Permainingą dvikovą Latvija po itin atkaklios kovos ir dramos paskutinėmis minutėmis visgi pralaimėjo 82:92 (24:21, 23:24, 13:20, 22:27), nors likus žaisti 3 min. dar pirmavo 75:73.

Latviams koją pakišo ketvirta K. Porzingio pražanga, kurią jis užsidirbo dar trečio kėlinio viduryje ir buvo priverstas kurį laiką stebėti žaidimą nuo atsarginių žaidėjų suolo, ir prasta kova dėl atšokusių kamuolių, ypač po savo krepšiu. Serbai puolime sugriebė net 19 atšokusių kamuolių.

Įdomu, kad vienas iš susitikimo arbitrų buvo lietuvis Tomas Jasevičius.

Latvija: Dairis Bertanis 23, Kristapas Porzingis 18 (4/10 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 1/2 bauda), Davis Bertanis 16, Žanis Peineris 9 taškai.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 30 (6/8 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 9/10 baudos), Milanas Mačvanas 14 (10 atk. kam.), Bobanas Marjanovičius 13 taškų.

Rungtynių eiga:

Kristapui Porzingiui pakako 13 sekundžių, kad pelnytų pirmus taškus: gražus ir tikslus jo dvitaškis iš vidutinio nuotolio. Netrukus po tritaškį smeigė Davis Bertanis ir Janis Timma, o K. Porzingis pridėjo dar du taškus ir latviai buvo priekyje – 14:7.

Mūsų kaimynai toliau siautėjo: D. Bertanis pataikė tritaškį su varžovo pražanga, o Davis Bertanis ir Aigaras Škėlė realizavo po dvi baudas – 22:10. Visgi kėlinio pabaigoje pajėgesni buvo serbai, kurie po Bogdano Bogdanovičiaus tolimo šūvio finišavo 11:2 ir priartėjo iki 24:21.

Antro ketvirčio pradžia priklausė K. Porzingiui. Niujorko „Knicks“ žvaigždė pasižymėjo ne tik dar vienu tritaškiu, bet ir įspūdingu dėjimu per varžovus – 29:23. Serbai nepasimetė: B. Bogdanovičiaus, Bobano Marjanovičiaus ir Vladimiro Lučičiaus pastangomis išlygino rezultatą – 30:30.

Po dar vieno spurto ir to paties B. Marjanovičiaus dėjimo per K. Porzingį bėgo į priekį – 32:39. Latviai nepasidavė: Davis Bertanis paleido bombą iš itin toli (40:42), o prieš pat sireną iš arti pataikęs Žanis Peineris grąžino Latviją į pirmaujančios poziciją – 47:45.

Po pertraukos penkis taškus iš eilės pelnė Marko Guduričius ir serbai vėl persvėrė rezultatą – 49:53, o K. Porzingis užsidirbo ne tik nesportinę, bet ir ketvirtą pražangą, tačiau A. Bagatskis rizikavo ir kurį laiką nekeitė savo lyderio.

Jam prisėdus latvių laivą tempė broliai Bertaniai – 54:55. Serbai pradėjo naudotis tuo, kad po varžovų krepšiu nebebuvo K. Porzingio ir rinko taškus iš arti: po Milano Mačvano ir Ognjeno Kuzmičiaus atakų – 54:62. Du Ž. Peinerio dvitaškiai leido latviams išlikti kovoje dėl pergalės – 60:65.

K. Porzingis grįžo į aikštę, o Davis Bertanis realizavo visas tris baudas – 65:69. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui po to paties D. Bertanio metimo kaire ranka – 67:73. Čia pat latviai spurtavo 8:0 ir po K. Porzingio tritaškio jau pirmavo – 75:73 (likus 3 min.). Tiesa, Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai neliko skolingi: žaibiškai atsakė atkarpa 7:0 ir vėl kontroliavo padėtį – 75:80 (likus 2 min.). Per likusį laiką K. Porzingis dar pataikė iš toli, bet serbai atsilaikė ir netgi padidino savo persvarą iki dviženklės – 82:92.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (126)