiesa, jei jau patirsime nesėkmę prieš Kanadą, labai svarbu, kad ji būtų kuo mažesniu skirtumu, nes tai būtų lemiamas kriterijus trims komandoms – Lietuvai, Australijai ir Kanadai – surinkus vienodą pergalių skaičių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (150)