Lietuvos krepšinio rinktinė sunkia pergale išvykoje pradėjo 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionato atrankos varžybų rugpjūčio „langą“. Po permainingos kovos Sombathėjaus „Savaria“ arenoje Kazio Maksvyčio auklėtiniai 88:78 (20:21, 22:17, 27:27, 19:13) įveikė aikštės šeimininkus Vengrijos krepšininkus.

Po dvikovos K. Maksvytis įvertino komandos gynybą, Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio žaidimą ir turėjo auklėtiniams pastabų tiek gynyboje, tiek puolime.

– Tas atvejis, kai rezultatas labiau džiugina nei pats žaidimas?, – po dvikovos buvo paklaustas rinktinės strategas.

– Negraži, kreiva, bet pergalė. Kalbant apie žaidimą, norėtųsi geresnės kokybės, nesvarbu, kad žaidėme išvykoje.

Puolime varžovai daug kur dvigubino, ir prie tritaškio linijos, ir po krepšiu, tai vertė mus geriau dalintis kamuoliu, o to kartais trūko.

Tačiau dėl puolimo daug priekaištų neturiu, juk pelnėme 88 taškus, sukūrėme daug gerų situacijų, nekalbu apie pramestums metimus iš po krepšio.

Didžiausi priekaištai gynybai, ypač prieš individualius žaidėjus, prieš metikus, kurie laisvi metė tolimus metimus.

Trūko gero stabdymo tų, kurie veržėsi po krepšiu. Tad gynyboje yra daug koreguotinų dalykų, pradedant koncentracija, baigiant plano išpildymu.

– Panašu, kad gynyboje du prieš du daugiausia problemų. Kaip modeliuoti tą gynybą su Domantu Saboniu, su Jonu Valančiūnu?

– Manau, geriausia Jonui gintis jam liekant baudos aikštelėje. Čia taip pat turime būti geresni, pradedant gynėjais, baugiant aukštaūgiais.

Su Domu galima įvairiai modeliuoti, jei reikia, galima keistis ginamaisiais su D. Saboniu, turėti mobilesnį penketą.

Galima Domantą leisti su kitu aukštaūgiu, to šiandien nesiryžome daryti.

– Visas rungtynes aikštėje buvo D. Sabonis arba J. Valančiūnas, kaip vertinate tokį žaidimo modelį?

– Gerai vertinu, gal kiek per daug minučių jie gavo, reiktų pajungti likusius aukštaūgius. Bet antroje rungtynių pusėje, ypač lemiamo kėlinio pradžioje, kai sprendėsi pergalės klausimas, abu NBA bokštus laikėme ilgiau.

– Sėkmingai Mindaugas Kuzminskas įsiliejo į žaidimą, kaip vertinate jo pasirodymą? Kiek suteikia universalumo jo žaidimas?

– Labai daug. Jei matėte dvikovas su ispanais ar Nyderlandų rinktine, žaidėme su „sunkiais penketais“.

Turėti tokį universalų žaidėją, ypač puolime, yra tikrai gerai.

– Lukas Lekavičius žaidė vos kelias minutes pirmoje dvikovos pusėje, kaip vertinate jo sportinę formą?

– Luku tikime, viskas gerai, turime dar laiko, tikiuosi, jis įsivažiuos, esame kantrūs. Mes jam padėsime pasiekti gerą formą, tiksliau ritmą. Manau, viskas bus gerai.

– Ar vengrai kažkiek stebino šį vakarą?

– Nepasakyčiau, tai buvo katės ir pelės žaidimas, mes kažkiek atsipalaiduodavome ir varžovai mus pavydavo. Trūko rungtynių plano išpildymo, susitarimų laikymosi.

Vengrai darė tai, ką gali, manau, mes turime daugiau pridėti.

– Labai atkakli dvikovos pabaiga, gal ką naujo sužinojote apie savo auklėtinius?

– Nesinori, kad taip būtų, bet buvo įtampos ir sugebėjome laimėti.

– Kokias pastabas davėte auklėtiniams per pertrauką, ką labiausiai norėjote pakeisti antroje dvikovos pusėje ir kaip tai sekėsi?

– Pirmoje pusėje puolime prametėme net keturis metimus iš po krepšio, tačiau iš esmės tai buvo tos pačios pastabos gynyboje vienas prieš vieną ar du prieš du.

– Kristupo Žemaičio oficialus debiutas rinktinėje, kaip jam sekėsi jūsų akimis?

– Tai nebuvo geriausias Kristupo pasirodymas, tačiau ir nieko kažko blogo. Vienu metu norėjome aukštesnio įžaidėjo, tad pasirinkome jį, o ne Luką.

Tai jaunas žaidėjas, viliuosi, su kiekvienomis rungtynėmis jis tobulės ir augs.

– Sunkiausios Igno Brazdeikio rungtynės rugpjūtį, kuriose vietose jis strigo?

– Turbūt rungtynių pradžioje, gynyboje, kai reikėjo žiūrėti varžovų stipriąsias puses. Vėliau krepšininkas išsimušė iš ritmo.

– Martynas Echodas nežaidė, ar tai kažką reiškia?

– Ne, jis yra atsarginis vidurio puolėjas. Pirmoje pusėje neišleidome, antroje dvikovos pusėje jau aš, kaip treneris, nebenorėjau jo mesti į kovą. Kaip minėjau, dėmesį telksime pagrindiniams žaidėjams.

– Su kostiumu turėjo būti pakankamai karšta gana tvankioje arenoje, dėvėti jį verčia pasaulio čempionato atrankos rungtynių protokolas?

– Taip, nesame patenkinti tokia tvarka. Įvaizdis gal ir gerai, bet labai karšta. Tokie nuostatai, turime jų laikytis.

– Lieka šeštadienį paskutinės rungtynės su Juodkalnija (pasaulio čempionato atrankoje), ką norėsite labiausiai koreguoti, pataisyti per paskutinį mačą prieš Europos čempionatą?

– Puolime – kamuolio judėjimą, geresnį sprendimų priėmimą, taip pat du prieš du bei asmeninę gynybas. Privalome šiuos dalykus pagerinti, jei norime Eurobasket kovose žengti toli.

– Ar šis mačas suteikė daugiau atsakymų galutinio dvyliktuko paieškose?

– Dar ne, laukiame sugrįžtant Eigirdo Žukausko, duosime jam šansą, norime jį išbandyti.

Trečiadienį pasaulio čempionato atrankos varžybų „langą“ Lietuvos krepšinio rinktinė pradėjo be vis dar traumuoto puolėjo Eigirdo Žukausko, kuris praėjusią savaitę susižeidė koją.

13 žaidėjų savo dispozicijoje turintis Kazys Maksvytis jo rungtynėms neregistravo.

Standings provided by SofaScore LiveScore


Pasaulio čempionato atrankos varžybų K grupėje taip pat žaidžia Prancūzijos, Juodkalnijos, Čekijos bei Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai.

Į pasaulio čempionatą pateks trys geriausios grupės komandos. Su juodkalniečiais Lietuvos rinktinė susitiks rugpjūčio 27-osios vakarą Kaune. Lietuviams tai bus paskutinės rungtynės prieš 2022-ųjų Europos čempionatą.

Primename, kad ruošdamasi Europos čempionatui Lietuvos rinktinė sužaidė 7 kontrolines rungtynes ir visas jas laimėjo. Lietuviai po du kartus įveikė Estiją, Suomiją ir Ispaniją, sykį – Nyderlandus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją